Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 19.09.2005, 11:40
narciska
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava zuna

Ojla

28.09.2005 gremo z družbo na Djerbo v Sidi Slim hotel. Je morda že kdo bil tam?

A je res drugače tam pijača zelo draga? Moji kolegi so zdaj tam in pravijo, da če ne bi vzeli "vse vključeno", da bi še enkrat toliko plačali za pijačo..

Mi gremo z Iliriko, a imajo tudi tam kake organizirane izlete, se pravi, da se lahko tudi v hotelu zmeniš za kak izlet?

hvala, lp
Sidi Slim so drugače bungalovi, tik ob morju, tako da je dosti trave na plaži.Jaz sem se prejšni teden vrnila iz Djerbe, bila sem v hotelu Abir. K nam sta prišla en par iz Sidi Slima in sta bila ful razočarana, sta naredila zamenjavo s hotelom Abir. Po drugi strani sem pa slišala da so se ljudje pač navadila, saj so večinoma hodli samo spat. Alkohol drag v hotelih,veni pa dobiš samo brezalkoholno pivo, obstaja pa ena trgovina v kateri lahko kupiš alkohol.
Ilirika ti je verjetno prodala aranžma, ozganizator počitnic pa je Kartaga Travel (hrvaška agencija). Ponujajo tudi oni izlete, kar dragi, pa tudi v hotelu se da zmenit za izlete, samo da so bolj po Djerbi kot pa po celini, pa tudi na plaži ti ponujajo izlete na otok Flamingov 20TD (seveda z barantanjem), agencija 40TD. 1TD cca. 150 SIT
Staro 21.09.2005, 13:02
idrijcan
Guest
Privzeto

Hammamet/hotel GLOBALIA SAVANA*****
7x polpenzion+prevoz do letališča+let.prevoz+transfer do hotela+zavarovanje+predstavnik

za 85k SIT

se splača?

al pa

Monastir-Skanes/hotel CALIMERA CHIRAZ CLUB***+

7x polpenzion+prevoz do letališča+let.prevoz+transfer do hotela+zavarovanje+predstavnik

za 70k SIT?
Staro 21.09.2005, 14:03
d_streets Uporabnik d_streets ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce d_streets
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.805
Privzeto

Po moje, ja.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

A lesson lived is a lesson learned
Staro 29.09.2005, 07:43
idrijcan
Guest
Privzeto

je sploh še vreme v oktobru za it v Tunizijo? Ima kdo izkušnje z obiskom Tunizije oktobra?
Staro 30.09.2005, 16:50
nicol
Guest
Privzeto

jst sm se v četrtek vrnila iz djerbe,bolj natančno iz sidi slima, tko da lohk zdej tudi jst povem svoje mnenje.preden sm odpotovala sm na netu prebirala razna mnenja od posameznikov,ki so me kar prestrašila.v resnici je sidi slim zelo simpatično naselje z bungalovi in z zelo prijaznim osebjem(seveda,če jim pustiš da so prijazni s teboj),hrana je čisto vredu,če vsaj malo paziš kaj daš v usta-na žalost je voda na otokih vedno umazana,zato moraš biti malo pazljiv kar se tiče sadja in zelenjave,druge stvari so pa seveda prekuhane.na izletih sm govorila tudi z ljudmi,ki so bili v drugih hotelih in sm spoznala da je v vseh hotelih ista kvaliteta hrane,ne glede na to ali ima hotel 3 ali 5 zvezdic.bungalovi so čisto vredu-seveda za ljudi,ki niso PREZAHTEVNI!so prostorni,imajo klimo,pohištvo pa je starejše.za dobro počutje in zabavo skozi cel dan in noč pa poskrbijo animatorji,ki so take pojave,da ne moreš ostati resen.res so nekaj posebnega-sploh pa Anis in pa seveda dj Boogie.res prva liga.zvečer pripravljajo razne skeče in druge animacije in se z gosti zabavajo do poznih jutranjih ur.v hotelu je tudi majhen disco,kjer se nabere kar nekaj ljudi-če ti pa tu ni všeč,se pa odpraviš s taxijem do kakšnega večjega diskača(če greš preko ilirike oz. kartaga travel,greš lahko po izletu Djerba by night kar z vodiči naprej žurat v neki diskač. by the way,tudi vodiči iz kartage travel so zlo vredu-sploh pa Robi in Lea!!!skratka,jaz sm preživela nepozaben teden na djerbi.kar se samih hotelov tiče,nisem ravno zahtevna,bolj sm zahtevna kar se tiče ljudi,ki delajo v hotelih in ki jih nasploh spoznam na potovanjih in moram reč da so me ljudje na djerbi res presenetili s svojo iskreno gostoljubnostjo-kaj ni ravno to THE WHOLE POINT OF TRAVELLING?!!
Staro 01.10.2005, 23:09
bubika
Guest
Privzeto

NICOL:

Sem vidila da sprašuješ o hotelu Globalia Savana, moram ti povedati da jaz nameravam tja odpotovati to sredo se pravi 5/10, sva si z prijateljico kar rezervirale na hitrco, in pomojem bo prav fino. Sem mal prebrala kaj si ljudje mislijo o hotelu in je bila med vsemi mnenji le ena kritika, tako da bo verjetno prav fino. Plus lokacija yasmine-Hamamet naj bi bila prav fantastična...tako da če se boč odločila potem se tko tam vidimo
Staro 01.10.2005, 23:21
bubika
Guest
Privzeto

aja, imam pa eno vprašanja....nekaj sem brala da v mesecu aprilu zunanji bari in BBQ niso odprti, pa me zanima če v oktobru to deluje, ali je tudi vse zaprto....??
( baje v aprilu še ni tako toplo da bi ta zunanja zadeva obratovala )

Kam se pa res splača kej it na izlete, jaz sem namreč slišala da gusarska ladije naj bi bila zanič...
Staro 04.10.2005, 18:19
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto

tudi zacetek maja se niso delovali, menda jih odprejo samo takrat, ko je res spica sezone.

Hotel, kjer sem bil, je bil tako velik, da tistega sploh nisem pogresal.

Predlagam izlet z dzipom v Tattooine (najbrz sem spet narobe napisal) in se eno drugo mesto na M. Vse, razen trznic, je zlo kul. Najboljsa trznica sploh je v Houmt Souku, ostalo ni omembe vredno.
Staro 08.02.2006, 21:18
Edvard Uporabnik Edvard ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 14
Cool Re: Djerba

Lani smo že letovali na Djerbi in letos gremo zopet, tokrat v Abir. Mislim, da je, če primerjaš ceno s ponudbo to zelo primeren hotel, razen za seveda bolj razvajene s polnejšo denarnico.
Za 4-člansko družino in to za 14 dni pa je zgoraj napisano res optimalno izkoriščen dopust. Ne bi delal reklame za posamezne agencije, vendar je dejstvo, da nas letos pride 14-dnevni dopust z odhodom konec junija z Intelekto 312.000 (dva otroka pod 12, riziko odpovedi in zavarovanje z asistenco, letališka taksa - vse vračunano), medtem, ko nas bi prišlo isto s Kompasom cca. 430.000 !!!
Glede ostalih zadev, lani smo se vedno kopali le v morju, ki je imelo od 26-28 st., ob obali tudo do 32 st. (vendar je ob rahlem pihljanju to idealno !)! Ne vem zakaj bi se kopali v bazenih, to lahko počnemo doma, pa še veliko boljši so zato mi je prav žal teh, ki pridejo npr. na Djerbo potem pa cel dan poležavajo v ležalniku pred hotelom, no pa... ljudje smo različni...Glede izletov, mi smo bili zadovoljni, še posebno z gusarsko ladjo pa...treba pa se je tudi znajti, mi smo lani se in smo bili še toliko bolj zadovoljni, če ne razumete o čem pišem pa mogoče boste med vašim dopustom na Djerbi ali pa šele po njem, seveda je odvisno ali hočete vse bolj na "izi", ali pa...z malo iznajdljivosti boste še bolj zadovoljni...
Vsekakor priporočam ta dopust družinam z otroci, za mlajše, pare pa...naj pove še kdo drug. LP
Staro 10.02.2006, 18:46
Red Sunshine Uporabnik Red Sunshine ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Red Sunshine
Član od: Apr 2005
Sporočila: 2
Privzeto Re: Djerba

Abir je vsekakor dobra izbira.

Značke
djerba

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:31.