Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 03.03.2009, 10:56
matejgt Uporabnik matejgt ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 15
Privzeto Ugodni krediti?

Pozdravljeni!
Zanima me kako je z krediti sedaj, ko so precej bolj ugodni kot naprimer pred letom dni! Za isto dobo (25 let) dobim sedaj pri istem mesečnem obroku precej večjo vsoto kot pred letom dni! Sedaj pa me zanima kako je če vzamem trenutno kredit z fiksno brestno mero, ali bo ta ostal na takem nivoju tudi čez nekaj let ali je v tem kreditu "z fiksno obrestno mero" vseeno neki del ki se giblje oziroma vezan na določen faktor? Hvala
Staro 03.03.2009, 12:45
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192
Privzeto Re: Ugodni krediti?

Kredit je kot zanka okoli vratu. Moj nasvet izogibi se ga. Bo boljše zate.
Staro 04.03.2009, 01:37
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Maajde, saj ni vse tako črno. Res ni ugodno, če imaš kredit. A, kako priti do svojega kotička, če ravno nisi eden od slovenskih tajkunov?

matejgt, menim, da boš najbolj verodostojno informacijo dobil na banki. Predložijo naj ti kreditno pogodbo, ki jo boš lahko v miru preštudiral. Lahko pa boš vprašal za mennje še koga, ki se na to spozna in ti bo svetoval. Kredit na 25 let je resna zadeva in bolje je vse večkrat preveriti, kakor se enkrat ušteti.
Staro 04.03.2009, 04:56
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

gospa Irina še bolj kakor se zdi. Dokler nisem imel otrok ni bil kredit nikakršen problem. Sedaj pa to ni prav lepo. Na srečo so nama bližnji pomagali in smo se rešili stanovanjskega dolga. Jaz osebno in to je moje mnenje nikdar ne grem več v kredit.
Staro 04.03.2009, 09:25
matejgt Uporabnik matejgt ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 15

Maajde, hvala za nasvet, se popolnoma strinjam stabo, čim dlje od kredita............. če je le mogoče, kar pa ni!!!!!! Saj vidiš da sprašujem po kreditu za dobo 25 let, kar lahko pomeni le, da ga potrebujem za rešitev stanovanskega problema! Druge možnosti pa res nima nek povprečen delavec v Sloveniji, kot da se zapufa za 25 let, pač nujno zlo! Kar je še dodatno zaskrblujoče je to, da stem ko vzamem 25 let kredita, ga lahko dobim maksimalno cca 35 000 eur, v teh časih si stem denarjem še ruševine ne privoščiš!
Staro 05.03.2009, 13:05
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Maajde, saj ni vse tako črno. Res ni ugodno, če imaš kredit. A, kako priti do svojega kotička, če ravno nisi eden od slovenskih tajkunov?
Kako pa misliš, da je to uspelo tajkunom?
Staro 07.03.2009, 00:41
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Kako pa misliš, da je to uspelo tajkunom?
Hi, hi, kje si me našel......ampak njihovi krediti so nekaj posebnega. Odplačali jih bodo slovenski davkoplačevalci.
Lep pozdrav s Kajmanov

Nazadnje uredil Irina : 07.03.2009 ob 00:43.
Staro 09.03.2009, 09:48
larisa Uporabnik larisa ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce larisa
Član od: Mar 2009
Sporočila: 88

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila
Kredit je kot zanka okoli vratu. Moj nasvet izogibi se ga. Bo boljše zate.
Se strinjam.
Staro 09.03.2009, 19:10
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454

Citat:
Objavil-a matejgt Prikaži sporočila
Pozdravljeni!
Zanima me kako je z krediti sedaj, ko so precej bolj ugodni kot naprimer pred letom dni! Za isto dobo (25 let) dobim sedaj pri istem mesečnem obroku precej večjo vsoto kot pred letom dni! Sedaj pa me zanima kako je če vzamem trenutno kredit z fiksno brestno mero, ali bo ta ostal na takem nivoju tudi čez nekaj let ali je v tem kreditu "z fiksno obrestno mero" vseeno neki del ki se giblje oziroma vezan na določen faktor? Hvala
Napišem samo kot nasvet, ker med ogovori ni niti enega normalnega posta

Ker ste končno začeli gledati na kredite kot nekaj, kar ni dano vsakomur bodite pozorni še na naslednje dejavnike:
1) vedno ko jemljete kredit, zaprosite za simulacijo spremembe mesečnega obroka, v primeru, da se na primer EURIBOR spremeni za +/- 1%.
2) ko boste prosili za simulacije še vprašajte za maksimalno spremembo EURIBORJA v zadnjih nekaj letih in naj vam še na te lokalne maksimume in minimume izračunajo višino anuitete.
3) če imate le kanček pameti, ne boste jamali kredita v drugi valuti, kot je vaš osebni dohodek. Z najemom kredita se že izpostavljate obrestnem tveganju, torej zakaj bi se še valutnemu. Primer, vzamete, kot pravi pametni slovenec, kredit v CHFjih, in potem zraste vrednost CHFja napram EUR za 10-20%, za koliko se spremeni vaša mesečna glavnica v EUR? Omenjeni problem pošteno tepe prenekatero slovensko družino.
Staro 10.03.2009, 09:59
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Hi, hi, kje si me našel......ampak njihovi krediti so nekaj posebnega. Odplačali jih bodo slovenski davkoplačevalci.
Lep pozdrav s Kajmanov
Njihovi krediti niso prav nič posebnega. Davkoplačevalci pa vedno odplačajo vse, pa naj bodo to državne obveznice, nepoplačani krediti ali pa lastne garantirane bančne vloge. Seveda obstaja tudi alternativa temu - pustiti, da kredit poplača nekdo zunanji. S tem pa bomo lepo razprodali svoje nepremičnine in druge pomembne lastninske pravice. Država obstaja zaradi davkoplačevalcev, ne pa davkoplačevalci zaradi države.

Dokler pa na volitvah volimo praktično ene in iste ljudi in dokler ljudje mirno čakajo, da se obrnejo štiri leta, vmes pa glavo dol in nič, ni za pričakovati, da bo kadarkoli kaj drugače.

Značke
krediti, ugodni

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zaradi ameriške krize dražji krediti????? bico Gospodarstvo 4 21.08.2007 20:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:00.