Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 14.02.2006, 20:11
tayaoo Uporabnik tayaoo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tayaoo
Član od: Feb 2006
Sporočila: 103
Smile Re: Djerba

Ali mogoče kdo pozna hotel Sidi Monsour na Djerbi?
Staro 15.02.2006, 16:27
nak6a Uporabnik nak6a ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4
Privzeto Re: Djerba

Jaz sem bil s familijo v tem hotelu lani oktobra. Vreme in morje krasna za ta mesec. Hotel pa je tako: Najprej so nas nastanili v sobo, ki jo sicer uporabljajo kot družinko torej ima povezovalna vrata in na drugi strani je bila nemško govoreča familija, ki je imela drugače navade kot mi s 3 letnim otrokom. Naslednji dan smo zaprosili za drugo sobo in jo tudi dobili. Sobe kot take so vredu (večina dvojno ležišče plus dodatna postelja) je pa probelm z umazanijo oz. z njihovim načinom čiščenja (tudi zamašen odtok je bil kar so zrihtali na našo pritožbo) tako, da je bilo po čiščenju več las in ostalih smeti - menda iz drugih sob ( in kljub temu da smo redno puščali napitnino) kot pred tem. Hrana je bila vredu nobeden izmed nas ni imel kakršnih koli prebavnih težav. Imajo notranji in zunanji bazen vendar je bila voda v teh bazenih hladnejša kot morja zato smo hodili na plažo, ki je oddaljena cca 200m. Do tja vozi brezplačno kočija hotela. Alkohol zelo drag kot povsod v arabskem svetu. V bližini hotela je trgovinica kamor smo hodili po jogurte, kruh, vodo (ki je 3x cenejša kot v hotelu), samo mimo recepcije moraš te zadeve malo kamuflirati. Osebje nekaj povprečnega (aja moram omeniti, da smo bili v času ramadana in veste kaj to pomeni ultra slowmotion). Če greš peš mimo svetilnika ob cesti prideš do krokodilje farme zato ne nasedat oglasom za izlet z busom do tja. Pred hotelom so taksiji, ki so neverjetno poceni in neverjetno čisti (vsaj tisti s katerimi smo se mi vozili - rumene barve) in vsem priporčam na Djerbi le taxi. V glavem če zadevo primerjam s Turčijo kjer smo bili leto poprej je za en razred kakovost nižja, ni pa tako slabo, da ne bi bilo za zdržat. Aja še to ob odhodu zjutraj ob 5 na letališče nam naj bi pripadla zajtrk, katerega seveda nismo dobili in po mnenju Intelektine predstavnice smo sami bili krivi (alo). Če nas bi oni opozorili nato, da moramo sami poskrbeti za stvri, ki so bili v plačanem računu bi se tako tudi organizirali. Če imaš kakšno vprašanje povej.
Staro 15.02.2006, 18:27
Pripravnik

Super , sem prav vesela za informacije! Tudi primerjava s Turčijo mi pomaga saj smo bili lani v Alanyi hotel Meryan 5* in je bilo vse super(
Ali imate še kakšno info oziroma izkušnjo z izleti , izlet v puščavo ali samo na obrobje puščave kot sem nekje slišala? Ker bi želeli poleg malo poležavanja čim več (čim bolj ugodno seveda) videti v tem delu sveta imate kakšen predlog? Otok flamingov, izlet z gusarsko ladjo .. to ponujajo Intelekta , imate kakšne izkušnje?
Imamo hčerko 12 let upam da za animacijo je poskrbljeno kot navajajo , vsaj v večernih urah.
Hvala pozdrav
Staro 16.02.2006, 14:21
Novinec

Mi smo šli na Djerbo lani konec oktobra in se je že zelo poznalo na dolžini dneva. Čez dan super sonce, toplo morje ampak po 18 uri se je kar shladilo (dolgi rokavi). Ta mali je ful užival na plaži, tako, da smo bolj malo šli na izlete. Peš smo se odpravili na krokodiljo farmo (cca 15 minut). Zanimivo. S taksijem v glavno mesto Houmt - za pogledat in s kočijo v bližnje mesto (s krajšim izletom na hrbtu kamele). Djerba "pravljčni" otok je je zelo umazan ko zaviješ z glavne ceste (ob glavnih cestah in turističnih centrih kar naprej smeti pobirajo). Kupi smeti povsod in zaradi tega temu primeren smrad. Tri letno otrok pač ima drugače potrebe in želje tako, da se nismo spuščali v daljše izlete (upam da kdaj v prihodnosti). Uživali smo na plaži. Je pa problem, da je veliko morske trave. Mi smo imeli srečo prvo večer je močno pihal veter in mislim, da je bi to razlog, da je travo odplavilo tako, da je bilo potem super. Ljudje so res povsod prijazni. Sam nima potrplenje za barantanje na tržnicah (to delo je opravljala žena, ki ima s tem več izkušenj), sam sem raje zavil v trgovino, kjer imajo cene postavljene zraven izdelkov in so fiksne in običajno kolko-tolko nižje. Kot sem že omenil je hrana bila raznovrstna in dobra vendar vam priporčam, da se ne vsedete za mize pri oknih, ker so tam roji muh. Glede izleta z gusarsko ladjo pa toliko, da so se tega izleta udeležila kolegica s familijo (otroci 5 in 7 let) in da so uživali ampak nič posebnega za odrasle. Za izlete uporabljajte taksije - rumene. Vsi imajo taksimetre so čisti, varni in kar je bistvo - poceni. Npr. mi smo dali za 20 km. oddaljen Houmt 6.5 dinarjev (1 din je bil 155 SIT) v eno smer. Nekaj več naj bi prišlo če hočete na celino (izkušnje enega izmed starejših gospodov v istem terminu). V glavnem taksiji so zakon. Domačini zelo radi sprašujejo po mobilnih telefonih tam do 10.000 SIT (važno, da je barvni displej in da je odklenjen glede operaterja). Recimo sam imam prepotopnega Sony-Ericsona (za naše razmere v slabem stanju) T310. Če bi bil odklenjen bi za njega lahko istržil cca 7000 SIT, pri nas bi se moral zelo trudit za 3000 SIT (zato ga bom raje imel za rezervo ko bo prišel njegov čas). V glavnem v Turčiji nam je bilo lepše, čistejše, večja profesionalnost, cenejše.....
Ja zvečer je disko na terasi pred hotelom v našem času so uživali samo otroci (tam do 7 leta) kako je v sezoni pa ne vem.

Nazadnje uredil nak6a : 16.02.2006 ob 14:23.
Staro 16.02.2006, 20:29
Pripravnik

Pravgotovo nam bodo te informacije zelo pomagale, se bomo prilagodili situaciji, da kar najbolj izkoristimo letošnji dopust .
Mogoče kakšen nasvet glede menjave denarja ? A ste imeli s seboj US $, EUR? Imate kakšno izkušnjo s kreditnimi karticami? Hvala v naprej in prijeten dopust tudi vam
(oh kje je še??? )lp

Ja Turčija je bla res super, pa kaj ko je treba videt še malo druge dežele, a ne!?:smile:
Staro 17.02.2006, 07:23
Novinec

V tunizijo je prepovedan vnos njihove valute in seveda tudi iznos. Se je že zgodilo, da so kontrolirali denarnice in torbice na letališču. Mi smo imeli s sabo EUR. Valuto lahko zamenjaš na letališču, bankah ali pa kar je najbolj komot na recepciji hotela. Menjalni tečaj je povsod enak. Imejte tudi manjše apoene. Kar vam bo ostalo pa potem zamenjate nazaj v EUR na letališču. Koliko se spomnim ni bilo potrebe po uporabi kartic, so pa nalepke v večjih trgovinah (državnih), da sprejemajo kartice mislim da Eurocard in Visa.

Ja no, uživajte na dopustu.
Staro 19.02.2006, 11:48
Rafaelo Uporabnik Rafaelo ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 10
Privzeto Dopust na Djerbi

Poleti imam z družino namen oditi na dopust na Djerbo.In me zanimajo vaše izkušnje z tem otokom,ljudmi,hrano.Šli bi z Intelekto in v hotel Sidi monsiour**** Če je še kje kdo ki bo šel tudi tja na dopust?
Staro 19.02.2006, 15:31
Pripravnik
Privzeto Re: Dopust na Djerbi

Tudi mi gremo konec junija na Djerbo , hotel Sidi Monsour.
Dobila sem kar izčrpne in uporabne informacije pod temo Djerba (idrijčan) - poglej na zadnjo stran .
"nak6a" mi je zelo lepo predstavil situacijo...lp
Staro 19.02.2006, 15:35
Pripravnik

pa še to... naknadno sem od znanke , ki je tudi bila v tem hotelu lani - dobila kar pozitivno oceno, njihova družina je bila zadovoljna ,le pri odhodu so na letališču čaaakaaali ure in ure na odhod.. ( je pač drugačen svet kot pri nas.. to je treba upoštevat )
Staro 19.02.2006, 20:43
Rafaelo Uporabnik Rafaelo ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 10

Mi gremo 29.6 -6.7 Tudi jaz sem že prebral cel kup forumov,pa si vse tako nasprotuje.Saj ne pričakujemo ne vem kaj ampak informacije vedno pridejo prav.Kaj pa si mislite o intelekti?

Značke
djerba

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:07.