Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 06.03.2008, 23:12
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Thumbs down "Start" v vogalu levo spodaj

"Start" v vogalu levo spodaj

Nekaj dni nazaj sem v prispevku Datum, ura in še kaj opisal kozmetični dodatek ob uri

[1]

V moji zbrki "preseravanja" pa sem odkril tudi spodnji cukerček

[2], ki je le predelani [3]

Pazi, gre le za lepotno predelavo gumba, ki pa nima nobene dodatne vrednosti
Cela zadeva je le nekakšen prikaz možnosti in kaj vse se lahko popravi ali spremeni Le vedeti je treba, kam zamahniti s krampom

Predelavo se izvede v dveh korakih, za vsak primer pa sem dodal še zasilni izhod Nikoli ne veš, če se kaj zalomi
  1. Popravek besedila ''start'' v nekaj po želji
  2. Poseg v register Ne pozabi: z napačnim posegom v register se lahko zgodi, da bo makina mrzla kot špricer! © Paganini
  3. Zasilni izhod

Nazadnje uredil Paganini : 06.03.2008 ob 23:18.
Staro 06.03.2008, 23:13
Veteran
Exclamation Re: "Start" v vogalu levo spodaj

Popravek besedila

Beseda "Start" je zašfasana v raziskovalcu, tj. explorer.exe, običajno v imeniku C:\WINDOWS. Priporočam izdelavo kopije explorer.exe pod imenom npr. explor1.exe - izogibaj se dolgih imen z vmesnimi presledki

explorer.exe je binarna datoteka in njeno popravljanje z navadnim editorjem (beležnico) odpade. Na srečo je na razpolago brezplačen Resource Hacker programček, ki zna obdelati exe datoteko, vsebuje pa tudi prevajalnik, brez katerega itak ni nič. Dolpotegni datoteko Version 3.4.0 Europe (Zip File 541kb) nekam na disk po svoji želji in jo unzipaj. Datoteka ResHacker.exe je takoj uporabna, brez instalacije.

Poženi program ResHacker.exe in preko menija File / Open poišči datoteko explorer.exe

[4]

Dobiš nekaj temu podobnega

[5]

Iščemo besedo "Start", ki se nahaja v skupini "String Table". Razširimo pogled (klik po plus znaku pri String Table) ter se postavi tako, da zagledamo naslednje

[6]
  1. Če uporabljaš privzeti videz tj. Windows XP style, potem je pravi izbor 37 in 1033, kjer v desnem okno poleg številke 578 vidiš tudi "start".
  2. Če pa uporabljaš Windows classic style, potem je pravi izbor 38 in 1033, kjer v desnem okno poleg številke 595 vidiš tudi "start".
  3. Če pa menjuješ videz windows kot spodnje gate vsak dan, potem boš popravil obe "start" besedi.
Pazi le, da novo besedo ogradiš z apostrofi in seveda ne pretiravaj z dolžino

Na sliki [6] lahko tudi vidiš, da je gumb "Compile Script" onemogočen. Takoj ko nekaj popraviš, se tudi ta gumb pokaže v vsej svoji veličini

[7]

Če si zadovoljen z vsebino (napisom) novega gumba, ki bo v vogalu levo spodaj, potem je sedaj pravi trenutek za klik po gumbu "Compile Script".

Sledi shranjevanje popravljenega raziskovalca na disk. Preko menija File obvezno izberi možnost "Save As...". V novem oknu v prostor "File name" napiši novo ime datoteke (različno od explorer.exe), z obveznim .exe - ne pretiravaj z dolžino in presledki

Fertig. Naslednji korak je popravljanje registra

Nazadnje uredil Paganini : 06.03.2008 ob 23:35.
Staro 06.03.2008, 23:14
Veteran
Žarnica Re: "Start" v vogalu levo spodaj

Poseg v register

Ne pozabi: z napačnim posegom v register se lahko zgodi, da bo makina mrzla kot špricer! © Paganini

Preko Start (zaenkrat še po starem) in Run v tisto okence napiši regedit in OK.

Odpre se ti register editor. Poišči ključ
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon

Pred seboj vidiš naslednje

[8]

Pogumni klik po "Shell" in v novem oknu vpiši v polje "Value data" ime exe datoteke, ki si ga napisal pri "Save As..."

[9]

Fertig Zapri register editor Reboot mašine Če je šlo vse kot se šika, potem namesto "Start" vidiš svoj izbor.

Če pa si ga kaj zamočil, potem upošteval zasilni izhod

Nazadnje uredil Paganini : 06.03.2008 ob 23:25.
Staro 06.03.2008, 23:16
Veteran
Angry Re: "Start" v vogalu levo spodaj

Zasilni izhod

Če je pri ponovnem zagonu mašina mrzla kot špricer (napaka v novi exe datoteki ali v registru), potem naredi naslednje:

Pri ponovnem zagonu mašine pritisni tipko F8.
Dobiš izbor možnosti, izberi "Safe mode with command prompt"
Po končanem nalaganje Safe mode, verjetno vidiš to:
C:\Documents and Settings\Administrator
Napiši regedit in enter tipko
Odpre se ti register editor, premakni se na ključ
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon
Pogumni klik po "Shell" in v novem oknu vpiši v polje "Value data" ime explorer.exe
Zapri register editor in reboot mašino

Vse bo OK, če le pri "Save As..." nisi tipkal explorer.exe - sicer si v

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Če si v , napiši in opiši težavo Ni vrag, da ne najdemo rešitev

Nazadnje uredil Paganini : 06.03.2008 ob 23:27.
Staro 08.03.2008, 12:58
Ciciban Uporabnik Ciciban ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ciciban
Član od: Sep 2004
Naslov: Celje
Sporočila: 152
Privzeto Re: "Start" v vogalu levo spodaj

Napisal si, da : V moji zbrki "preseravanja" pa sem odkril tudi spodnji cukerček , jaz pa sem odkril, da s tem nekaj ni v redu
Vse sem naredil, kot si opisal, lepo se je izpisala druga beseda kot Start, ampak, če grem v ta start meni
in pritisnem " Iskanje ", se ne naredi - nič !
Pri "zaženi" in pri "Pomoč in podpora " dela normalno, pri Iskanje pa se ne odpre začetno okno.
Za kontrolo sem dal nazaj, kot je bilo, Start, pa dela normalno, ko pa sem spet spremenil v mojo Besedo, pa nič !

Boš to uredil, ali se ne da

LP in hvala za tvoj trud !
Staro 08.03.2008, 13:54
jack Uporabnik jack ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce jack
Član od: May 2001
Sporočila: 2.672

Citat:
Objavil-a Ciciban Prikaži sporočila
Napisal si, da : V moji zbrki "preseravanja" pa sem odkril tudi spodnji cukerček , jaz pa sem odkril, da s tem nekaj ni v redu
Vse sem naredil, kot si opisal, lepo se je izpisala druga beseda kot Start, ampak, če grem v ta start meni
Pri "zaženi" in pri "Pomoč in podpora " dela normalno, pri Iskanje pa se ne odpre začetno okno.
Za kontrolo sem dal nazaj, kot je bilo, Start, pa dela normalno, ko pa sem spet spremenil v mojo Besedo, pa nič !

Takšnile ala Paganini dodatki in olepšave včasih ne delujejo, ker Microsoft neprestano krpa varnostne luknje. Tako potem včasih ta navodila ne delujejo, ker je datoteka explorer.exe spremenjena s strani update-a. Zadeva morda celo deluje na kakšni neposodobljeni različici.

Ravno tako sem opazil, da razna orodja, za ugotavljanje in spreminjanje gesl uporabniškim računom na posodobljenih Windowsih ne delujejo.

Tako, da priporočam, da takšne stvari pustite pri miru.
Staro 09.03.2008, 15:07
Veteran

Citat:
Objavil-a Ciciban Prikaži sporočila

res, preko start / iskanje se nič ne zgodi
preizkusil sem na win xp + sp2 in na win xp + sp2 + vsi popravki do danes - ne gre

toda, če iskanje poženeš preko raziskovalca, tista ikona ''iskanje'' pod vrstico za menije, zadeva deluje

iskanje v vsakem primeru izvede ista funkcija, le klicanje se izvede drugače - razumi, če moreš, še en bill$$$ štos

moje edino opravičilo je tisto v prvem prispevku: Pazi, gre le za lepotno predelavo gumba, ki pa nima nobene dodatne vrednosti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
morda v pomoč in razmislek glede ''iskanja''

sam uporabljam za iskanje X1 program, ki pokaže vse zadetke med tipkanjem iskane besede
podobno deluje tudi Google Desktop search.
oba omenjena v ozadju gradita in vzdržujeta zbirko podatkov in indexe, zato takoj najdeta iskano

uporaben je tudi PowerGREP program, ki pa za vsako iskanje melje po disku in išče - zato je tudi ''bolj'' počasen pri prikazu rezultatov

Nazadnje uredil Paganini : 09.03.2008 ob 15:11.
Staro 09.03.2008, 15:09
Veteran

Citat:
Objavil-a jack Prikaži sporočila
Takšnile ala Paganini dodatki in olepšave včasih ne delujejo, ker Microsoft neprestano krpa varnostne luknje. Tako potem včasih ta navodila ne delujejo, ker je datoteka explorer.exe spremenjena s strani update-a. Zadeva morda celo deluje na kakšni neposodobljeni različici.

Ravno tako sem opazil, da razna orodja, za ugotavljanje in spreminjanje gesl uporabniškim računom na posodobljenih Windowsih ne delujejo.

Tako, da priporočam, da takšne stvari pustite pri miru.
sograšam, da so windoze kot beračeva suknja: flika na fliko
poglej moj odgovor ''cicibanu'', kjer sem opisal test na različnih verzijah oz. updatih

malce v bran mojega renomeja: vse kar pišem preizkusim in deluje pri teh lepotnih ''preseravanjih'' pa sem napisal, da so brez neke dodane vrednosti in jih prav zaradi tega nisem kaj dosti testiral. na žalost.

Značke
levo, spodaj, start, vogalu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:54.