Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.12.2007, 22:41
bucka Uporabnik bucka ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 8
Privzeto Porti za mulo (Sagem 3344)

Zdravo. Saj vem, da je bilo na to temo že veliko napisanega in poskusila sem že vse, vendar neuspešno, zato obupujem in prosim za pomoč. Torej, na muli imam že vse, odkar uporabljam brezžično povezavo, nizek ID. V Windows Firewallu so nastavljeni, tako da jih je potrebno najbrž nekako spremeniti še na routerju. Danes sem (po na tem forumu napisanih navodilih) skušala najti svoj statični IP, pa mi nikakor ne uspe. Prav tako se z nobenim IP (niti s tistim za moj router) ne uspem preko interneta povezati na strani, s katerim bi lahko spremenila nastavitve routerja. Kot rečeno, poskusila sem že čisto vse ... In zelo hvaležna bom, če bi lahko kdo učinkovito pomaga. Kaj naj torej naredim? Hvala že v naprej in lp.
Odgovorite s citatom
Staro 03.12.2007, 10:47
bluemax Uporabnik bluemax ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluemax
Član od: Feb 2004
Sporočila: 842
Privzeto Re: Porti za mulo (Sagem 3344)

Kokr je men znano, hi ID in brezžična povezava ne gre skup!
Na sagemu men to ni ratal... Na enmu novejšmu ruterju(od siola) mi je sicer to uspel...
Rešitev je komp za par 10 eur tega parkiraš zravn ruterja ga povežeš na kabl in hi ID je tu.

Lp B
Odgovorite s citatom
Staro 03.12.2007, 23:30
Novinec

Hvala za odgovor - čeprav, kolikor sem brskala po forumih, je nekaterim kar uspelo. Siolovci, še kakšen nasvet ...? Kakšna logična razlaga, zakaj preko ip številke ne morem na stran, na kateri bi lahko spremenila nastavitve (odprta porte) v routerju? Hvala.
Odgovorite s citatom
Staro 03.12.2007, 23:43
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a bucka Prikaži sporočila
Zdravo. Saj vem, da je bilo na to temo že veliko napisanega in poskusila sem že vse, vendar neuspešno, zato obupujem in prosim za pomoč. Torej, na muli imam že vse, odkar uporabljam brezžično povezavo, nizek ID. V Windows Firewallu so nastavljeni, tako da jih je potrebno najbrž nekako spremeniti še na routerju. Danes sem (po na tem forumu napisanih navodilih) skušala najti svoj statični IP, pa mi nikakor ne uspe. Prav tako se z nobenim IP (niti s tistim za moj router) ne uspem preko interneta povezati na strani, s katerim bi lahko spremenila nastavitve routerja. Kot rečeno, poskusila sem že čisto vse ... In zelo hvaležna bom, če bi lahko kdo učinkovito pomaga. Kaj naj torej naredim? Hvala že v naprej in lp.
Zdravo!

Sagem 3344, wifi, wireless emule z high id in wireless dostop do nastavitev Sagema delujejo brez težav. Torej, če gremo po vrsti:

1. najprej moraš priti do nastavitev Sagema - njegov IP naslov za nastavitve dosegljiv po wireles ali kablu je 192.168.2.1. Poizkusi najprej s pingom na ta naslov, nato še z browserjem, vsekakor moraš priti do nastavitev Sagema. Statičnega IP naslova s katerim je ruter viden iz zunanjega omrežja in ki ga omenjaš zgoraj ti ni potrebno vedeti. Vsekakor pa se prepričaj, če ti je Siol res dodelil statični IP naslov, ki ga v primeru, da ne moreš dostopati do Sagema najenostavneje izveš na naslovu http://whatismyip.com/

2. Nato moraš na Sagemu nastaviti forwardiranje portov za emule. To narediš v Sagem meniju - advanced - LAN servers kjer si nastaviš forwardiranje TCP porta 4662 in UDP porta 4672 na lokalni PC naslov - ki mora biti fiksen (npr. 192.168.2.15 ali kaj podobnega) - to nastaviš v propertis od wireless povezave v Windowsih kjer za IP address nastaviš željeni lokalni PC IP naslov. Tako tvoj PC vedno dobi ta naslov in ne tistega, ki bi mu ga dodelil DHCP server v Sagem in rutanje emule prometa v Sagemu deluje brez težav.

Zgoraj opisani postopek preverjeno deluje.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2007, 10:38
Novinec

Hvala! Ker preko browserja še vedno nikakor ne gre, pa naj skušam narediti karkoli, bi prosila, če mi kdo razloži, kako sploh pingati? Kaj lahko dosežem s tem? In če mi bo to končno uspelo, bi me zanimalo še, katero je potem ta "fiksen lokalni ip naslov", ki ga moram vpisati ob forwardiranju portov? Je to ta, ki mi ga izpiše, ko kliknem na "whatsmyip"?
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2007, 23:02
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a bucka Prikaži sporočila
Hvala! Ker preko browserja še vedno nikakor ne gre, pa naj skušam narediti karkoli, bi prosila, če mi kdo razloži, kako sploh pingati? Kaj lahko dosežem s tem? In če mi bo to končno uspelo, bi me zanimalo še, katero je potem ta "fiksen lokalni ip naslov", ki ga moram vpisati ob forwardiranju portov? Je to ta, ki mi ga izpiše, ko kliknem na "whatsmyip"?
Huh, ce ti osnovni pojmi niso jasni, se bojim, da bo nastavljanje port forwardinga na Sagemu morda prezahtevno. Priporocam, da PC in Sagem povežeš po kablu in potrebno administriranje na Sagemu opraviš preko kabla, ne preko wireless kartice.

Fiksen lokalni IP naslov je naslov PC, ki je priklopljen na Sagem in se nahaja v tvojem lokalnem omrežju. Tipicno so to naslovi 192.168.2.10 in višji. Vsak PC ima svojega.

Whatismyip ti pokaže javni naslov, ki ti ga dodeli Siol in s katerim se tvoja oprema predstavlja na internetu in nima nikakršne zveze z lokalnim IP naslovom. Vsak od tvojih PCjev se predstavlja s tem javnim naslovom, ko dostopa v internet. Konverzija naslovov in usmerjanje prometa se izvede v Sagemu, ki mora biti seveda ustrezno poadministriran.
Odgovorite s citatom
Staro 08.12.2007, 23:08
Novinec

Zadeva je - z izdatno pomočjo siolovcev urejena in moja mula ima končno odvezane oči! Najlepša hvala vsem in lp!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
3344, mulo, porti, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sagem Faust 3344 + PCMCIA kartica grega Tehnična pomoč 12 13.10.2007 22:20
Sagem 3344 + emule marhyo Tehnična pomoč 10 08.08.2007 21:24
Programsko resetiranje modema SAGEM F@ST 3344 summer0f69 Tehnična pomoč 1 02.06.2007 15:45
Prekinjanje povezave Sagem F@st 3344 sax Tehnična pomoč 4 03.05.2007 14:26
Prekinjanje povezave - modem SAGEM F@st 3344 Staš Tehnična pomoč 5 29.04.2007 13:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:55.