Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.11.2006, 14:02
Perk10 Uporabnik Perk10 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 29
Privzeto Šumeč telefon

Lep pozdrav. Kot ponavadi se posti novih uporabnikov začnejo z vprašanjem
Pred nekaj dnevi sem priklopil solo paket z Ganymedom. Držal sem se vseh navodil glede priklopa (navodila so precej jasna, če bi pa slučajno kaj narobe priklopil, pa tako ali tako nebi delovalo). Posedujem en sam samcat vrvični telefon, do katerega vodi direktna linija iz vtičnice. Pred telefon sem namestil delilnik,, katerega sem povezal na modem itd itd. Internet dela BP, problem pa je v tem, da sedaj po inštalaciji v slušalki telefona hrešči in šumi, tako da se telefona ne da več uporabljati (skoraj). na 080 1000 so mi svetovali, da naj zamenjam delilnik.. To sem tudi storil ( zamenjali so mi ga v trgovini, kjer sem prevzel siol paket), vendar šumenje ni potihnilo. Če vežem telefon direktno na linijo šumenja ni, prav tako pa šumenje utihne, če izklopim Ganymeda.
Modem sem poskušal premakniti za meter dva (kolikor pač dopušča kablovje), da bi ugotovil, ali mogoče vleče nase kaj "od zunaj", pa tudi ni bilo nobene razlike.
Če je kdo imel podoben problem, ali če kdo ve v čem je finta bi bil zelo vesel, če bi mi zaupal kako se rešiti šumenja.
Hvala in LP
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2006, 15:16
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279
Privzeto Re: Šumeč telefon

Internet ti dela normalno? Modem se normalno sinhronizira?
Staro 09.11.2006, 15:33
Novinec

Saj pravim, internet dela, modem dela, dela tudi telefon, le da v slušalki precej šumi in hrešči.
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2006, 18:32
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279

Precej čudna zadeva. To se načeloma dogaja, če je več tel.vtičnic po hiši. Poskusi še menjat kable za PHONE in internet.
Staro 09.11.2006, 20:21
Novinec

Phone kabl je OK, ta ki gre od delilnika do modema je pa 10m dolg, pa ga nimam pri roki, da bi še tega menjal .
Šum pa izgine, če iz delilnika izvlečem DSL kabel, tako da imam problem na relaciji delilnik-modem. Ali pa je tudi nov delilnik hin
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2006, 20:28
Novinec

Še nekaj mi je padlo na pamet (bom začel nosit klobuk al pa kapo, da se to ne bo več prepogosto dogajalo), ni hudič, da se nebi dal dobiti kakšen filter, ki bi ga namontiral med delilnik in telefon ??
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2006, 11:52
Novinec
Privzeto

Zadeva rešena. Prišel je mojster iz Telekoma in povedal, da po vsej verjetnosti prihaja do oscialcije v telefonu/slušalki in predlagal menjavo telefona. Kupil nov telefon, priklopil in šum je izginil .
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2006, 12:14
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Js mam skoraj čisto isti problem kot ti, le da pri meni se wedno šumi, tudi če telefon brez usega priklopim direkt na linijo- in to od kar imam ADSL... telefon ni hin, ker sem posusil že z drugimi. Pa tudi vezavo imam prawilno
Staro 10.11.2006, 12:57
Novinec

To bo pa verjetno treba zaprositi za "intervercijo" na Telekomu. Pokliči 116. Meni je tehnik rekel, da če nebi pomagala zamenjava telefona, bi potem šli še nekaj po omarici šarit
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2006, 13:15
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a Perk10
To bo pa verjetno treba zaprositi za "intervercijo" na Telekomu. Pokliči 116. Meni je tehnik rekel, da če nebi pomagala zamenjava telefona, bi potem šli še nekaj po omarici šarit
sj sn že klical... je reko, da bojo pošlihtali... pa ni blo sadov..

Značke
Šumeč, telefon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:53.