Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 19.12.2006, 15:52
zlati13 Uporabnik zlati13 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 29
Privzeto sindikat zahteva zaokrožitev plač navzgor

Res žalostno, da se sindikati borijo za drobtinice delavcev, zase so že zdavnaj dobro poskrbeli gospodje iz vodstev vseh sindikalnih skupin.Če bi bili pošteni in bi imeli poštene namene bi se borili za take plače delavcev, da bi bile vredne dostojnega življenja, ne da morajo delavci in predvsem mladi premisliti ali bodo imeli enega ali dva otroka. Ali naj raskirajo in na svet spravijo reveža in pa predvsem zamorca kot poje jani kovačič v pesmi delam delam kot zamorc jaz pa dodajam plačan pa sem za en k**c.Sindikalni voditelji če imate slabo vest z semuličem na čelu nepreklicno odstopiti, s tem bi naredili za delavce največ.
Staro 19.12.2006, 17:08
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: sindikat zahteva zaokrožitev plač navzgor

15 Let prepozno. :D
Staro 19.12.2006, 17:25
Konfucij Uporabnik Konfucij ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Konfucij
Član od: Nov 2006
Sporočila: 380

Če bi biu LDS še zmeri na oblasti se sploh ne bi nč bunl.
Staro 19.12.2006, 17:30
Uporabnik

Čutijo, da se jim nategovanje folka izteka.....
Staro 19.12.2006, 17:58
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a zlati13
Res žalostno, da se sindikati borijo za drobtinice delavcev, zase so že zdavnaj dobro poskrbeli gospodje iz vodstev vseh sindikalnih skupin.Če bi bili pošteni in bi imeli poštene namene bi se borili za take plače delavcev, da bi bile vredne dostojnega življenja, ne da morajo delavci in predvsem mladi premisliti ali bodo imeli enega ali dva otroka. Ali naj raskirajo in na svet spravijo reveža in pa predvsem zamorca kot poje jani kovačič v pesmi delam delam kot zamorc jaz pa dodajam plačan pa sem za en k**c.Sindikalni voditelji če imate slabo vest z semuličem na čelu nepreklicno odstopiti, s tem bi naredili za delavce največ.
odkar so sindikati dobili legitimno konkurenco, z "balvan revolucijami", so zadovoljni z drobizkom --- lekcija, z "jogurt revolucijo", je bila ocigledno poucna...

Nazadnje uredil Faust : 19.12.2006 ob 18:01.
Staro 19.12.2006, 19:47
jabolko Uporabnik jabolko ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 7
Thumbs up Re: sindikat zahteva zaokrožitev plač navzgor

Sem član ZSSS .
Trditve da sindikati in njihovi predstavniki ne naredijo za delavce nič, so iz trte zvite.
Takšne stvari lahko napiše nekdo, ki sploh nima pojma kaj je sindikalni boj.
Za delavske pravice bi se morali boriti vsi delavci, tisti ki so člani sindikata in tudi tisti kateri niso člani.
Vsakdo bi se moral vprašati, kaj pa sem jaz storil, da bi delavec ali študent imel boljši standard.

Na koncu bom napisal takole :
S sindikati ni najboljše, a da nebi bilo sindikata sploh pomisliti ne smem.
Staro 19.12.2006, 19:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a jabolko
Sem član ZSSS .
Trditve da sindikati in njihovi predstavniki ne naredijo za delavce nič, so iz trte zvite.
Za delavske pravice bi se morali boriti vsi delavci, tisti ki so člani sindikata in tudi tisti kateri niso člani.
Vsakdo bi se moral vprašati, kaj pa sem jaz storil, da bi delavec ali študent imel boljši standard.

__________________________________________________ ____________________________________
Članov je kar precej, tistih ki so veliko naredili in tistih v nasprotni smeri.
Član sindikata plačuje funkcionarje, da v njegovem imenu dosežejo dobro, ne slabo.
Sindikalni boj? Ne me sezuvat.
Staro 19.12.2006, 20:07
zlati13 Uporabnik zlati13 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 29

Citat:
Objavil-a jabolko
Sem član ZSSS .

Veliko vem, kako delujejo in za kaj se vodilni borijo za ohranitev svojih osebnih interesov. Da o pomoči pravne službe ne bi izgubljal besed, namesto da bi pomagali delavcem in jim v čimkrajšem času zadevo pripeljali do konca zaradi svoje nesposobnosti do onemoglosti nategujejo delavce in se vedno znova zmišljujejo da naj jim dostavijo dokumente, do katerih lahko pridejo samo na protipraven način in z kršitvijo osebnih podatkov.
Staro 19.12.2006, 20:16
Uporabnik

Sindikati so tudi prepričani, da bi bilo treba spodbujati zaposlovanje za nedoločen čas. "Vsaka država z razvitim trgom spodbuja zaposlovanje za nedoločen čas, kar pa ne pomeni, da niso odprte druge oblike dela," pravi Rebolj. Glede nalog o preprečevanju dela na črno bodo sindikati so naslednjih usklajevanj podali svoj predlog, in sicer da se sproti obvešča inšpekcijo za delo, sindikati pa naj bi tudi začeli objavljati črno listo podjetij, ki zaposlujejo na črno oz. mimo kolektivnih pogodb.
__________________________________________________ ____________________________________
Kdo je pa pripeljal do izničenja dela za nedoločen čas?
Šele sedaj se zaposluje na črno?
A ni to norčevanje iz delavcev?
Pa še preverjeno si poglej- delavke Mehana!
Staro 19.12.2006, 20:18
Konfucij Uporabnik Konfucij ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Konfucij
Član od: Nov 2006
Sporočila: 380

Pa tkole čist po domač povedan: Sindikalni boj se mora poznat v denarnicah in zadovoljstvu delavcev. Na tem področju pa je stanje bolj porazno.

Značke
navzgor, plač, sindikat, zahteva, zaokrožitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:47.