Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.11.2007, 07:10
Cojs Uporabnik Cojs ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 102
Privzeto ADSL lučka kar naenkrat začela utripati in zdaj skozi utripa!

Pozdravljeni!

Imam zelo čuden in obenem hud problem, ker sedaj ne morem uporabljati niti interneta niti gledati TV, ker imam TRIO paket. Še predvčerajšnjim je bilo vse normalno, internet je delal cel dan, tudi včeraj baje (mene ni bilo doma), mi je bratranec rekel, da mu je okoli 1, 2 popoldan še vse delovalo brez problema. Jaz pa pridem iz službe okol 16.30 in vidim, da lučka ADSL na Sagem modemu utripa...Nič sem si rekel, bom probal vse sklopiti in resetirati modem. A ne pomaga..večkrat sem že poizkusil in nič novega (zadnjič sem poizkusil pred dobre pol ure)...povezava se nikakor ne vzpostavi...ADSL lučka kar naprej utripa in ne vem kaj bi lahko bilo narobe oz. zakaj se je kar naenkrat to začelo dogajati? Zgleda da se modem ne uspe povezati s centralo ali kaj podobnega....ta ADSL lučka pa utripa na isti način, kot če tistega kabla, ki gre od tel. vtičnice do modema sploh ne bi bilo. Včeraj zvečer sem tudi klical na 0801000 in rekli so mi, da bodo dali "naprej" oz. sporočili tehnikom. Jaz pa ne morem biti brez interneta, zato upam, da bo zadeva rešena čimprej.

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala&LP

Žiga
Odgovorite s citatom
Staro 30.11.2007, 08:54
vojteh Uporabnik vojteh ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vojteh
Član od: Nov 2006
Sporočila: 94
Privzeto Re: ADSL lučka kar naenkrat začela utripati in zdaj skozi utripa!

Mislim da je napaka na liniji ali centrali.Če so dali tehniki prijavo naprej,boš čakal vsaj tri dni.Pa modem ti naj zamenjajo za Sinope.
Odgovorite s citatom
Staro 30.11.2007, 08:59
Pripravnik

Me je že prej klical tehnik, sam kaj ko jaz sem u službi, oni pa da delajo samo dopoldne jaz pa ne morem iti ven...delam do 4 vsak dan
Modem Sagem pa mi dela boje kot Sinope, zato ga ne bi zamenjal.
Če je napaka na liniji kaj se da storit?
Odgovorite s citatom
Staro 30.11.2007, 11:59
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

S tehnikom se dogovori za popoldne.
Staro 30.11.2007, 12:04
Pripravnik

Nemogoče. Če oni NE delajo popoldne! Mi je izrecno povedal...samo dopoldne...
Odgovorite s citatom
Staro 30.11.2007, 16:44
Pripravnik

Na centrali naj bi bilo vse ok. Tehnik je še menjal neko žičko in rekel, da sedaj bi moralo delati. Vendar, ko sem prišel prej domov sem probal in ne dela! Torej je za ta problem verjetno kriva sama linija!
Ne vem pa kako se je to moglo zgodit...namreč v sredo mi je še vse delovalo bp, včeri je pa kar naenkrat lučka ADSL začela utripati....in še zdaj ko priklopim skoz utripa...sploh noče zagoret oz. vzpostavit povezave!

Torej, kaj mi sploh še preostane oz. kam naj se obrnem, če je za to kriva linija?
Sam zanimivo je pa to, ker drugim v bloku (malo sem spraševal) dela internet!! Jaz ne razumem več nič...
A je možno, da je kaj narobe samo s to linijo, ki gre iz garaže direkt v naše stanovanje?

Hvala!

LP, Žiga
Odgovorite s citatom
Staro 02.12.2007, 11:06
Danisan Uporabnik Danisan ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a Cojs Prikaži sporočila
Na centrali naj bi bilo vse ok. Tehnik je še menjal neko žičko in rekel, da sedaj bi moralo delati. Vendar, ko sem prišel prej domov sem probal in ne dela! Torej je za ta problem verjetno kriva sama linija!
Ne vem pa kako se je to moglo zgodit...namreč v sredo mi je še vse delovalo bp, včeri je pa kar naenkrat lučka ADSL začela utripati....in še zdaj ko priklopim skoz utripa...sploh noče zagoret oz. vzpostavit povezave!

Torej, kaj mi sploh še preostane oz. kam naj se obrnem, če je za to kriva linija?
Sam zanimivo je pa to, ker drugim v bloku (malo sem spraševal) dela internet!! Jaz ne razumem več nič...
A je možno, da je kaj narobe samo s to linijo, ki gre iz garaže direkt v naše stanovanje?

Hvala!

LP, Žiga

Zdravo Žiga!
Popolnoma enak problem sem imel jaz v mariboru!

Ker sem bil cel vikend brez interneneta in tv (tudi telefona) in ker sem jih vsak dan klicaril na 080, se mi je tehnik oglasil šele v ponedeljek.

Rekel je, da je sedaj urejeno. No ko sem prišel iz šihta pa spet ni delovalo. Torej mi ni delovalo že 4 dni. Sramota.
Potem me ponovno kliče v torek in pove, da je bil pri meni (kasneje sem izvedel, da to sploh ne drži) in da je napaka v napeljavi v bloku kjer stanujem. Baje da so stari kablli. Ko sem ga vprašal če jih bodo morda zamenjali, da ne bo prihajalo več do teh težav, pa mi je odgovoril, da bi si jih morali zamenjat sami, ker to ni v pristojnosti telekoma!!! Sedaj zadeva deluje. Povedal mi je, da je nekaj nastavil in da deluje na mejah. Zanima me pa res kaj je nastavil, če mi je povedal, da je problem v kablu? Sem pač lajik na tem področju pa mi lahko tud kaj natvezijo.

Kakorkoli že. Ker se mi to redno ponavlja, sedaj pač čakam kdaj bom naslednjič koristil siolovo pomoč naročnikom(če lahko temu sploh tako rečeš).

Zanimivo je tudi to, da je centrala od bloka odmakjena dobrih 500m.

Samo v vednost: Od siolove konkurence so mi letos preko vhodnih vrat napeljali optični kabel in to brezplačno.

Lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl, kar, lučka, naenkrat, skozi, utripa, utripati, začela, zdaj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sinronizacija pada (WAN lučka na Sinope-ju začne utripati)...v neverjetnem primeru! Cojs Tehnična pomoč 31 20.09.2007 15:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:02.