Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 12.03.2009, 13:27
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

ok ni problema
Staro 13.03.2009, 08:42
Uporabnik

Sem približno na polovici....
Kmalu pride Svetopisemska razlaga
Staro 17.03.2009, 13:58
Uporabnik

Evo kar nekaj časa je trajalo za razlago, ki jo imam.TODA!
Žal nisem tako vešč v računalniku kot Vernik da rišem oz. ustvarim take grafe kakor on. Zato vas prosim da mi pomagate kako da to naložim tu iz Worda, kjer imam shranjeno.Mal je prevelik se mi zdi da ga "objavi".
Hvala
Ali Administratori mi lahko pomagate tak da vam osebno pošljem pa vi v kompletu date tu...

Nazadnje uredil legenda : 17.03.2009 ob 14:00.
Staro 17.03.2009, 13:59
Uporabnik

Ali če po zasebnem sporočilu mi pošljete svoj mail pa da vam pošljem osebno, tako mi bo lažje.
Staro 26.04.2009, 17:57
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Ker so pred nami prosti dnevi, sem se spet malce oglasil.
Malo sem prebrskal forum in sem videl, da ni prisotne prave ideje, česa naj se ljudje oprimejo. Vlada velika zmeda. Pred nami so velike spremembe, ljudje pa se šalijo na račun tega kot še nikoli. Veliko se danes govori o nekakšnem koncu sveta in podobno. To ljudje govorijo praktično na vsakem koraku. Ampak Sveto pismo nikjer ne govori o koncu sveta. govori namreč o novem začetku in o novi zemlji. Zato je Jezus dejal tistim, ki verjamejo: Luka 21,28: "Ko se bo to začelo dogajati, se vzravnajte in vzdignite glave, kajti vaša odkupitev se približuje." Če bi bil pred nami konec, tega Jezus ne bi govoril.
Seveda velja nov začetek za tiste, ki verjamejo v Gospoda Jezusa Kristusa. Zato jaz pravim: BLIŽA SE NOV ZAČETEK SVETA. Seveda mora prej staro umreti in tega se velika večina boji.
Zato je Bog poslal svojega glasnika Branhama, da prebudi spečo Nevesto. O tem sem veliko pisal na tej strani. Počasi se ta proces zaključuje. Še malo in bo zaključen. Zato pohitite vsi tisti, ki morate vstopiti v Božji počitek. Hebrejcem 4,10 pravi: "Kdor namreč stopi v njegov počitek, se spočije od svojih del, kakor se je Bog od svojih."

Na tej strani sem pisal o velikih razodetjih, ki jih je Bog oznanil preko svojega glasnika ( v skladu z Razodetjem 10,7: V dneh, ko se bo oglasil sedmi angel in zatrobil, se bo dopolnila Božja skrivnost, kakor jo je Bog oznanil svojim služabnikom prerokom." )

Še eno veliko znamenje je, ki kaže na ta poslednji čas. To je IZAKOVA POROKA. Napisal bom nekaj o tem, ker to ljudje enostavno morajo vedeti.
Staro 26.04.2009, 18:12
Pripravnik

Osnovni današnji problem je v tem, da težko najdemo ljudi, ki bi sploh verjeli v Kristusov "drugi prihod". Ali vanj dejansko še kdo zares verjame? Mislim predvsem v dobesedni prihod. Ali današnji kristjani verjamejo, da bo Kristus prišel drugič na ta svet? Ali imajo vsaj približno predstavo, kakšen bo videti ta prihod? Mogoče se kdo vpraša, ali se da to kje videti? Seveda se da. Naj vas razveselim in povem, da je Bog sam preko glasnika Branhama povedal, kako bo to potekalo. Najbolj presenetljivo je to, da smo vse to imeli že od začetka zapisano v Svetem pismu, pa tega nismo videli. Ali ste vi vedeli to?

Mi bi lahko izvedeli, kako bo to potekalo. Samo en pogoj je. Verjeti moramo v besede Svetega pisma in hkrati vedeti, kje to piše. Zanimivo je, da se bo z drugim Kristusovim prihodom zgodilo popolnoma isto kot z njegovim prvim. Ali veste, da je o načinu njegovega prvega prihoda vse natanko pisalo v Svetem pismu Stare zaveze, pa so ga kljub temu skoraj vsi spregledali? Vsi pismouki in farizeji so ga zgrešili. Prepoznali so ga samo mali in družbeno obrobni ljudje kot recimo Samarijanka. Tudi farizej Pavel bi ga zgrešil, če Bog sam ne bi nadnaravno posredoval.
Žalostno dejstvo je, da bodo tudi danes mnogi zgrešili Kristusov drugi prihod. Kako je to mogoče, ko pa pravijo, da se bo takrat začela sodba, delitev pravičnih od krivičnih in podobne stvari. V čem je skrivnost? Ali bo Kristusov drugi prihod tajen? Morda. Sveto pismo ne pravi zaman o njem takole:
Razodetje 3, 3: »… Če pa se ne zbudiš, pridem kakor tat in nič ne boš vedel, katero uro pridem k tebi.«

Razodetje 16, 15: »Glej, pridem kakor tat. Blagor mu, ki je buden in hrani svoja oblačila, da ne bo hodil okrog nag in razkazoval svoje sramote

2. Petrovo 3, 10: »Prišel pa bo Gospodov dan kakor tat. Tedaj bo nebo s hrumom prešlo, prvine se bodo v ognju razkrojile, zemlja in dela na njej pa bodo razkrita.«

1. Tesaloničanom 5, 2: »… saj sami natančno veste, da bo Gospodov dan prišel, kakor pride tat ponoči.«

Torej, zagotovo se bo zgodilo nekaj skrivnostnega in nekaj zelo nepredvidljivega. Prišel bo kot tat. Jezus nam ni zaman govoril, naj bomo pozorni na te poslednje dni.
Staro 26.04.2009, 18:21
Uporabnik

Še nekaj bi dodal Vernik.
Sveto Pismo pravi da se moram spremeniti ter dočakati Kristusa čist.[/i]
Spokoriti se izpolnjevati zapovedi....
Izaija 8.20 nasvet vsem prerokom... če ni po Gospodovi volji.... ve se konec

Nazadnje uredil legenda : 26.04.2009 ob 18:24.
Staro 26.04.2009, 18:43
Pripravnik

Citat:
Objavil-a legenda Prikaži sporočila
Izaija 8.20 nasvet vsem prerokom... če ni po Gospodovi volji.... ve se konec
Tako je Legenda. Prerok mora biti potrjem od Boga. Odsevati mora njegov značaj in o njem mora v SP pisati. Branham je izpolnil vse te zahteve. On je bil drugi glasnik Kristusovega drugega prihoda, tako kot je Janez Krstnik bil prvi glasnik Kristusovega prvega prihoda. In Bog sam je to potrdil javno pred milijoni prič z velikimi znamenji.

1. Janezovo 1,7 pravi: "Če pa hodimo v luči, kakor je v luči on sam, smo med seboj v občestvu in kri njegovega Sina Jezusa nas očiščuje vsakega greha."

Zato je potrebno da HODIMO v luči in ne STOJIMO, ker bo LUČ šla naprej. Luč pa nosijo preroki, ker je to Božji način delovanja.
Zato je IZAKOVA POROKA lep primer glasnika, ki nosi luč.
Staro 26.04.2009, 18:48
Pripravnik

Rad bi vam predstavil odlomek iz Svetega pisma Stare zaveze, ki pripoveduje o tem, kako je Abraham svojemu sinu Izaku izbral nevesto. Morda je na prvi pogled zgodba popolnoma običajna in jo celo marsikdo pozna. Da bi spoznali in videli vso simboliko zgodbe, ki se nanaša ravno na čas, v katerem živimo, morate ta odlomek prebrati sami v celoti.
To je odlomek iz 1. Mojzesove knjige, 24. poglavje

Za trenutek se zamislite. Ta dogodek, se je zgodil približno 1850 let pred Kristusom. K temu dodajmo še 2009 let po Kristusu. Tako dobimo časovno oddaljenost te zgodbe, približno 3860 let, kar je človeško gledano zelo veliko. Kako lahko torej tako daljni dogodek vpliva na današnji čas? V čem je skrivnost te simbolike? Kaj se je v naših letih zgodilo, da bi te dogodke lahko povezali z Abrahamovo zgodbo?
Staro 26.04.2009, 20:03
Pripravnik

Preden bi se lotil te zgodbe iz 1. Mojzesove knjige, 24. poglavje, bi rad podal še nekaj osnov o Abrahamu za lažjo vključitev v zgodbo.
Kot vemo, je bila očaku Abrahamu in njegovi ženi Sari dana obljuba o velikem potomstvu. Ta obljuba se je začelo uresničevati po njegovem, od Boga obljubljenemu, sinu Izaku. Ta sin je prišel v njegovi pozni starosti. Prav zaradi tega je imel Abraham na pobudo žene Sare še drugega sina z njegovo deklo in ga je imenoval Izmael. On ni bil del Božje obljube, temveč je bil spočet s človeškim načrtovanjem. To je Bog dal Abrahamu jasno vedeti. Sin dekle ne bo dedič po Abrahamu. Ker pa je bil Izak od Boga obljubljeni sin, je moral imeti tudi posebno nevesto, ki je morala biti iz Abrahamovega rodu. In to je bila Rebeka. Njima sta se pozneje rodila sinova Jakob in Ezav in kot vemo, se je iz Jakoba razvil velik Izraelov narod.
Kkratek Abrahamov rodovnik:
Abraham in Nahor sta bila brata, vendar sta živela približno 780 km narazen, ker je Bog Abrahama že v mladosti poklical in je zato odšel iz domačega kraja. Abrahamov brat Nahor je imel sina Betuela, Betuel pa hčerko Rebeko in sina Labana. Ti otroci se seveda med sabo niso nikoli videli.

Rodovna shema je taka:

Ime: Abraham.jpg
Pogledi: 141
Velikost: 20,2 KB

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:47.