Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.01.2008, 06:36
mtic Uporabnik mtic ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 46
Privzeto Re: Prekinitve

Kot že nekaj ljudi pred mano, imam tudi jaz težave z internetom zadnji teden. Velikokrat dela internet izjemno počasi oziroma sploh ne poveže do želene strani. nato pa čez nekaj trenutkov ponovno klikneš na določeno stran in se poveže normalno. Zelo zoprna reč, bi prosil za kakšno rešitev problema. lokacija domžale.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 11:48
leonf Uporabnik leonf ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 29

Tudi pri meni so težave, ki jih opisujejo uporabniki. Začelo se je nekje pred prazniki. Prenos mi zelo niha in je do 10x manjši od nazivnega.
Po informacijah, ki jih imam, ima Siol totalno zabasan link do SIX-a, s tem imamo uporabniki težave pri dostopanju do drugih .si omrežij. Siol naj bi imel 3Gbit do six-a, glede na njivo število uporabnikov bi morali imet vsaj 10Gbit, toliko ima recimo T2, da bi zadeve tekle gladko pa bi potrebovali vsaj 20Gbit.

P.S.: Pri prenosu Siolove testne datoteke, pa mi linija šiba kot mora, saj konec koncev več ne potrebujem, kajne?
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 12:08
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Tudi pri meni so težave, ki jih opisujejo uporabniki. Začelo se je nekje pred prazniki. Prenos mi zelo niha in je do 10x manjši od nazivnega.
Po informacijah, ki jih imam, ima Siol totalno zabasan link do SIX-a, s tem imamo uporabniki težave pri dostopanju do drugih .si omrežij. Siol naj bi imel 3Gbit do six-a, glede na njivo število uporabnikov bi morali imet vsaj 10Gbit, toliko ima recimo T2, da bi zadeve tekle gladko pa bi potrebovali vsaj 20Gbit.

P.S.: Pri prenosu Siolove testne datoteke, pa mi linija šiba kot mora, saj konec koncev več ne potrebujem, kajne?
škoda da se niste še malo bolje pozanimal, saj so z 10G linkom že probali, pa ni delovalo v redu, zato skrbniki SIX-a (skupaj z našimi tehniki) še preverjajo.

kot vidim si tudi napisal, da je do pred kratkim bilo v redu in mislim da sklepanje, da bi se potreba po hitrosti (v 14 dneh) na enkrat potrojila nesmiselne.

v enem postu sem že napisal, da javim ko bo urejeno.

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 13:04
leonf Uporabnik leonf ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 29

Citat:
leonf:
da bi zadeve tekle gladko pa bi potrebovali vsaj 20Gbit
Citat:
storz:
škoda da se niste še malo bolje pozanimal, saj so z 10G linkom že probali, pa ni delovalo v redu, zato skrbniki SIX-a (skupaj z našimi tehniki) še preverjajo.
Upam, da ne bom koga užalil , a moram napisat. Če so probali z linkom 10Gbit, pa ni delovalo, naj poskusijo z 20Gbit. Kaj hočem povedat je, da je stvari potrebno uredit in se včasih za nevšečnosti uporabnikom opravičit. Ne pa nas nategovat s testnim prenosom iz http://file.siol.net.

Citat:
leonf:
Začelo se je nekje pred prazniki. Prenos mi zelo niha in je do 10x manjši od nazivnega.
Citat:
storz:
kot vidim si tudi napisal, da je do pred kratkim bilo v redu in mislim da sklepanje, da bi se potreba po hitrosti (v 14 dneh) na enkrat potrojila nesmiselne
Težave so prisotne od vsega začetka , vendar so v zadnjem mesecu prestopile vse meje. Upam samo, da bodo čim prej odpravljene, ker je prizadet širši krog uporabnikov, ne samo jaz.

lp
Leon
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 13:16
Pozabim3 Uporabnik Pozabim3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 18

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Težave so prisotne od vsega začetka , vendar so v zadnjem mesecu prestopile vse meje. Upam samo, da bodo čim prej odpravljene, ker je prizadet širši krog uporabnikov, ne samo jaz.

lp
Leon
Lepo da priznaš

lp
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 18:48
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Enako stanje je bilo januarja 2001, ko je SiOL peering po Sloveniji omejil na 1 megabit na ponudnika, ker je vodstvo menilo, "da je to zadovoljiva hitrost".

Takratni direktor SiOL-a je izjavil: "Se pa migracije strank ne bojimo, ker se ne dokazujemo s hitrostjo dostopa v splet, ampak s storitvami."

Upam, da se bo letošnja SiOL-ova kriza s hitrostjo povezav čimprej razrešila v dobro uporabnikov.

Sicer je imel tudi konkurenčni ponudnik težave s hitrostjo, ko so uporabnikom optike vklopili hitrost 10/10, vendar so bile težave v nekaj urah odpravljene.
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 19:18
oldmen Uporabnik oldmen ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce oldmen
Član od: Mar 2007
Sporočila: 102

Že par dni se mi pojavlja nihanje v povezavi. Dounloud sem preverjal z DU metrom, pa mi pade po par minutah na nulo in se čez čas normalizira, pa spet ponovi vajo.TV deluje zaenkrat še normalno.

lp
Ignac

[yes]
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 21:13
mafko Uporabnik mafko ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 21

Ja to se tudi meni dogaja! In je praktično nevzdržno brskanje po netu ko čakaš da ti odpre neko stran po 30-40 sekundah oz. ti je sploh ne odpre in moraš 3-5 pritiskat tipko F5 (refresh) z 4mb linijo. Včasih pa deluje net tako kot mora in to mi je všeč, vendar to ni to, včasih rabiš neko stvar pogledat točno tisti moment.. in tega pač nemoreš. Skratka: PRIČAKUJEM IZBOLJŠANJE STANJA (in med drugim tudi ureditev TVkanalov oz. da bo vsaj MKTV delala :P !!

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 21:40
media1 Uporabnik media1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 19

Ja tut men dons neki zlo počas dela net, pa prekinja internet radio, slab signal in no se odpirajo strani, kot bi se nei zataknl. Men so ta teden menjal moden SINOPE 568, pa še na centrali so mi izbolšal milslim na nov mother board so me dal pa še zmeri ne dela dobr. Odkar je bil zadnji izpad dela vse tko tko.........

tole so moji podeatki zdele

DSL Port: Status

Operational mode G.Dmt.BisPlus
State Showtime
Trained transmit bit rate 1024 kbps
Trained receive bit rate 13824 kbps

Upstream power 13.2 dB
Local Fast channel FEC error count 0
Local Interleaved channel FEC error count 0
Local Fast channel CRC 0
Local Interleaved CRC 0
Local line attenuation 21.0 dB
Local signal-to-noise margin 15.5 dB
Local LOS 0
Local SEF 0

Remote Fast channel FEC error count 0
Remote Interleaved channel FEC error count 0
Remote Fast channel CRC 0
Remote Interleaved CRC 0
Remote line attenuation 15.5 dB
Remote signal-to-noise margin 3.5 dB
Remote LOS 0
Remote SEF 42

Local FEC error count 2192
Local CRC 7
Local FEC errored seconds 0
Local errored seconds 0
Local severly errored seconds 0
Local LOS errored seconds 0
Local HEC 7

Remote FEC error count 0
Remote CRC 20604
Remote FEC errored seconds 4557
Remote errored seconds 4530
Remote severly errored seconds 7
Remote LOS errored seconds 0
Remote HEC 8729
Odgovorite s citatom
Staro 18.01.2008, 09:46
tpozar Uporabnik tpozar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 3

Že tri dni imam večje težave s povezavo.

Imam paket TRIO, razvezan dostop, 1024/256 kbit/s.

Opis težave: Po ponovnem vklopu modema (Sagem F@st 3344), mi povezava dela tam nekje do 5 minut, včasih pa se tudi ne vzpostavi. Do sedaj že dve leti nisem imel večjih težav. Klical sem na SiOLov klicni center in so mi poslali Telekomovega tehnika, ki je poskušal vse mogoče:
* zamenjal modem - ista težava
* zamenjal napajalnik za modem - ista težava
* preklopil nekaj na centrali - ista težava
* preveril ADSL linijo - bp

Ugotovil sem sledeče: Povezal sem se na modem preko 192.168.2.1 in opazil, da se razmerje signal/šum (SNR) precej zniža, ko se po nekaj minutah priklopa začnejo na TVju pojavljati kvardatki. Ko povezava deluje normalno, je Near SNR enak 19, ko TV preneha delat pade na 7, pri 3 pa prekine povezavo (utripa ADSL lučka na modemu).

Prosim za pomoč.

Kaj bi lahko bi razlog za take težave?

LP, Tomaž
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
prekinitve

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
stroški predčasne prekinitve Asesino O storitvah 3 17.01.2008 22:57
Prekinitve interneta Darth Revan Tehnična pomoč 10 28.12.2007 19:56
stroški prekinitve mckeky Tehnična pomoč 12 29.11.2006 19:22
Splav po novem plačljiv? freya Zdravje 134 29.11.2006 12:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:18.