Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 23.06.2009, 15:48
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Jaz nočem drobtinic, jaz hočem večno življenje!
Vernik, kaj imaš in kaj hočeš sta dve različni vprašanji. Eno so dejstva, drugo so želje ali sanje. Danes marketing (tudi verski) s pridom izkorišča slednje. Religije že skozi celotno zgodovino sejejo strah, nezadovoljstvo in krivdo.
Dobro bi bilo, če bi bili nekateri bolj zadovoljni s tistim kar imajo. Vsa ta promocija neuresničljivih želj bi bila nekako odveč. Se ti ne zdi?

Lp.
Staro 23.06.2009, 17:02
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Promocija neuresničljivih želj je dejansko odveč.
Seveda, gre za dve različni vprašanji.
Prvo vprašanje: kar imam - imam to, kar me obdaja. To je materialni svet. Jaz ga kot ateist dojemam zelo realno. Tudi moje telo je ateist in hoče dobiti to, kar se vidi, občuti. Ta svet zelo dobro poznam.
Drugo vprašanje: to kar želim, pa lahko spet razdelim na dva dela:
A) Kot religiozni vernik, ki poslušam razne doktrine religij, dobim navidezne stvari – sanje v žaklju. To je ta verski marketing, ki ga ti omenjaš. In to religije delajo mojstrsko – kot si sam (po mojem pravilno) ugotovil. Sicer pa je to zgodovinsko dejstvo in vsak se lahko sam prepriča, kako strašen strup je religija. Vse te religije delujejo na nivoju duha. Področje duha pa je kot sem 2 strani nazaj že pisal: vest, domišljija, spomin, občutki in razum. Na ta področja vplivajo religije, ki jih Bog sovraži. Ti si po moje pravilno zapisal: strah, nezadovoljstvo, krivdo. Vidiš? To so občutki, vest, …… O, kako strašni manipulator je religija. Meni so 1000 x bolj iskreni ateisti kot fanatični verniki. Samo poglejte dnevne časopise in boste vedeli, o čem govorim. Danes nas edino »ateistična« država ščiti pred to »versko kugo«.

B) Kot Biblijski vernik. On posluša Božje obljube. Mali procent je takih vernikov, ki sliši to, kar dejansko govori Bog preko Svetega pisma. On uporablja za tolmačenje preroka. Tako je delal od vekomaj in tudi danes. Razlagalec Svetega pisma je torej Bog sam. On ob pravem času pove, kaj bo naredil. Žal, res žal vse preveč ljudi tega noče slišati. ARP, verjemi mi, če bi ljudje resnično verjeli v Boga, bi bil raj že tukaj na zemlji. In ravno Bog sam obljublja stvari, ki so nedojemljive. On je naredil načrt, ki ga skozi zgodovino človeštva razodeva. In tu ne gre samo za odrešenje človeka, kot trdijo religije, temveč za ROJSTVO BOŽJEGA ČLOVEKA, ki bo poznal dobro in hudo. In mi smo praktično na koncu tega procesa. In o tem pišem na tem forumu.
In če »TI« tega ne boš verjel, se ne bom jezil, ne bom ubijal, sovražil, grozil, zatiral ali kakorkoli škodoval. V tem je razlika med »A« in »B« vernikom. Verjetno si v življenju srečal veliko "A" vernikov.

In kaj vidimo danes? Božjo milost zamenjuje človeška zmožnost, s tem pa je MESENOST vzdignjena nad DUHOVNOST. Dobili smo paradoks, kjer je:
Teologija je povišana nad Božje Razodetje
Intelektualna izobrazba nad izgradnjo značaja
Psihologija nad razlikovanje duhov
Programi nad vodstvo Svetega Duha
Govorništvo nad nadnaravno moč
Razum nad hojo v veri
Zakon nad Ljubezen

Nabolj žalostno je to, da je zakon nad Ljubeznijo.
Staro 27.06.2009, 12:35
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

VERNIK, tole si napisal:
__________________________________________________ ____________

In kaj vidimo danes? Božjo milost zamenjuje človeška zmožnost, s tem pa je MESENOST vzdignjena nad DUHOVNOST. Dobili smo paradoks, kjer je:
Teologija je povišana nad Božje Razodetje
Intelektualna izobrazba nad izgradnjo značaja
Psihologija nad razlikovanje duhov
Programi nad vodstvo Svetega Duha
Govorništvo nad nadnaravno moč
Razum nad hojo v veri
Zakon nad Ljubezen .
Nabolj žalostno je to, da je zakon nad Ljubeznijo.
__________________________________________________ ______________

To gledanje je značilno za sektaško gledanje. Sekte se namreč drže vedno le tega, kar sektašijo: to je - potvarjajo Razodetje v tem, kar je NJIM samim v prid. Tudi Branham je natanko to delal. To, kar je bilo POVSEM PRAV, to je bil BRANHAM SAM. Zato, če so verni krščeni tako, kot je učil ON, naj bodo kjer hočejo (to pomeni Branham je IZVEN CERKVA), ker je NEVESTA ON sam.
TEH sektaških teorij, ki seveda niso NIKAKRŠNO PREROŠTVO, ampak čista INDIVIDUALISTIČNA in sektaška ZABLODA, se Branham nikoli ni rešil, kar pomeni, da se je ujel v MREŽE SVOJEGA BLODNEGA DUHA. In tu je tudi ostal.

Ti, vernik, pa to isto prenašaš tudi na vse ostale verujoče ( po Tvojem AB) z ENAKO ZMOTO: samo JAZ, VERNIK, imam prav.
To pa je TVOJA zabloda.
POVEJ mi, kdo od kompetentnih (protestatskih, pravoslavnih....) razlagalcev Apokalipse te PODPIRA?
Odgovoril bom sam: NIHČE!
V tem je Tvoja branhamovska tragika.

Lepo se imej, VERNIK A (vsi ostali smo, kot si napisal, B). Ali C?

"Ne sodite, da ne boste sojeni... s kakršno mero merite, s tako se bo vam odmerilo..."

Torej, ti si vernik A (!)?
Staro 27.06.2009, 14:41
Pripravnik

Dragi drstane8.
Kot sem že napisal, si dober poznavalec Svetega pisma, pa tudi Branhamovo življenje kar dobro poznaš. Žal ne prepoznaš sporočila, ki ga je Bog dal preko njega. Spoštujem tudi vso tvoje znanje, ki si ga pridobil.

Vendar – nekaj, nekaj je pri tebi še potrebno. Kaj, to ve samo Bog.
Jaz osebno mislim, da je vsem nam potrebno to, kar sem že napisal: »Potreben je preskok iz religioznega vernika v Biblijskega vernika.« Ne rečem, da jaz to že sem, se pa trudim, da bi postal. Hočem biti kot Jakob, ki je na vsak način hotel imeti pravico prvorojenstva. Hočem imeti to željo v sebi. Onje prišel do tega s prevaro, meni hvala Bogu to ni potrebno, samo da se oprimem Jezusa Kristusa.
Malce me spominjaš na Pavla, ko je bil na poti v Damask, še predno je srečal ognjeni steber – Kristusa.
Kako ga boš ti srečal? Ne vem. Toda ali ne veš, da sem med vsemi najmanjšimi tudi jaz za tebe Kristus?

Kako bi mogel pretvarjati in prilagajati Razodetje sebi v prid, ko pa vidiš, da se vse kar napišem, ujema s CELOTNIM SVETIM PISMOM. To je fenomen Branhamovega sporočila.
Izpiši si vse moje prispevke iz foruma in dobil boš celotno povezano sporočilo, ki je isto, kot SPOROČILO Biblije. Je povsem drugo kot religiozno učenje denominacij.
In res je, kar si napisal: NOBENA PROTESTANTSKA cerkev ALI KATERA DRUGA ne podpira Božje razlage Svetega pisma, ki je bila podana preko Branhama – zadnjega preroka 7. Laodicejske dobe. Saj tako mora biti.

Nazadnje uredil Vernik : 27.06.2009 ob 15:01.
Staro 27.06.2009, 15:00
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
.....če so verni krščeni tako, kot je učil ON, naj bodo kjer hočejo (to pomeni Branham je IZVEN CERKVA), ker je NEVESTA ON sam......
Ni on sam NEVESTA, ampak je del Neveste. Nevesta se namreč razprostira skozi vseh 2000 let. Samo različno maziljenje (spoznanje o Kristusu) je bilo tekom zgodovine potrebno, da bi posamezniki lahko bili del Neveste. Danes, v obdobju Branhama pa je maziljenje v polnosti. Torej so vse skrivnosti glede Neveste razkrite. To je bilo potrebno zaradi zaščite pred satanom. Nevesta je bila skrita vse do odpiranja PEČATOV.
Zato je hudič zapeljal zemeljsko cerkev (v kateri so vse denominacije), ker je mislil, da bo tako drugič zapeljal Nevesto. Tako, kot je prvič zapeljal Evo, je hotel to storiti drugič. Zakaj? Njegov osnovni namen je vrnitev v raj, ker je bil vržen iz njega. Na vsak način se hoče vrniti in to kar preko - "SEMENA". Hotel ji je dati svoje seme, kar je anti-beseda. hotel je dati Nevesti popačeno resnico, tako kot Evi. Saj poznaš, kako premeteno je satan dodal v Besedo to, kar Bog ni dejal. ( Ali je Bog res rekel, da ne smeta jesti z nobenega drevesa v vrtu? ) Vidiš, ena sama dodana beseda "nobenega" in je spremenila zgodovino. Vendar je Biblija dejala, da bo zadnja NEVESTA neoporečna, čista, torej nezapeljana in bo taka pričakala Ženina.

In to najdete skozi celotno Sveto pismo. Kot primer si preberi pismo o Ruti.

Nazadnje uredil Vernik : 27.06.2009 ob 15:08.
Staro 28.06.2009, 09:35
Pripravnik

Dragi vernik,

v tem Branhamu si bova vedno nasprotna, na povsem nasprotnih bregovih. JAz sekt ne prenesem, njega pa še zlasti ne. To sem občutil zlasti v ZDA, kjer je v vsaki večji ulici po več deset sekt... in vsaka uči drugače. Čista zmeda torej. Kristus pa je molil "da bi bili VSI ENO", kakot Ti, Oče v meni in jaz v Tebi, da bi bili popolnoma ENO." Sekte nasprotujejo tej osnovni Kristusovi volji! Narejene so po človeških željah, pristranosti in nespameti.

Mi, ki smo v Kristusovih Cerkvah, smo seveda ponosni predvsem na Biblijo in tudi vse naše teologije in vse delo Duha znotraj Cerkva skozi vso zgodovino, do danes. Želimo, da se napake, ki so bile storjene v preteklosti, ne bi ponavljale. To čiščenje pa je delo Duha, tako kot vsi ostali darovi in vse ostale službe, kot razodeva Pavel; torej "ne s silo, ne z močjo, ampak v Duhu in resnici!"

Ostajava torej daleč vsak k sebi! Mi pač ne beremo in NIKOLI ne bomo brali Biblije z Branhamovo pametjo, ampak v moči Duha in "modrosti, ki je od zgoraj"... "in ni pozemeljska!"

Zdravstvuj!

Nazadnje uredil drstane8 : 28.06.2009 ob 09:41.
Staro 28.06.2009, 10:21
Pripravnik

Citat:
.....JAz sekt ne prenesem, njega pa še zlasti ne. To sem občutil zlasti v ZDA, kjer je v vsaki večji ulici po več deset sekt... in vsaka uči drugače. Čista zmeda torej. Kristus pa je molil "da bi bili VSI ENO", kakot Ti, Oče v meni in jaz v Tebi, da bi bili popolnoma ENO." Sekte nasprotujejo tej osnovni Kristusovi volji!.......
Se popolnoma strinjam s trditvijo o sektah. Sekte so pač sekte in o njih ne bi izgubljal besed. Toda, ali je Branham sekta? Ali se je njegovo gibanje organiziralo tako kot ostale binkoštne cerkve? Mislim, da ne. Tu se ne strinjam s tabo. Dobro, predvidimo da je sekta, potem bo to kratkega veka. To bo šlo v pozabo. Toda kako to, da je njegova služba popolnoma enakega tipa, kot Jezusova služba pred 2000 leti? Jaz tu vidim nadaljevanje in logični zaključek odrešenjske zgodovine. Tu sem že pisal o tem, kako je Jezus Izaijino prerokbo prekinil na polovici in je zvitek enostavno zvil. S tem je nakazal, da mora nekoč priti neko nadaljevanje. In ali ne pravi tudi v Luka 17,30: "Takó bo tudi na dan, ko se bo razodel Sin človekov." Ta dan torej mora priti. Takšen ali drugačen. To je po Pismu. Enostavno mora priti do nadaljevanje službe. Drugače ni dovršenosti. In sedaj te vprašam sledeče: KAJ ČE JE TO TA DAN?
In če ni, kakšen bo potem ta dan, ki ga Luka opisuje? Nekaj si zagotovo predstavljaš? Zagotovo se bo pred koncem nekaj zgodilo. Zagotovo bo Bog poslal neko opozorilo. Saj tako pravi v Joelu. Vedno pred velikimi spremembami Bog prej opozori ljudstvo.

Citat:
......Želimo, da se napake, ki so bile storjene v preteklosti, ne bi ponavljale. To čiščenje pa je delo Duha, tako kot vsi ostali darovi in vse ostale službe, kot razodeva Pavel; torej "ne s silo, ne z močjo, ampak v Duhu in resnici!"....
Plemeniti cilji, želim ti veliko uspeha.

Citat:
.....Ostajava torej daleč vsak k sebi!.......
Nikoli ne veš. Ali bom jaz spoznal, da je Branham sektaš, ali pa boš ti spoznal, da je bil poslan od Boga. To je sedaj vprašanje.

Nazadnje uredil Vernik : 28.06.2009 ob 10:26.
Staro 29.06.2009, 15:30
Pripravnik

NE, meni je povsem jasno, Vernik, da je Branham sektaš. Ko človek bere, proučuje, to kar je pisal, mu je VEDNO BOLJ jasno, DA JE SEKTAŠ.

Sploh pa, da bi bil - pri vsem tem, kar je pokazalo njegovo življenje, PREROK - o tem pa ni govora. "Po njih sadovih jih boste spoznali", pravi Gospod. Samo poglej oko sebe in povej, koliko ljudi mu sledi kot preroku? Mislim, da si ti med tistimi, ki jih mirno lahko preštejemo... na prste.

BRANHAMA PREROKA NI!

Tudi ni potreben. Evangelij je vsakemu, ki veruje, v odrešenje! Eden je srednik med Bogom in nami, Jezus Kristus. "Na kogar bo on padel, ga bo strl!"

Lep pozdrav, vernik.
Staro 30.06.2009, 09:46
Pripravnik

Citat:
......Samo poglej oko sebe in povej, koliko ljudi mu sledi kot preroku? Mislim, da si ti med tistimi, ki jih mirno lahko preštejemo... na prste.....
Imaš velike kapacitete, veliko znanja in sposobnosti. O, ko bi te Bog uporabil za sporočilo te zadnje ure, ki ga je dal Jezus Kristus preko glasnika Branhama. Potem jaz ne bi bil tako osamljen.
Sedaj moram hoditi sam, če pa bi se mi pridružil, bi ti s svojimi darovi lahko storil veliko za Božjo službo. Mogoče te bo Bog uporabil. saj sedaj nimaš nič od tega, da braniš denominacije, ki so duhovno mrtve - razen človeške slave in priznanja.
Staro 30.06.2009, 10:39
Pripravnik

Pač!
Nasprotni bregovi...

Lepo bodi!

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:48.