Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.07.2013, 08:31
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: wireless omrežje z Inbox V50 modemom

Na to stran z diagnostiko se ne zanašaj preveč! Pri zadnjih dveh je tudi pri meni vedno napaka ampak to je zaradi nastavitev, ki so na modemu - dokler deluje je dobro!

Kot je napisal Cveto je najbolje če na vseh računalnikih in drugih napravah pustiš omogočen DHCP (torej izbrišeš statične zapise, ki si jih sam morda ustvaril). To lahko narediš z računalnikom tudi z že zgoraj opisano akcijo.

Sicer se mi zdi čudno, da bi ti prihajalo do spora IP naslov-a. Če si morda nastavil dvema ali več napravam isti IP naslov bi ti naprava to morala javiti a sam nisi napisal nič o tem.

Nazadnje uredil mnheia : 13.07.2013 ob 08:33.
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2013, 10:12
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.065

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Na to stran z diagnostiko se ne zanašaj preveč! Pri zadnjih dveh je tudi pri meni vedno napaka ampak to je zaradi nastavitev, ki so na modemu - dokler deluje je dobro!

Kot je napisal Cveto je najbolje če na vseh računalnikih in drugih napravah pustiš omogočen DHCP (torej izbrišeš statične zapise, ki si jih sam morda ustvaril). To lahko narediš z računalnikom tudi z že zgoraj opisano akcijo.

Sicer se mi zdi čudno, da bi ti prihajalo do spora IP naslov-a. Če si morda nastavil dvema ali več napravam isti IP naslov bi ti naprava to morala javiti a sam nisi napisal nič o tem.
In katere nastavitve misliš da vplivajo da ti diagnostika pri zadnjih dveh spodleti ?
Meni zmeraj javi pass .

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2013, 10:36
Uporabnik

Sem ti pisal na ZS glede tega.
Odgovorite s citatom
Staro 14.07.2013, 21:04
bosoturk Uporabnik bosoturk ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Naslov: Ribnica
Sporočila: 213

za štos sem probal omrežje postavit s prejšnjim ruterjem (belkin) in zadeva zaenkrat še laufa. imam pa eno vprašanje, ali bi moral sedaj na siolovem modem/ruterju izklopit opcijo DHCP. trenutno je enabled.

sem pa tudi danes slišal od dveh kolegov, da imata tudi sama dva probleme z Win 7 in wireless povezavo...sem sicer danes nalożil vse posodobitve, odstranil kartico in jo naložil nazaj...sicer se vsake toliko še pojavijo klicajčki za par sekund ampak potem zginejo. sem pa skor doktoriral na to temo.
Odgovorite s citatom
Staro 15.07.2013, 08:32
Uporabnik

Sam operacijski sistem nima nekih težav z brezžičnimi povezami. Težave so bile v začetku kot vedno z gonilniki ampak običajno tisti gonilnik, ki pride z opremo deluje zadovoljivo oziroma bi vsaj moral. Morda poizkusiš namestiti najnovejšega ampak v tvojem primeru zagotovo ne gre za težavo z gonilniki ker ti kot praviš ni delovala nobena naprava.

Kakorkoli že lepo, da si zadevo usposobil. Ne vem kako si zadevo priključil zato mislim, da je najbolje, da na modemu pustiš DHCP vključen - ne bo nikogar motil.
Odgovorite s citatom
Staro 21.07.2013, 21:16
Pripravnik

zaenkrat težave rešene...smo malo spreminjali nastavitve na računalniku in nekaj na ruterju in zaenkrat zadeva laufa...imam pa še eno vprašanje, kako je možno, da lahko preko brežžične povezave dostopam do vmesnika Innbox, če sem izklopil opcije wireless? trenutno lahko dostopam do 192.168.1.1 in 192.168.2.1 (belkin). prvi je Innbox in mi služi samo kot modem, drugi pa mi služi kot ruter in preko njega imam tudi omrežje postavljeno.
Odgovorite s citatom
Staro 22.07.2013, 06:16
Mojster

Citat:
Objavil-a bosoturk Prikaži sporočila
zaenkrat težave rešene...smo malo spreminjali nastavitve na računalniku in nekaj na ruterju in zaenkrat zadeva laufa...imam pa še eno vprašanje, kako je možno, da lahko preko brežžične povezave dostopam do vmesnika Innbox, če sem izklopil opcije wireless? trenutno lahko dostopam do 192.168.1.1 in 192.168.2.1 (belkin). prvi je Innbox in mi služi samo kot modem, drugi pa mi služi kot ruter in preko njega imam tudi omrežje postavljeno.
Ne dostopaš direktno na innbox ampak preko ruterja (belkin) dostopaš do innbox-a.
To je čisto o.k.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 22.07.2013, 09:07
Pripravnik

aja, saj je v bistvu logično, ker sta povezana s kablom hvala za info
Odgovorite s citatom
Staro 23.07.2013, 05:45
Mojster

Citat:
Objavil-a bosoturk Prikaži sporočila
aja, saj je v bistvu logično, ker sta povezana s kablom hvala za info
Ni samo kabel.Za način dostopa so pomembne tudi nastavitve dhcp,ip ,povezava modem-ruter (wan lan )..

lp
Odgovorite s citatom
Staro 02.10.2013, 20:17
iBojan Uporabnik iBojan ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2012
Sporočila: 14

A je možno da se omeji hitrost na wlanu? Sedaj npr ko mi uleti brat z prenosnikom mi pokuri ves internet in potem ponavadi 'stojim' Torej imel bi nekako tako, da bi lan bi pač neomejen, wlan pa bi omejil na npr 50%
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
inbox, modemom, omrežje, v50, wireless

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol box - video preko wireless? Trick SiOL TV 5 06.11.2010 18:21
Nedosegljivost med wireless odjemalci PilotEn Tehnična pomoč 2 03.06.2010 20:28
problemi z wireless prospero623 (optika) kabul Tehnična pomoč 5 14.02.2010 20:30
Sagem modem in opcija wireless! tommyboy7 Tehnična pomoč 5 29.04.2009 05:46
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 21:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:11.