Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 09.09.2006, 19:04
soncnica Uporabnik soncnica ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce soncnica
Član od: May 2004
Sporočila: 2.435
Privzeto Re: Radar za odvzem

mislm...no, kokr vem, pride polovicka v postev le pr napacnem parkiranju..
Staro 09.09.2006, 19:08
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

ni samo tam, tudi v nekaterih drugih primerih je možna
Staro 03.10.2006, 15:01
Eva Uporabnik Eva ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2005
Sporočila: 16

Še moj primer glede polovičk:

Polovička NE:
Takoj za znakom 40 zaradi bližine šole me je ujel radar pri hitrosti 57 (zaradi zamišljenosti sem prepozno stopila na zavore). Policist je napisal zapisnik, me prijazno obvestil, da lahko kazen 30.000 plačam obročno in mi povedal, da sklep dobim po pošti. Sklep se je glasil na kazen 30.000 + 10.000 stroškov postopka+ 1 točka. Brez možnosti polovičnega plačila.

Polovička JA:
Moža je ujel radar zvečer nekje v Ljubljani pri hitrosti 68 na omejitev 50. Zaradi prehitre vožnje so mu dali pihat 8na srečo je napihal 0,0). Kazen: zapisnik z določeno kaznijo 30.000 in opombo na zapisniku, da se plača polovička, če plača v 8 dneh.

Skrajnost - polovička JA:
Soseda so ujeli na radar pri izstopu z avtoceste - omejitev 80, on je peljal več kot 140, pobegnil je policistu, ki ga je ustavljal, pa še pijan je bil za povrh. Avto je pustil nekje ob cesti, poklical ženo in na poti domov sta se ustavila v lokalu še na eni pijači. Policisti so ga na podlagi številke izsledili, poklicali domov, od otrok dobili ženino številko, poklicali ženo in kršitelja "zasegli" v lokalu. Ker je bil pijan, se je še skregal s policajem... ampak... Kazen: Takojšnji zapisnik in določitev kazni 240.000, kazenske točke (o številu nisem sigurna.. ) in MOŽNOST POLOVIČNEGA PLAČILA V 8 DNEH !!!

Sklep: Polovičke so odvisne od policaja, ali pa tudi ne.. naj se oglasi kak policaj, pa stvar obrazloži. Menda ne boste rekli, da tule na forumu ni nobenega policaja
Staro 04.10.2006, 15:00
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Se opravicujem za reklamo - zanimivo branje za tiste, ki jim je vozniski izpit vitalnega pomena (in ne uzivajo alkohola/mamil ):

http://www.zav-mb.si/Zavarovanje_Brez_tock.2562.0.html
Staro 04.10.2006, 17:48
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

6 let mam izpit, dobu sem pa vsega tri kazni, zadnjo marca za prekoračitev hitrosti v Trojanskem tunelu. Dobili so me pri 108 km/h in sem dobil kazen 10.000 sit, za kar sem plačal le 5.000 sit v 8 dneh.

Druge dve kazni sta bili obe za prehitevanje čez polno črto. obakrat sem pravtako dobil kazen 10.000, v 8 dneh 5.000 sit.

@sharkica končno ena "baba" s takim mišljenjem:D...čist iskreno, ne vem kdo je odgovorn za postavljanje omejitev in označb na cesti, ampak menim, da bi morali precej teh ljudi dati v začetni tečaj logike

Nazadnje uredil nejc : 04.10.2006 ob 17:51.
Staro 01.03.2007, 08:07
Limml Uporabnik Limml ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Limml
Član od: Dec 2005
Sporočila: 149

Da obvestim vse udeležene glede teme. Zdej sem dobil 1 mesec prepovedi pa 560 € kazni, zdej me pa zanima, če kdo ve, kako jem z izpitom , baje se ga ima doma, in ti ga ne vzamejo dobesedno ampak gre za prepoved vožnje. neki piše, da mam 8 dni rok za pritožbo, ki je itak že mino, zdej me pa zanima, če kdo ve, kdaj začenja ta prepoved veljati?
Staro 01.03.2007, 08:10
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

včasih si moral izpit sam odnesti na upravno enoto in potem si ga lahko čez en mesec dvignil - še lani poleti, ko sem registrirala avto je bilo tako, ker je bil pred mano v vrsti nekdo, ki je tako prinesel "arhivirat" svoj izpit

razen če se je v zadnjem času zakon kaj spremenil
Staro 01.03.2007, 08:44
Limml Uporabnik Limml ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Limml
Sporočila: 149

ja tole za en mesec je zihr tko, da se ga ima doma, samo prepoved vožnje pa velja, kar pomen, da se sicer da švercat, pa srečo preizkušat, sam po moje glih ni zdrav.

res me pa zanima, kdja zadeva začne veljat, sem klical sodnico, ji ni čist nč jasn....
Staro 03.03.2007, 12:56
Mirko7 Uporabnik Mirko7 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 27

Citat:
Objavil-a Limml Prikaži sporočila
ja tole za en mesec je zihr tko, da se ga ima doma, samo prepoved vožnje pa velja, kar pomen, da se sicer da švercat, pa srečo preizkušat, sam po moje glih ni zdrav.

res me pa zanima, kdja zadeva začne veljat, sem klical sodnico, ji ni čist nč jasn....

Iz mojih izkušenj, po pošti ti bojo poslali obvestilo, da se moraš javiti na mačkovi, (če si iz Ljubljane) in prinesti boš moral izpit seboj, da ti bojo dali štempel za prepoved vožnje za enega meseca (npr. 3.3.2007-3.4.2007) na zadnjo stran vozniškega izpita, tako da policaj vidi, da imaš prepoved vožnje. Lahko pa greš že prej, da ti ta štempel dajo in stvar bo prej rešena. Vsaj meni so tako naredili. Pa vso srečo v prihodnje pri prekrških.

Značke
odvzem, radar

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:32.