Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 16.07.2007, 19:07
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Forumski kolesarski klan

...ker nisem našel teme, pa bom jaz ofnu

Sem rekreativc....sicer z Deore opremo (čeprav mi gre na skomine XTR) in kot ste eni že ugotovili prisegam na Shimano.

Sicer pa vozim MTB, ki sem ga križal s cestno specialko (pač se mi dopadejo enormni sprednji teleskopi SRT.....za Manitou pa ni keša)...pa tudi s količino laktata se ne obremenjujem. Pač zame simpl užitek.

Pred 4 tedni je padel Boč, pred 3 tedni je padel Areh, pred 14 dnevi so padli Trije kralji, med vikendom pa je padla Rogla (baje bi naj bil kategoriziran vzpon). Ta vikend....mal me ma, da bi si sposodil "downhilla" in šel na Veliko planino po hribu (navzdol seveda)

pa vi
...a je kdo tuki BikeManijak....rekreativni seveda
Staro 17.07.2007, 06:40
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111
Privzeto Re: Forumski kolesarski klan

Jest sem se iz kolesarskega manijaka prelevila v tekaškega

Sicer pa za dušo kolesarjenje po hribih še vedno najbolj sede, da o spustu ne govorim. Na Veliki planini sem že bla, gor in dol z biciklom, pa je bla lepa.

Včasih sem res preveč divjala po klancu dol, dons mam mal bolj trezno glavo, pa dva mladiča za sabo, tk da tega ne počnem več. Sem pa mela dve počeni čeladi pa en oreng zlom ključnice, iz Krvavca

Aja, na biciklu mam pa tud jest še skoz shimano Deore XT...za trenutne potrebe je čist okej. Če me pa spet zgrabi (beri, ko bo malo več časa), bo pa itak treba mal opremo zamenjat, ker ta je že odslužila svoje

Tebi pa želim veliko užitkov v kolesarskih vzponih in spustih, pa po pameti!
Staro 17.07.2007, 07:50
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Mislim, da tole še kako paše pod Vroče teme, ergo...

Drugače pa tudi kolesarski navdušenec... Moj konj je pa iz davnega leta 1995, oprema času primerna: Shimano 300LX sprednje vilice menjane za RST amortizer (še danes jezen sam nase, da si nisem pšrivoščil lock down funkcije) gume za teren in asfalt... prevozil... jah letos bolj malo, ker nima toliko časa... v preteklosti so pa padli že Lubnik, Jezersko, Možjanca, tudi Krvavec (ampak tle sem pa mislil, da bom dušo spustil... )

V načrtu je projekt menjave kolesa za nekaj hujšega, najmanj Shimano Deore XT, spd, za diske mi niti ni mar... Pa obvezno sprednji amortizer z lock down funkcijo...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 17.07.2007, 07:58
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ljubljancani ste resda rahlo hendikepirani s Krvavcem, ker morate se pridi do njega, ampak voznjo nanj lahko iz totalne nule natreniras v treh tednih.

Ni TOLK grozno.
Staro 17.07.2007, 08:06
administrator

Ma ne, sej imam srečo, da sem malo bližje Krvavcu, kot Ljubljančani, hehe... je pa strm in dolg vzpon, pa še večino vzpona te sonce žge, kar še malo otežuje grizenje kucla...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 17.07.2007, 08:27
Pacijent

To pa res, ja. Sonce je brutalno

Ampak meni je krasna fura. Edino skoda je bilo ker je bil moj zadnji bicikel treking in ni najbolje prenasal zadnjega dela, od Ambroza naprej. Tko da ze nekaj let nisem bil gor.
Staro 17.07.2007, 09:23
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111

Men je Krvavec super tura, pa nič prestrm klanec. Jest sem čist do stolpa enkrat pribrcala
Staro 17.07.2007, 11:31
administrator

No ena takšna lepa destinacija je krožna tura... Startaš v Kranju in se odpelješ proti Preddvoru,potem zaviješ na Zg.Belo in naprej proti Bašlju... Skozi vas naprej proti Babnem vrtu in naprej na Trstenik ter nato nazaj proti Kranju... tura je dolga slabih 30 km ima nekaj lepih klancev (sploh tisti iz Bele proti Bašlju se potegne kot čreva)

Druga lepa okoliška je pa : štart v Kranju - proti Golniku, na Senično ( lep hud klanc) ... Spust v Križe in nato ali nazaj proti Kranju ali pa naprej proti Tržiču...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 17.07.2007, 11:41
Pacijent

Sem prefural obe in sta res fantasticni. Tisti klanec proti Golniku sem pa grizel nekje nad 35 stopinj... spomnim se samo, da sem na vrhu pozlampal cisto vso vodo kar sem jo imel s sabo.
Staro 17.07.2007, 18:06
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Ena lepa iz Trzica (ali pa kje blizi/manj-blizi Mocvari); iz Trzica cez Begunje do Bleda, pol na Gorje in po dolini Radovne (Jerry, tam se cesplje hladi) v smeri Mojstrane ---> lohk skerajsate in greste v Radovni v Krmo!
Iz Mojstrane kolesarska steza pelje do Kranjske Gore (tam je spet dva maljona opcij za nadaljevanje, ce je to vec dnevna tura) ali pa se v Mojstrani napotite do Vrat. V Vratih, ce vam se kaj vec moci ostane, kot samo za pot nazaj, pa sibate pes, se pod Severno Triglavsko steno (v smeri Bivaka pod Luknjo) - 3h ke pa nazaj + minutaza obcudovanja stene !

Priporocam!

Značke
forumski, klan, kolesarski

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Forumski tekaški klan lady_lucifer Zdravje 694 18.02.2008 13:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:53.