Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 28.05.2009, 18:08
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
..... ko si dejal, da je RKC organizirala Ekumenski svet CERKVA. To je, dragi vernik BUTASTO in je LAŽ. ESC so organizirale PROTESTANTSKE CERKVE. Pridružile so se PRAVOSLAVNE CERKVE in potem še druge. RKC je samo opazovalka.......
Preveri malo nazaj!!
Jaz sem napisal "....To je RKC in ekumensko gibanje je padlo pod njeno taktirko..." Nisem napisal, da je RKC organizirala ekumensko gibanje ,ker to vsi vemo. Le kje si to pobral.
Sicer pa je to, kar si napisal o ustanovitvi ekumenskega gibanja popolnoma res. BRAVO. RKC je bila samo opazovalka. Se strinjam.
Staro 28.05.2009, 18:23
Pripravnik

Citat:
....SAMO SEKTE SO NEVESTA, Cerkve pa ne.
......."BRAVO SEKTE, dol s CERKVAMI", ne?......
Niti sekte, niti denominacijske cerkve niso nevesta.
Priznam ti vsaj to, da poznaš izraz NEVESTE. Marsikdo je na tem forumu prvič slišal zanjo. Očitno iščeš resnico....in slutiš, da nekje obstaja in da jo bo Kristus vzel k sebi. Razlika je le v tem, da jaz trdim to, kar pravi Sveto pismo.

Kje jo iskati? Išči jo v Božji Besedi. Tam jo boš našel. NI je v nobeni sekti, cerkvi ali drugi skupnosti. Nevesta je v POSAMEZNIKU. Zato pravi, ni ne Juda, ne Grka.... Ti boš morda postal Nevesta, če boš sprejel BESEDO. To pa je Jezus Kristus. Sprejeti Jezusa Kristusa pa pomeni krstiti se v njegovo ime. Pa smo spet tam....

Poglej odlomek iz Stare zaveze 5. Mojzesova 16, 1-3: "Pazi na mesec abíb in obhajaj pasho za GOSPODA, svojega Boga! Kajti v mesecu abíbu te je GOSPOD, tvoj Bog, ponoči izpeljal iz Egipta. Kot pasho daruj GOSPODU, svojemu Bogu, drobnico in govedo na kraju, ki ga izbere GOSPOD, da bi tam prebivalo njegovo ime. Ne jej zraven nič kvašenega; sedem dni jej zraven nekvašeni kruh, kruh stiske – kajti v naglici si odšel iz egiptovske dežele –, da se boš vse dni svojega življenja spominjal dneva, ko si odšel iz egiptovske dežele.

Mi moramo vedeti, kje je kraj, ki ga je Bog izbral za svoje IME. Sam ugotovi, kje bo prebivalo njegovo ime. Najdi kraj. Vendar te opozarjam, ne išči ga v denominacijah, sektah......

Torej pred tabo sta dve nalogi:
1. Ugotovi kraj, ki ga je Bog izbral, da se bo slavilo njegovo IME
2.Ugotovi kakšno je njegovo IME

Če tega ne boš ugotovil, je vse ostalo zaman. Ne prideš v NEVESTO. Potem pa je brezpomensko tudi vse ostalo najino pisanje.

Nazadnje uredil Vernik : 28.05.2009 ob 18:26.
Staro 28.05.2009, 18:37
Pripravnik

Citat:
DA TE NI SRAM, da blodiš take neumnosti, ....... PONOVNO bom vprašal: ..... Kje ti je pamet?
Saj je pisano: Uničil bom modrost modrih, razumnost razumnih bom zavrgel.

Raje sem neumnež v človeških očeh kot pa v Božjih. Jaz pišem to, kar je Bog razodel po glasniku 7. cerkvene dobe Willamu Branhamu. Tudi on ni nič skrival.
Njegove službe so bile javne in vsak vernik ima možnost, da preveri vsako njegovo besedo s Svetim pismom. Bog je dal sporočilo. In to sporočilo se glasi: NEVESTA PRIPRAVI SE, KER PRIHAJAM POTE.

Sam Bog je javno na očeh mnogih prič dejal: "Kakor je bil Janez Krstni predhodni glasnik mojega prvega prihoda, tako boš ti (Branham) glasnik mojega drugega prihoda."
Kar Bog reče, to tudi stori. Bog se ne more izneveriti samemu sebi.Jaz to verjamem in verjetno bi verjel še marsikdo drug, če bi si vzel malo časa in povezal vse "konce" skupaj. Samo ozrite se malce okrog sebe. Zato pravim, pripravite se.
Staro 28.05.2009, 18:41
Jeti Uporabnik Jeti ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Jeti
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2

Živjo Vernik.

Vidim, da si dobro podkovan. Ziher poznaš razlago za meni čudno izjavo:
Raz 22,16

Jaz, Jezus, sem poslal svojega angela, da bi vam pričeval o tem glede Cerkvá. Jaz sem Davidova korenina in rod, bleščeča jutranja zvezda
Jutranja zvezda=Lucifer v raznih oblikah...??
Tnx
Staro 28.05.2009, 18:49
Pripravnik

Citat:
......Tudi Tvojega izobčenca, ki ga slaviš, ni v pismu. To, da naj bi bil tak nevednež PREROK - to verjameš samo ti.....
Ogromno primerov iz SVetega pisma sem že dal na tem forumu, iz katerega se lepo vidi vloga glasnika BRANHAMA. Ne bi se rad ponavljal.

Glasnik sedme dobe je že prišel in on je bil prerok. Na njem je bil Elijin duh. Opravil je svojo nalogo ter tragično končal svoje zemeljsko življenje (podobno kot Janez Krstnik). Kot se to vidi v Razodetju 10:7 , je ta glasnik zagotovo moral priti, v Besedi pa izvemo tudi, da je sam Jezus govoril o prihodu Elije pred njegovim drugim prihodom, oziroma pred vrnitvijo. Tako beremo v Mateju 17:10:“Učenci pa so ga vprašali: ‘Zakaj torej pismouki govorijo, da mora najprej priti Elija?’” In Jezus je rekel: “Elija res prihaja in bo vse prenovil.
O Bog kako očitno je to. ALI NE VIDITE TEGA?
Seveda je mislil tu Jezus na Duha, ki je bil na Eliji. Ta Elijin duh prihaja PETKRAT. Prvič je bil na starozaveznem preroku Eliji, drugič na Elizeju, tretjič na Janezu Krstniku pred Jezusovim prvim prihodom in sedaj četrtič na preroku Branhamu v sedmi dobi. Petič pride Elijin duh v eni izmed dveh prič iz Razodetja 11
Pred drugim prihodom našega Gospoda torej mora priti Elija (oz. prerok z Eijevim duhom), zaradi obnove v cerkvi. O tem govori Malahija 4:5: “Glejte, pošljem vam Elija, preroka, preden pride Gospodov dan, veliki in strašni. Obrnil bo srce očetov k otrokom in srce otrok k očetom, da ne pridem in ne udarim dežele s prekletstvom.
Pismo jasno govori in brez vsakršnega dvoma velja, da se mora Elija vrniti pred Jezusovim prihodom. Po čem to vidimo. Opraviti mora posebno delo. Kakšno je to delo, nam predstavlja del odlomka v Malahiji 4:6, kjer pravi: “obrnil bo srce otrok k očetom.”
Da je to njegovo posebno delo v tem zadnjem času vemo po tem, ker je Elijin duh nekoč že dovršil tisti prvi del, ki pravi: “on bo obrnil srca očetov k otrokom,” in to v času, ko je bila ta Elijina služba v Janezu Krstniku.

Torej. Srca otrok današnjih dni bodo morala biti obrnjena nazaj k Binkoštnim očetom – k prvim apostolom. Janez Krstnik je torej pripravil srca očetov, da bi se obrnili k otrokom in da bi Jezus sprejel oboje v čredo. Sedaj pa je prerok Branham, na katerega pade Elijin Duh, pripravil današnje otroke, da ponovno sprejmejo Jezusa.

Preprosto in veličastno. ALELUJA!! ALELUJA!! ALELUJA!!
Staro 28.05.2009, 22:18
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

Joj vernik, IN TI TO VERJAMEŠ, da bi bil nek odpadnik v SP?

Ta je pa le prehuda!
ŽAL.

To je uboga ZMEDENOST in nič drugega!

Nazadnje uredil drstane8 : 28.05.2009 ob 22:24.
Staro 29.05.2009, 08:23
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Jeti Prikaži sporočila
Ziher poznaš razlago za meni čudno izjavo:
Raz 22,16
Jaz, Jezus, sem poslal svojega angela, da bi vam pričeval o tem glede Cerkvá. Jaz sem Davidova korenina in rod, bleščeča jutranja zvezda
Jutranja zvezda=Lucifer v raznih oblikah...??
Pozdrav!
Razodetje 22,16 res govori takole: »Jaz, Jezus, sem poslal svojega angela, da bi vam pričeval o tem glede Cerkvá. Jaz sem Davidova korenina in rod, bleščeča jutranja zvezda
V tem besedilu pomeni angel poslanec ali glasnik. Torej to je človek. Ta vrstica je neposredno povezana z vrstico 8-9, kjer pravi: »Jaz, Janez, sem tisti, ki je slišal in videl vse to. In ko sem slišal in videl, sem padel pred noge angelu, ki mi je vse to razkazal, da bi ga molil. Toda rekel mi je: »Nikar! Služabnik sem, kakor ti in kakor tvoji bratje, preroki, in kakor tisti, ki ohranjajo besede te knjige: Boga môli!
Koga je apostol Janez tukaj videl? Videl je glasnika. Kako je lahko videl še zemeljsko nerojenega glasnika, je nemogoče povedati. Lahko, da ga je videl v teofanski obliki. Vemo namreč tudi, da je bil Janez v viziji. Saj je tudi po pismu, da smo bili vsi v Kristusu, še predno smo bili rojeni. Z njim smo namreč trpeli, bili križani in smo vstali. Bili smo že v njem, predno je bilo kaj od sveta nastalo. To pa zato, ker večno življenje nima začetka. Zato smo od vekomaj bili v njem. In zato je Janez izven dimenzije ČASA lahko videl preroka.
Ta glasnik je bil popolnoma enak, kot Janez in vsi ostali preroki – glasniki, ki so morali še nastopati. Tudi glavni nosilci vsake cerkvene dobe, ki so preroki, so morali še nastopiti. Imamo namreč tri vrste Novozaveznih prerokov:
1. Glavne preroke vsake posamezne cerkvene dobe (Razodetje 2,3)
2. Preroke posamezne cerkvene skupnosti, katerim prihaja Božja Beseda, to so pridigarji (pastorji)
3. Preroki posamezniki, katerim pride Božja Beseda samo nekajkrat ali enkrat (primer Agapa)

Glasnik, pred katerim je Janez hotel poklekniti, pa je torej angel, ki povezuje vse razodete resnice skupaj. To je v skladu z Lukom 17,30, kjer pravi: »Takó bo tudi na dan, ko se bo razodel SIN ČLOVEKOV
Ta dan torej nekoč mora priti. In je prišel. Sin človekov pomeni PREROK. Sedaj, ko smo praktično na koncu te Laodicejske dobe, se je Jezus Kristus zopet objavil kot SIN ČLOVEKOV preko preroka Branhama. In prerok je moral zbrati vse posamezne svetlobe vsake cerkvene dobe in jih povezati skupaj. Nastala je mavrica celotnega razodetja. To pomeni, da je povezal celotno Božjo Besedo skozi vse dobe. Sedaj je Beseda RAZODETA V POLNOSTI. To pomeni, da je pšenica je zrela in pripravljena za žetev.

Izraz: … Jaz sem Davidova korenina in rod, bleščeča jutranja zvezda…. Je v Svetem pismu rezerviran samo za JEZUSA KRISTUSA. Samo on je izražen s to prispodobo. On je začetek vsega.

V Izaiji 14,12 pa pravi o Luciferju: »Kako si padel z neba, danica, (latinsko lucifer) sin zore, zgrmel na zemljo, zmagovalec narodov.«
Tu je lucifer opisan kot SIN JUTRA, oziroma NOSILEC SVETLOBE.
Lucifer = "light-bearer"
1) shining one - Lucifer
1a) of the king of Babylon and Satan (figurative)
2) (TWOT) 'Helel' describing the king of Babylon

Gre torej za dve različni besedili JEZUS = Jutranja zvezda, LUCIFER =sin jutra. In to je tudi Svetopisemsko, ker je lucifer najvišje ustvarjeno bitje, torej dejansko sin zore, sin svetlobe, ki se je seveda pozneje prevzel in se hotel povzpeti nad Boga. Bog pa je GOSPOD JEZUS KRISTUS. To je njegovo polno ime. Iz tega lahko sami povežete in se vidi prispodoba, da je jutranja zvezda prej, sin jutra pa pozneje.

Nazadnje uredil Vernik : 30.05.2009 ob 08:11.
Staro 29.05.2009, 19:01
Jeti Uporabnik Jeti ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Jeti
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2

Pozdravljen Vernik!

Najprej se obema z drstanetom opravičujem za drop in, ter off topic. Moj prvi post tuki )

Torej.Hvala za odgovor.
Jaz sicer nimam dovolj podlage da bi razumel vse napisano...

Kaj pa pravite drstane8 vi?

Pa če smem, še ena zanimiva:

1. 1 Mz 6,4

Tiste dni in tudi pozneje – ko so hodili Božji sinovi k človeškim hčeram, ki so jim rodile otroke – so bili na zemlji velikani. To so bili junaki, sloveči možje iz davnine.
2. Mdr 14,6

Tudi na začetku, ko so padali ošabni velikani, se je namreč upanje sveta zateklo na splav in svetu izročilo seme za potomstvo, za krmarja pa je bila tvoja roka.
3. Bar 3,26

Tam so se rodili velikani, slavni od nekdaj, visoke postave, vešči bojevanja.

A to pomen, da so bli pravi velikani --> visoki 3m in več?? Odkod so pa prišli? Kako da jih ni več? Kako da o tem nič v (več)knjigah ne piše??

Tnx,
Staro 30.05.2009, 12:03
Pripravnik

1. Mojzesova 6,1-4, Knjiga modrosti 14,6, Baruh 3,26-28:

Ti odlomki opisujejo dva različna rodova dve veji človeštva. Opisuje Božje sinove in Človeške sinove. Gre torej za dve trti, dva rodova, ki sta tesno ovita eden okrog drugega. Gre za princip »DVOJČKOV«, ki sem jih tukaj še velikokrat omenjal. Izvor teh dveh rodov moramo iskati čisto na začetku Svetega pisma. Tako se vrnemo na začetek k Adamu in Evi. Od tam izvirata dva različna rodova. Tam se je zgodilo nekaj, kar je povzročilo ta razkol na Božje in človeške sinove.

To je skrivnost in resnica o izvirnem grehu. Izvirni greh leži v KAČJEM SEMENU, ko je Eva najprej spolno občevala z nelegitimno osebo (kačo) in šele nato z Adamom. Rodili sta se dve osebi z različnim rodovnikom. Najprej človeški Kajn in božji Abel, ki pa je bil kmalu ubit. Namesto Abela se je nato rodil božji Set. Pojavita se torej dve RODOVNI veji, ki se skozi celotno zgodovino prepletata. To sta Setova veja in Kajnova veja.

Set torej predstavlja linijo Božjih sinov. Kajn pa linijo človeških sinov.

Zakaj Božji sinovi? Oni so sicer podedovali posebno lastnost, da so se vedno odzvali na delovanje Boga. Nekaj je bilo v njih. Kaj?
V njih je ležalo Božje seme ali Božje lastnosti, ki so čakale na »VODO«. To seme je lahko v njih mirovalo tisočletja. Setovi otroci so bili Božji sinovi, čeprav so se rodili po storjenem prvem grehu. Edini način, da bi Setovo potomstvo postalo Božja podoba je, da ga Bog »zalije z vodo«. To pomeni, da bi moral biti človek spet rojen od zgoraj in ne na zemeljski način. Torej govorimo o ponovnem duhovnem rojstvu. Torej, seme je bilo v Setovem potomcu in je čakalo… Novo rojstvo pa v tistem trenutku še ni bilo mogoče, ker cena za greh še ni bila plačana. To ceno je skoraj 4000 let pozneje plačal Jezus. Takrat je nastopil čas za novo rojstvo.

Zato je Jezus dejal Nikodemu v Janez 3,5-7: »… Resnično, resnično, povem ti: Če se kdo ne rodi iz vode in Duha, ne more priti v Božje kraljestvo. Kar je rojeno iz mesa, je meso, in kar je rojeno iz Duha, je duh. Ne čudi se, da sem ti rekel: Morate se roditi od zgoraj.« Torej, ponovno rojstvo nam bo vrnilo podobnost z Bogom.
Ampak kot vidimo, sta se ti dve liniji (Božja in človeška) med sabo prepletali in so med sabo imeli potomstvo. To je naredilo v rodovniku popolno zmedo. Nihče ni več vedel, kam spada. Izjema je seveda en rodovnik. In to je rodovnik Jezusa Kristusa. Samo njegov rodovnik je v celoti napisan in je znan. Z enim razlogom. Po njem pride rešitev.

Zanimivo je videti, kako se v zgodovini vedno ta DVOJČKA med sabo tesno prepletata. Ta Setov rodovnik in Kajnov rodovnik. Poglejte sistem dvojčkov kot so: Kajn – Abel, Izak – Ismael, Jakob – Ezaf, Izrael – Moab, Jezus – Juda, cerkev – Nevesta. Vedno je isto. Človeški gen SOVRAŽI Božji gen.

Torej, ne gre za to teorijo, da bi nebeški angeli prihajali na zemljo in bi si jemali zemeljske hčere za žene. To je popolnoma napačno. To teorijo zagovarjajo nekatere denominacije. Pravijo, da so se ravno zaradi tega rodili VELIKANI, ker so bili mešanica človeških in božjih genov. To seveda ni res. Angeli kot duhovna bitja so popolnoma drugačne sestave. Izraz »Velikani« pomeni bolj lastnosti teh rojenih ljudi. Vemo, da so Kajnovi – človeški otroci podedovali lepoto, tehnično sposobnost, iznajdlivost za novitete, znanje, obvladovanje glasbe in podobno. Setovi Božji otroci pa so bili preprosto ljudstvo, ki jim je bil razvoj in tehnika tuja. Mešanica med njimi pa je dala velikane…

Samo en primer v zgodovini človeštva je bil, da je nek angel občeval z žensko. To je bilo na samem začetku, ko je satan šel v bitje, podobno človeku in ga obsedel. To obsedeno bitje je imelo nato spolni odnos z Evo. To je bil prvi greh – nelegitimni SPOLNI ODNOS. Sveto pismo to bitje imenuje KAČA. (Darwin pa ga imenuje izgubljeni člen med človekom in živaljo). Ker je bilo to bitje zaradi tega dejanja prekleto, se je celotna njegova zgradba spremenila. Na ta način je bilo za vedno onemogočeno, da bi se to dejanje ponovilo. Od takrat ni več možnosti, da bi se iz spolnega odnosa med človekom in živaljo rodilo živo bitje. Sveto pisma pa ravno ta odnos posebej izpostavlja in ga obsoja….
3.Mz 18,23: »Z nobeno živaljo ne smeš spolno občevati; postal bi nečist! In ženska naj se ne postavlja pred žival, da bi se z njo parila; to bi bila sprevrženost.«
3.Mz 20,15: »Če kdo spolno občuje z živaljo, naj bo usmrčen; in žival zakoljite!«

Vemo, da je veliko duhov ali angelov pozneje še vstopalo v živali (to vidimo v Svetem pismu), vendar nobeno od teh živali ni več imelo genskih preddispozicij za križanje s človekom.

Vse pa ima svoj namen.
Staro 30.05.2009, 12:23
Pripravnik

Še shematska ponazoritev:

Ime: Kajn Abel.jpg
Pogledi: 147
Velikost: 25,4 KB

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:13.