Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 15.05.2009, 13:56
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Na koncu pa še poglej v pismo Kološanom 2,16-19: »Naj vas potemtakem nihče ne obsoja zaradi jedi in pijače ali zaradi praznikov, mlajev in sobot. Kajti vse te reči so senca prihodnjih, telo pa je Kristusovo. Ne pustite, da vam vzame nagrado tak, ki se vdaja samoponiževanju in češčenju angelov, ko vrta v svoja domnevna videnja in se brez vzroka napihuje v svojem mesenem umu, ne drži pa se glave, iz katere se po sklepnih vezeh hrani in povezuje celotno telo in tako uspeva v Božji rasti

V vseh odlomkih Beseda opisuje Kristusovo Telo. To je torej njegova NEVESTA, je zbir vseh vernikov, ki so v celoti sprejeli Besedo in ki se bodo z njim srečali na nebu. Tukaj ne pride v poštev nobena svetovna denominacija, svetovna cerkev, sekta, verstvo ali ustanova. Nobena od teh ni sprejela Besede v celoti. Besedo je sprejela samo njegova resnična duhovna Cerkev, to je njegova Nevesta. Takrat, ob srečanju z njo na nebu bo Kristus združen z njo in takrat bo kompleten. Takrat ne bo več lomljenja kruha, ker za to ne bo več potrebe. Sedaj delamo to v njegov spomin in se s tem pripravljamo za srečanje z Njim.
Pavel pravi v 1. Kor.10,16-17: »Mar blagoslovljeni kelih, ki ga blagoslavljamo, ni udeležba pri Kristusovi krvi? Mar kruh, ki ga lomimo, ni udeležba pri Kristusovem telesu? Ker je en kruh, smo mi, ki nas je veliko, eno telo, ker smo vsi deležni enega kruha.«
Kristusovo Telo je torej celotni KRUH, in ta en KRUH smo mi, verniki. Mi vsi, ki jemljemo koščke tega razlomljenega kruha, sestavljamo eno telo. Mi smo s Kristusom ENO. Gre pa seveda za duhovno prispodobo in ne za telesno.
Saj Pavel piše v 1. Kor.6,17: »Kdor pa se druži z Gospodom je z njim en duh.«
Ali ni to čudovito? Spomnimo se Pavlovih besed: »Ne pripadate sebi, saj ste bili odkupljeni za visoko ceno.« Pripadamo torej Kristusu, za to smo z njim v vsem eno in z njim en Duh, skratka mi smo TELO, on je GLAVA.

Sedaj vidimo, da je simbol te Jezusove razdelitve, oziroma daritve, lomljenje kruha. Vedno, ko lomimo kruh, se spomnimo, da se je Jezus Kristus dal za nas, da se je razlomil za nas. ON je bil razkosan, vsak resnični vernik je dobil kos Njega, da bi mi postali njegovo TELO. On se je dal za svojo Nevesto. V njegovem telesu se zbiramo. Zbiramo se že skoraj 2000 let. Mi smo njegovo Telo, pa če nekdo lahko to verjame ali ne.
Takole je to videti:

Ime: Glava-telo.jpg
Pogledi: 109
Velikost: 17,8 KB
Staro 15.05.2009, 14:05
Pripravnik

Citat:
Objavil-a vučko stručko Prikaži sporočila
....niso razlogi tisti, ki me napeljujejo na to, da te teme več ne odpiram in neberem, ampak moj plemeniti okus, ki mi govori, da v katakombah ni svežine..... ( hafis)
Danes smo pač v času verske svobode..... Bog hoče, da se pogovarjamo o njem, četudi pri tem uporabljamo napačne besede. Ko dojenček prvič reče "..ta, ta ta...", je oče vesel. Ne kara ga, zakaj ni dejal: ata,ata.... Tako je tudi naš nebeški OČE vesel naših razglabljanj. Saj se pogovarjamo o njem. Zato nikakor ne morem biti jezen na drstaneta8 in upam, da on ni jezen name.
Mi govorimo o Bogu in to nikakor ne more biti zadušljiva tema..... razen za nekatere. Pa kaj, če se zmotimo? Saj razmišljamo na najboljši način, kar se da.... Inkvizicije pa ni več, hvala Bogu.
Staro 16.05.2009, 00:01
vučko stručko Uporabnik vučko stručko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Sporočila: 237

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Danes smo pač v času verske svobode..... Bog hoče, da se pogovarjamo o njem, četudi pri tem uporabljamo napačne besede. Ko dojenček prvič reče "..ta, ta ta...", je oče vesel. Ne kara ga, zakaj ni dejal: ata,ata.... Tako je tudi naš nebeški OČE vesel naših razglabljanj. Saj se pogovarjamo o njem. Zato nikakor ne morem biti jezen na drstaneta8 in upam, da on ni jezen name.
Mi govorimo o Bogu in to nikakor ne more biti zadušljiva tema..... razen za nekatere. Pa kaj, če se zmotimo? Saj razmišljamo na najboljši način, kar se da.... Inkvizicije pa ni več, hvala Bogu.
postavil bom trditve:

1. bog ni ON, on je del boga.

2.direktna izkušnja boga je cilj. na cilju ni vere, vera transformira v JE .

3. pisana beseda vseh originalov je še danes nerazložljiva neposvečenim.
kdo je potemtakem posvečen? samo tisti, ki ima direktno izkušnjo, s katero

dobi KLJUČ.

4.originalna besedila vseh svetih spisov imajo močan energetski naboj( prepisi pa ne!), kar pomeni, da je nespametno razlagati nekaj, kar nima VIRA, kar nima BESEDE, ki bi meso postala. racionalno in razumno pa je neoriginalne tekste brati, kot neko pravljico.

5. kakršnokoli ukvarjanje s prevodi spisov in njihovo tako ali drugačno razlago in ukvarjanje z razodetji, vodi v slepo ulico. največ, do česar prideš je, da ti nekaj takih tekstov nudi le določeno stopnjo razumevanja in spoznanj. to pa v lastnem življenju nima nobene praktične vrednosti. veruješ lahko tudi brez tega.

6. tak način polemike in pristopa ima za posledico samo hranjenje uma, filozofiranje o nečem, pisanje o nečem, usklajevanje o nečem itn, na koncu je SIT le um!

7. ni tema zadušljiva, zadušljiva je atmosfera, ki se ustvarja . dva v neskončnost nekaj razlagata v nedogled, njun produkt pa nima življenja, svežine, igre, takta, ritma, vzušja radosti in ljubezni. pa človek dobi misel, da bi bilo bolje če bi nekomu od bližnjih pomagala s kakim dobrim dejanjem, dobrim delom.

nista se vprašala, kakšno je vajino poslanstvo tukaj na zemlji? a vesta, kdo sta, od kod sta prišla, kam gresta?
če sta se, je moje poslanstvo pri vama končano. potem vesta, da se morata vsak zase očistiti vseh grehov preteklosti, saj je ČISTOST pogoj za pravilno razumevanje in delovanje v stvarstvu. in za izkušnjo božanstva.

veliko uspeha vama želim!
Staro 16.05.2009, 09:14
Pripravnik

Citat:
......veliko uspeha vama želim!....
Iskrena hvala !!
Staro 16.05.2009, 09:37
Pripravnik

Citat:
....nista se vprašala, kakšno je vajino poslanstvo tukaj na zemlji? a vesta, kdo sta, od kod sta prišla, kam gresta?
Vprašanje je zelo umestno. Vsak človek se prej ko slej to vpraša. Moj odgovor je skrit v Efežanom 1,4 dalje:..." pred stvarjenjem sveta nas je izvolil v njem, da bi bili pred njegovim obličjem sveti in brezmadežni. V ljubezni nas je vnaprej določil, naj bomo po Jezusu Kristusu njegovi posinovljeni otroci."

Kdo sem? Jaz sem član Neveste. Saj pravi,da smo bili že od vekomaj skriti v Bogu in gremo nazaj k njemu. Od kod prihajamo in kam gremo? Izhajamo iz Boga, ker je v nas skrito večno življenje. Kar pa je večno, nima začetka in ne konca. Torej smo bili že od vekomaj v Bogu. ALELUJA! Kako si želim, da bi vsi prišli do tega spoznanja. Tu je odgovor! Vemo torej za pot!
In še naprej pravi:

"V njem, v katerem smo tudi prišli do dediščine, smo bili vnaprej določeni po načrtu njega, ki vse uresničuje po sklepu svoje volje, da bi bili mi, ki smo že prej upali v Mesija, v hvalo njegovega veličastva."

Mi smo njegov ponos, vnaprej smo bili določeni za življenje, ko naša umrljiva telesa še sploh niso bila ustvarjena. Zato pravim, da smo bili že od vekomaj v Bogu, v njegovih mislih. To je veličasno. Zaradi tega smo kot potrditev zapečateni z Božjim pečatom, kakor še pravi:

"Vanj ste tudi verovali in v njem prejeli pečat Svetega Duha, ki je bil obljubljen. Ta je poroštvo naše dediščine..."

tu je torej naše polanstvo. Povedati to, kar nam je bilo odkrito. Vsega ne bomo mogli izraziti, bomo pa v večnosti imeli dovolj možnosti za vse.Torej vidite, da je pečat pomemben. Obstajata dva pečata. Vi enostavno morate biti z enim označeni. Tu se spet pokaže, kako blizu sta si prava in neprava cerkev. Prava je zapečatena z Božjim pečatom, neprava pa z Žigom zveri iz Razodetja. To sta zadnja dvojčka iz Svetega pisma. Kar nekaj sem jih že naštel na tem forumu: Kajn-Abel, Jakob-Ezav, Juda-Kristus, Izrael-Moab, Zemeljska cerkev-Nevesta.

Nazadnje uredil Vernik : 16.05.2009 ob 09:48.
Staro 16.05.2009, 17:25
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

DRAGI vernik, sedaj, kar v nekaj svojih odgovorih CELO BRanhama POTVARJAŠ!

Pri shemi, ki si jo zapisal (narisal) za prvo CERKEV (tega imena sicer ne želiš uporabljati, čeprav, če bi hotel brati Pismo, bi tam našel tako "kahal" in "EKKESIA" - od Ekkaleo; CERKEV) spet vnašaš branhamovske krive (in svoje) nauke. Seveda s svojim napačnim razlaganjem vidiš NEVESTO, ki ni isto kot ta CERKEV "ki jo je KRistus ljubil..." "in želel imeti kot svojo nevesto, brez madeža, brez graje". Torej ustvarjaš zmedo.

Ko si zgoraj narisal DUHA, spodaj pa kroge "skupnosti", si pač POTVORIL osnovno dejstvo, da so LOKALNE CERKVE bile povezane v ENO in tako so tudi delovale. To ENOTO si hote izpustil, ker ti ustreza branhamovščina - in ne zato, ker bi se ta nori prerok in ti z njim - držal PISMA.
VPRAŠANJE: Je vsaka skupnost odločala posebej? NE!
Vse skupnosti so sprejele nauk glede poganov, ki ga je določil apostolski zbor. "DOLOČIL je SVETI DUH in mi z njim", pravijo v tej odločitvi, ki je bila sprejeta v CERKVI v Jeruzalemu, sprejeli so jo pa za skupnosti med pogani. In apostolski zbor niso bili vsi verniki, ampak APD natančno povedo, kdo je to določil, v moči Duha.
Ti torej NIČ ne BEREŠ, kar piše v Pismu! Ti širiš samo branhamovčino.

Enako je veljalo glede obreze za VSE POGANE, ne samo za eno skupnost. In tudi o tem je kriterij, v moči Duha, odločil apostolski zbor.

Ko so izvolili Matija, to ni storila vsa skupnost, ampak apostoli. Ko je Pavel dobil mandat delovanja med pogani, to ni storila kakšna skupnost, ampak so to delo DUHA potrdili "VELJAVNI".

Ti in Branham tudi nič ne razumeta, ko premišljata o tej skupnosti, kajti sicer bi pri Pavlu, v pismih, ki jih je pisal CERKVAM v posameznih mestih, točno lahko videla, " da so eni apostoli, drugi evangelisti...." "da so različne službe" "različni so darovi" v posamezni Cerkvi in da "vse to pa dela EDEN IN ISTI DUH".
TAKO TOREJ JE v PISMU, ne kar natolcuješ!

Vidva s tem heretikom, ki se mi upira imenovati celo njegovo ime, ker ne zasluži nobenega imena, Sta si NARISALA DUHA in potem spodaj neke anonimne kroge - kakor da je to PODOBA CERKVE - v apostolskih časih. Ta predstava je LAŽ in ZMOTA.
Laž zato, ker je Branham krivi prerok in zato "lažnik". Zmota pa zato, ker tako piše, da bi celo kdo od neukih mogel verjeti na tak način. ZAVAJATA torej brate!
Kdo je zvodnik, da je "od Očeta LAŽI", to je gotovo.
Cerkve so imele svoje apostole, svoje evangeliste, svoje diakone, svoje škofe (episcopoi v Pismu). V Cerkvah so bili "preroki in apostoli"; v Jeruzalemu je bil vodilna osebnost apostol Jakob, v Antiohiji Peter... to je zgodovinska podoba Cerkve, ki vse - tudi svoje delovanje v konkretnih apostolskih programih - ureja v moči Duha. Duh tako tudi "zabrani... da bi šli oznanjat evangelij v posamezne kraje... in priporoči, da gre PAVEL " v Makedonijo". Torej ne kdorkoli od vernikov, ampak Pavel s svojim sodelavcem, "določen za pogane" in potrjen od apostolskega zbora.

Tebi vernik, je Branham tako zmešal glavo in predstave, da verjetno vsega tega sploh ne vidiš. In ta slepota je res obupna. "ČE SLEPI SLEPEGA VODI, OBA V JAMO PADETA!", je povedal Gospod sam.

BRANHAMOVSKA PODOBA Cerkve in NEVESTE je v tvojih prikazih torej povsem zmaličena in neprepoznavna. Kdor želi to v podrobnosti videti, naj BERE PAVLA na mestih, ki sem jih nakazal. In sanj samostojno bere Apostolska dela.

Koliko časa "VERNIK", boš še širil te BRANHAMOVSKE ZMOTE IN tako ZAVAJAL ljudi? Vse kar govoriš se ne strinja z zgodovino CERKVE v apostolski dobi in tudi ne s podobo "NEVESTE", pripravljene za "eshaton". Te stvari določa PISMO, ne Branham! Določa Duh, ker je tako vodil in oblikoval Cerkev in so jo reformatorji srčno želeli reformirati, določa bogato izročilo zelo različnih zgodovinskih Cerkva, VZHODA in ZAHODA (sirske, egiptovske, koptske... v zgodovini pa tudi nestorijanske itd). To je zgodovina krščanstva v SVETU, ne pa nek napol nori sektaš, ki se je lažno imel in delal za preroka nek Branham, ki nikoli ni imel nobenega pojma o kakšni razlagi Pisma in tudi ne Apokalipse in so ga iz njegove skupnosti sami IZLOČILI - in pahnili "ven" kjer bo jok in škripanje z zobmi".

Veliko ljubezni, "VERNIK".
Staro 19.05.2009, 12:33
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
..... Je vsaka skupnost odločala posebej? NE! Vse skupnosti so sprejele nauk glede poganov, ki ga je določil apostolski zbor. "DOLOČIL je SVETI DUH in mi z njim", pravijo v tej odločitvi, ki je bila sprejeta v CERKVI v Jeruzalemu, sprejeli so jo pa za skupnosti med pogani. In apostolski zbor niso bili vsi verniki, ampak APD natančno povedo, kdo je to določil, v moči Duha.......
Na takem mišljenju, kot ga ti navajaš se je začel NIKOLAIZEM. Ta proces je uničil prvo cerkev. To kar opisuješ se je točno tako zgodilo in je zgodovinsko potrjeno. Vzrok je napačno razumevanje besed ...in mi z njim... Apostoli so delali prav, vendar so njihovi lažni nasledniki to obrnili sebi v prid.

Pojem NEVESTE je vsem tistim, ki so zaljubljeni v klasično denominacijsko cerkev, enostavno skrit. To se ne da razložiti, kar opažam že dalj časa. Zato se tukaj ne bom preveč trudil. Iz odlomkov, ki jih opisuje Drstane8, se jasno vidi, da je edini vodja vseh posameznih cerkva Sveti Duh. Sveti Duh je že davno pred jeruzalemsko cerkvijo izbral Pavla. Vrgel ga je s konja in poslal v novo poslanstvo. Apostoli o tem še niso nič vedeli, kaj šele da bi o tem odločali. Da bi recimo odločili ...in mi z njim... Oni so se pozneje samo POKORAVALI odločitvi Svetega Duha. Sveti Duh je bil ABSOLUTNI voditelj prve cerkve v Jeruzalemu in vseh ostalih cerkva. Tako je bilo v vseh na novo ustanovljenih skupnostih. Apostoli so samo sledili delom Duha in so hodili v njegovi senci. Saj ga niti dohajati niso mogli… Vidite, tega manjka danes v denominacijskih cerkvah. Vi lahko obračate Sveto pismo kakor se vam zljubi in dobili boste tisto, kar boste hoteli. Vendar v tistem ne bo življenja. Zato previdno s tem citatom iz Apd 15,28: »Sveti Duh je sklenil in mi z njim,….« To je ZNAK POKORŠČINE SVETEMU DUHU. Sveti duh pa je JEZUS KRISTUS v drugi službi oziroma drugače manifestiran.

Seveda boste lahko s tem citatom dokazovali, da je obstajal nekakšen apostolski zbor, ali glavna cerkev v Jeruzalemu, ki je imela primat nad ostalimi cerkvami. Ta primat bi se naj pozneje prenesel v RIM. In dejansko se je prenesel. Ampak pazite. To je v nasprotju z načrtom Svetega pisma. Pismo je to dogajanje sicer predvidelo. Vi lahko s posameznim citatom dokažete marsikaj. Vendar mora biti v tem življenje. Ne se oddaljevati od CELOTNEGA Svetega pisma. Ne streljati s slepimi naboji. In ravno to, kar opisujem, se je zgodilo takoj po Pavlu. O tem ves čas govorim na forumu. To je NIKOLAIZEM, ki je izrinil Svetega Duha iz vodilnega mesta ter postavil nekakšen apostolski zbor na njegovo mesto. Pri tem so se sklicevali na besede … IN MI Z NJIM…. Nikolaizem, to je strup, ki je uničil prvo cerkev. Zato Jezus o njem odkrito govori, da ga sovraži. O nikomer drugem ni dejal tako jasno in glasno, da ga sovraži. To je SMRT PRVE CERKVE. Verjemite Bogu, ne rabite verjeti meni. Žalostno je, da danes teologi in tudi nekateri na forumu zagovarjajo to početje in to starodavno miselnost. To je demonsko!!

Praviš: V Cerkvah so bili "preroki in apostoli"; v Jeruzalemu je bil vodilna osebnost apostol Jakob, v Antiohiji Peter... to je zgodovinska podoba Cerkve.

Res je, to je zgodovinska podoba rane cerkve, ki se je kmalu sprevrgla v denominacijo. Zato sem jaz napisal, da je bila v vsaki cerkvi peterostrana služba, v vsaki so bili torej apostoli, preroki, učitelji…. Ni pa bilo vrhovnega poveljstva, kot hočete to napačno izpeljati. Vsaka lokalna cerkev pa je bila seveda močno povezana z Jeruzalemsko cerkvijo. To je logično in razumljivo. Saj je bil tam začetek, tam je bilo rojstvo cerkve. Tudi človeško telo se po spočetju ne vpraša, katera je bila prva celica telesa. Primata ni. Iz ene celice se je razvila množica. Če bi ena celica denominirala nad drugimi, bi to pomenilo RAK, kar je smrt in to imamo v religijah danes. Religije so smrt, zato se ljudje tako močno bojijo verovati.

Vidite sedaj, kdo je slepi vodnik?
Morate se odločiti za Boga ali za denominacijo. Eno ne gre z drugim. To se izključuje. Ni srednje poti. V denominaciji lahko dobite samo RELIGIOZNEGA DUHA, ki je demonski. To kar zagovarja drstane8 je resnično zgodovinsko stanje vseh cerkva. To je res. Točno tako so se cerkve razvile. Popile so strup nikolaizma, ko so učeni ljudje izpodrinili od Boga navdihnjene laike iz svoje srede. O, kako nevarno početje je to. Demon počiva točno na tej miselnosti, ki ste jo lahko prebrali pred tem prispevkom. O moj Bog, kako jasno to vidim in kako očitno se izdaja lažnivi duh za božjega. O Bog, da bi vsi to videli.

Upam, da vam je to vsaj malo jasno. Naj vam to pokažem še v Stari zavezi. Tam boste našli podobo tega, kar se je moralo zgoditi s prvo cerkvijo. Bog je to namreč vse predvidel.
Preberite si 1. Samuelovo knjigo 8. Poglavje. Tako pravi v vrstici 4-6: »Vsi Izraelovi starešine so se zbrali in prišli k Samuelu v Ramo. Rekli so mu: »Glej, ti si se postaral, tvoja sinova pa ne hodita po tvojih poteh. Zdaj nam postavi kralja, da nam bo sodil, kakor je pri vseh narodih!« V Samuelovih očeh pa je bila slaba ta beseda, ko so rekli: »Daj nam kralja, da nam bo sodil!«

Kot ste prebrali, jim je dal kralja, toda to je pomenilo SMRT. In pravi v vrstici 7: »Poslušaj glas ljudstva v vsem, kar ti porečejo, saj niso zavrgli tebe, ampak mene so zavrgli, naj ne bom kralj nad njimi.«

Takrat je bilo konec neposrednega vodstva Boga. Ravno tako je bilo takoj po prvih apostolih konec vodstva Svetega Duha nad cerkvijo. Isti princip in ista zgodba. Človek je s svojo pametjo izrinil Boga na stranski tir. Bog pa je kavalir. On se umakne, če vi to hočete.

O Bog, da bi to spoznali in videli vsi ljudje sveta. Mogoče bi se rešili.

Nazadnje uredil Vernik : 19.05.2009 ob 12:38.
Staro 19.05.2009, 22:17
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

VErnik, POTVARJAŠ zgodovino - in sicer z vnaprej izpeljanim SLABŠALNIM načinom RAZVOJA. Razvoj Cerkva je bil čisto zgodovinsko pozitiven. Iz mnogih stranpoti (ni bilo samo nikolajevstvo taka stranpot) so se morali dogovarjati - skupaj seveda - kako razrešiti nastale spore in probleme in kako v moči Duha izraziti tisto vero, ki je bila vsem skupna.
Potvarjaš tudi Biblijo, kajti to, kar sem citiral, namreč: "odločil je Sveti Duh in mi z njim" je CITAT. In tvoja razlaga na tem mestu je šarlatanska.

Kot reečeno, pa je TVOJA NAJHUJŠA zmota, ki je herezija in zvodništvo - da je W. BRANHAM PREROK!

Kot sem že stokrat povedal, je Branham zmeden sektaš - in nič drugega. Ni človek, ki bi bil teolog, še manj je razlagalec, ker nima nobenih pogojev za to. Še manj pa je bil voden od Duha, kajti ta ne vodi v zmoto. Da je Branham padel v hude zmote in krivo vero, so povedali NJEGOVI SODOBNIKI, ki so ga IZOBČILI. Je bil torej že od tedaj IZOBČENEC. In tega ti nikdar ne bo mogel spremeniti, pa naj še tako zamegljuješ to osnovno dejstvo.
Branham NI prerok, JE LE NAVADEN sektaš in krivoverec- in to bo vedno ostal.

Branham nikoli NI BIL in nikoli ne bo PREROK, dragi vernik. To, da ga imaš za preroka, pa je TVOJA ZMOTA IN TVOJA herezija.

To kar potem v svojem odgovoru razlagaš dalje, je čista samovoljna umišljenost, ki s teksti Biblije nima nikakršne zveze, ampak je najbolj navadno sektašenje. SEKTA rodi samo SEKTO. Nobene SKUPNOSTI v BIBLIČNEM POMENU (kahal, eklesia) ne more nikoli biti iz LOČINE, to je SEKTE.

BRANHAM TOREJ NI PREROk ampak SEKTAŠ in vse kar je rastlo in zrastlo na njegovem zelniku, je čvekanje nekega izobčenca, ki nikoli ni imel nobenih (niti) formalnih pogojev za kakšno biblično razlago. Zato je tudi vse preostalo tvoje razlaganje ISTE KVALITETE - torej za pametnega človeka nično in brezvrednosti.

PA veliko ljubezni...

Pa še to, nikakšnega nikolaizma ne moremo povezovati z razvojem Cerkva v Jeruzalemu in Antiohiji. Točno se ve, katera Cerkev, v Razodetju, je pohvaljena, da je zavrnila nikolajevce. Točno se ve.
Vernik, ti OČITNO ne poznaš ZGODOVINE! Tudi zgodovinski problem nikolajevstva si NAPAČNO RAZLOŽIL. Oboje je torej NAPAK!

In koliko takih traparij bomo še slišali?

SEKTE ŠE NIKOLI NISO NIKOGAR REŠILE - in ga tudi ne bodo. Še manj pa lažni preroki, kot je bil W. Branham.

Nazadnje uredil drstane8 : 19.05.2009 ob 22:24.
Staro 20.05.2009, 19:12
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
....Vernik, ti OČITNO ne poznaš ZGODOVINE! .......SEKTE ŠE NIKOLI NISO NIKOGAR REŠILE - in ga tudi ne bodo.......
Jaz sem pač svoje povedal, kdor ima uho na pravem mestu bo pravilno slišal in razumel, kaj sem hotel povedati.
Ampak pri razvoju cerkve gre za dve bistveni zadevi. Kar se zgodovinskega pogleda tiče, imaš popolnoma prav. Točno tako se je cerkev razvijala. NA ŽALOST. Jaz to vem in mnogi ljedje to vedo.
Kar se pa svetopisemskega pogleda tiče, pa imaš popolnoma napačen pogled. Bog je takšen razvoj cerkve predvidel, ampak to ni Kristusova CERKEV. Ona je bila skrita v sistemu religij. Žalostno je to, da ti še vedno zagovarjaš razvoj cerkve, kakršen je bil. To je krvavi in ubijalski razvoj. Smrtonosnejšega razvoja še ni bilo v zgodovini.
Vsi vemo, da je takšen razvoj cerve prinesel ogromno GORJA in ogromno SMRTI. Že samo s tega stališča je nekaj narobe. Tudi če se jaz motim, še vedno ostaja nekaj narobe, ker MILIJONI in MILIJONI nedolžnih žrtev vpije iz zemlje, ter kliče po pravični sodbi. Vsi ti ljudje so bili ubiti v imenu RELIGIJ. ena med njih pa je prevladovala. Kaj je torej s tem? Ali jih je potrebno to kar pozabiti? Je bilo to pravilno? jaz se torej lahko 100 x motim, vendar žrtve ostajajo v grobu. Jaz nisem ubil nobenega človeka, cerkve pa je pobila ogromno ljudi. Kaj boš rekel na to? Večkrat sem že zapisal, da bi tudi jaz bil med temi žrtvami, če bi živel par 100 let prej. Tako je to dragi moj drstane8, ki se sklicuješ na ljubezen in ne vem kaj še vse. Tudi cerkve se sklicujejo na ljubezen, za hrbtom pa držijo meč. Verska svoboda pa mi omogoča da danes nekaznovano širim Resnico. Hvala Bogu za to. Ali se upaš upreti religiji?
Če bi jaz bil slučajno sektaš (vendar to nisem, ker nimam svoje religije), bi vseeno naredil manj škode, kot ta sistem, ki ga ti zagovarjaš. Takšen razvoj sistemov religij je sinonim za smrt, temo in pogubo.....
Jaz vem, kaj ti zagovarjaš, mnogi ljudje pa ne vedo. In ti ljudje gredo kot ovce v klavnico, da jih religija požre in ko bodo umirali, bodo prepričani, da služijo Jezusu Kristusu. To je zelo tragično, ampak se ne more nič storiti. Bog bo svojo NEVESTO potegnil iz tega religioznega sistema. njej veljajo besede iz Razodetja 18,4: "Nato sem z neba zaslišal drug glas, ki je rekel:
»Pojdi iz njega, ljudstvo moje, da ne boš soudeleženo pri njegovih grehih in da te ne prizadenejo njegove nadloge!"

Vem da nihče drug razen NEVESTE ne bo slišal tega glasu. To je Svetopisemsko in to je popolna RESNICA. Vse se sklada.

Nazadnje uredil Vernik : 20.05.2009 ob 19:31.
Staro 20.05.2009, 19:30
Pripravnik

Na shemi bom pokazal, kje je bila skrita NEVESTA, ki je skozi 2000 let izhajala iz religioznih sistemov.

Ime: Razvoj cerkve.jpg
Pogledi: 79
Velikost: 42,2 KB

Iz vsake cerkvene dobe je izšla skupina, ki je del NEVESTE. Sedaj pa smo v času, ko bo poslednji del NEVESTE vzet brez smrti.Vse to je čisto svetopisemsko.
1. Tesaloničanom 4, 15-18: "Oprti na Gospodovo besedo vam rečemo tole: mi, ki še živimo in bomo ostali do Gospodovega prihoda, nikakor ne bomo prehiteli umrlih. Kajti sam Gospod bo ob povelju, ob nadangelskem glasu in ob Božji trobenti stopil z neba. Najprej bodo vstali tisti, ki so umrli v Kristusu. Potem pa bomo mi, ki živimo in bomo ostali, skupaj z njimi odneseni na oblakih v zrak, naproti Gospodu: tako bomo zmeraj z Gospodom."

Kako čudovito je to. ALELUJA!!!

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:16.