Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.04.2018, 19:14
vinkop Uporabnik vinkop ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2014
Sporočila: 239
Privzeto Re: Multicast, EPG, zadnja playlista + ostale

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Eni mate tukaj naročeno osnovno shemo a prek PC gledaste celotno shemo.. A to je tudi pošteno al kaj?
se opravicujem, ce si mislil name....jaz ze kar nekaj casa nisem vec pri telekomu....kajti pri telekomu sem placeval 61€ pri konkurenci pa placujem 31€.....tako da je polovicna cena odlocila, da grem od telekoma....mogoce se se kdaj vrnem, ampak bojo morali pa malce spustiti cene....to je oderusko, kakrsne cene imajo sedaj....
Odgovorite s citatom
Staro 04.04.2018, 12:36
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.246

Citat:
Objavil-a vinkop Prikaži sporočila
se opravicujem, ce si mislil name....jaz ze kar nekaj casa nisem vec pri telekomu....kajti pri telekomu sem placeval 61€ pri konkurenci pa placujem 31€.....tako da je polovicna cena odlocila, da grem od telekoma....mogoce se se kdaj vrnem, ampak bojo morali pa malce spustiti cene....to je oderusko, kakrsne cene imajo sedaj....
Ni letelo direkt na tebe.. Ampak na splošno govorim.
Staro 05.04.2018, 13:35
jerry2 Uporabnik jerry2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 4

Malo gledam te teme pa mi ni zelo jasno... Rad bi gledal SiolTV na Enigma predvajalniku, ki ga imam in podpira m3u playliste http streamov...

Je to možno oz. kaj moram narediti, da bi mi to delovalo? Je treba speljati signal iz Siol modema v router, odpreti kakšne porte ali...??

Hvala
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2018, 19:27
Figeto Uporabnik Figeto ni prijavljen
Banned
Član od: Feb 2015
Sporočila: 249

Prosil bi IPja za HBO HD in HBO 2 HD za optiko.
Hvala.
*Vem, da sta kodirana.
Odgovorite s citatom
Staro 18.05.2018, 16:01
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 382

Danes priklopljen na optiko (ne GPON, ampak klasičen). Sedaj mi pa ne dela Multicast (naložil shemo za optiko pa nič). Zanima me ali so potrebne še kakšne druge nastavitve na Multicastu, sedaj ko sem prešel iz VDSL-ja. Na VDSL-ju je Multicast delal brez težav.
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2018, 02:01
drejci82 Uporabnik drejci82 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 21

Citat:
Objavil-a Dravlje Prikaži sporočila
Danes priklopljen na optiko (ne GPON, ampak klasičen). Sedaj mi pa ne dela Multicast (naložil shemo za optiko pa nič). Zanima me ali so potrebne še kakšne druge nastavitve na Multicastu, sedaj ko sem prešel iz VDSL-ja. Na VDSL-ju je Multicast delal brez težav.

Preveri nastavitve mrežne kartice, požarni zid in podobno. Meni tudi ni delovalo po posodobitvi WIN10, je bilo potrebno ponovno nastavit mrežno kartico(klon).
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2018, 08:21
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drejci82 Prikaži sporočila
Preveri nastavitve mrežne kartice, požarni zid in podobno. Meni tudi ni delovalo po posodobitvi WIN10, je bilo potrebno ponovno nastavit mrežno kartico(klon).
Sem preveril vse, nastavil mrežno kartico, imam odprt požarni zid za Multicast (javno in zasebno), ponovno instaliral vlc (ver. 3.0.2) in Multicast, naložena shema za optiko iz meseca 02/2018 (to sem našel zadnjo). Sem pa opazil, da se mi po priklopu na optiko, spreminja IP naslov od komunikatorja, kar se mi na VDSL-ju ni dogajalo. IP naslov komunikatorja je bil pri VDSL-ju skoz isti.
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2018, 18:29
drejci82 Uporabnik drejci82 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 21

Citat:
Objavil-a Dravlje Prikaži sporočila
Sem preveril vse, nastavil mrežno kartico, imam odprt požarni zid za Multicast (javno in zasebno), ponovno instaliral vlc (ver. 3.0.2) in Multicast, naložena shema za optiko iz meseca 02/2018 (to sem našel zadnjo). Sem pa opazil, da se mi po priklopu na optiko, spreminja IP naslov od komunikatorja, kar se mi na VDSL-ju ni dogajalo. IP naslov komunikatorja je bil pri VDSL-ju skoz isti.
Nekaj je očitno narobe...port imaš nastavljen na TRUNK-na modemu? V Multicast imaš dobro izbrano mrežno kartico(nastavitve)? Shemo ti kaže oz programe, slike pa ni? Hitrosti ti kaže, tam spodaj, poleg izbranega programa?
Kaj več pa na pamet težko povem.
Odgovorite s citatom
Staro 23.05.2018, 07:52
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drejci82 Prikaži sporočila
Nekaj je očitno narobe...port imaš nastavljen na TRUNK-na modemu? V Multicast imaš dobro izbrano mrežno kartico(nastavitve)? Shemo ti kaže oz programe, slike pa ni? Hitrosti ti kaže, tam spodaj, poleg izbranega programa?
Kaj več pa na pamet težko povem.
Na moj telekom imam nastavljen port na Televizija - siol Box (nastavitve modema), direktno na modemu pa Trunk, Multicast imam nastavljen na pravo mrežno kartico (na matični plošči imam sicer dve - eno za internet in eno za IPTV-Multicast), shemo optika uvozim, ampak katerikoli program zaženem je hitrost 0,0mb/s.
Odgovorite s citatom
Staro 23.05.2018, 10:01
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.118

Na modemu zamenjaj port na video pa bi moralo delat.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
epg, multicast, ostale, playlista, zadnja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:24.