Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Prikaži rezultate anket: Ali se vam zdi smiselno uporabljati plačljive internetne storitve?
Da 0 0%
Ne 3 23,08%
Da, ker so kvalitetnejše in varnejše od brezplačnih 2 15,38%
Ne, ker sem z brezplačnimi čisto zadovoljen 8 61,54%
Glasovalci: 13. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 12.12.2009, 12:24
User Uporabnik User ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce User
Član od: Mar 2009
Sporočila: 128
Privzeto Plačljive internetne storitve v dobi brezplačnih storitev

Glede na to da smo današnji dan v dobi, kjer si lahko odpreš brezplačni e-naslov, brezplačno klepetamo preko raznih messengerjev, imamo brezplačne videoklepete, in lahko brezplačno pošiljamo sms-e iz spletnih strani, me zanima kolk je dons sploh smiselno postavljat spletne strani, ki imajo vse to dostopno na eni strani vendar plačljivo in niti ne tolk poceni, mail... 25eur/mesec ( najcenejši paket ), sms, mms 15 eur najcenejši paket s tistimi nekaj sms-i, mms-i, plačljiv videochat z omejenim številom minut, interni messenger, ki je praktično replika msn messengerja, hkrati pa še en chat, ki je replika chata v facebooku, za piko na i pa lastnik spletne strani zahteva resnične, oz. prave podatke registriranih uporabnikov, mail ti bo delal le če ga potrdi etc. skratka storitve so čist nekvalitetne drage pa k žafran, če ne posreduješ resničnih podatkov si banan in izbrisan iz strani... in zato me zdej zanima, kolk bi se vas odločlo za uporabo take strani in kolk ne?
Staro 12.12.2009, 13:50
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Plačljive internetne storitve v dobi brezplačnih storitev

#če ne posreduješ resničnih podatkov si banan in izbrisan iz strani#

maš mal slabo izkušnjo ?

vsekakor sem pa za zastonj rešitve,ponavadi je mal reklame zraven,pa če je ni preveč,ne moti,oz. manj kot položnica
Staro 12.12.2009, 16:56
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
#če ne posreduješ resničnih podatkov si banan in izbrisan iz strani#

maš mal slabo izkušnjo ?

vsekakor sem pa za zastonj rešitve,ponavadi je mal reklame zraven,pa če je ni preveč,ne moti,oz. manj kot položnica
niti ni slaba izkušnja, bananje in izbris me ne moti, moti me zahteva po osebnih podatkih, k mu jih itak nebi in ne bom posredoval, sam kdo se pa najde da pade na limanice
Staro 12.12.2009, 22:35
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Kdor je pač tako naiven mu tako ali tako ni rešitve. Naj pač posreduje, saj posreduje svoje podatke. Na spletu je že toliko napisanega o temu, da ne more nihče reči, da ni seznanjen, da previdno s svojimi podatki. Po drugi strani pa še naprimer banke, katere imajo polpolnoma vse podatke o posameznih varčevalcih, te ponovno zahtevajo ko se jim namalaš na pult z osebno, da si ti za pultom res ti. Jovo na novo, pišeš v razne obrazce vse svoje podatke. Tako, da kdorkoli želi posredovati komurkoli svoje podatke, odločitev je na njegovi strani.

Hm, plačljive spletne strani! Zakaj pa ne. Še vedno se najde toliko naivnežev, da se jim pač splača postavljati take strani. To je dejstvo, kot tudi to, če ni prometa in naivnežev, se take spletne strani kmalu ukinejo.
Staro 16.12.2009, 16:06
djsimon Uporabnik djsimon ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce djsimon
Član od: Jan 2006
Naslov: gorenjska
Sporočila: 9
Wink Re: Plačljive internetne storitve v dobi brezplačnih storitev

Uporabnik "User" glede plačljivih storitev, kaj mislis da je posiljaje sms/mms sporocil zastonj storitev za tistega, ki zadevo postavi? Očitno mislis da je temu tako pa ni premalo poznaš kako stvari delujejo, glede na to da imas moznost od 180 do 500 znakov, in ne le kot primer Najdi.si omejitev znakov ter posiljanja MMS storitev je jasno da zadeva ravno ni for free, da lahko pošiljaš. Ta storitev je edina pri nas s temi neomejenimi funkcijami, ter niti ne tako draga na kolicino sporočil bodisi sms/mms ki jih dobis.

Kar pa se tiče osebnih podatkov na straneh, zanimivo da na FB objavljate svoje osebje podatke, ki ste tak oproti temu, če smo ze pri tem, torej če bi bilo iz moje strani naj bo vsaj veljaven email in pa upo ime nekoga, ki se registrira na strani in ne nekaj v tri dni to si pozabil povedat, ter kje imaš moznost pošiljanja emaila, ter hkrati sms-a. pokaži sistem pri nas ga še "ni"...

No pa da slišimo kaj misliste še drugi o tem..

Nazadnje uredil djsimon : 16.12.2009 ob 16:11.
Staro 16.12.2009, 18:44
Pripravnik

Citat:
Objavil-a djsimon Prikaži sporočila
Uporabnik "User" glede plačljivih storitev, kaj mislis da je posiljaje sms/mms sporocil zastonj storitev za tistega, ki zadevo postavi? Očitno mislis da je temu tako pa ni premalo poznaš kako stvari delujejo, glede na to da imas moznost od 180 do 500 znakov, in ne le kot primer Najdi.si omejitev znakov ter posiljanja MMS storitev je jasno da zadeva ravno ni for free, da lahko pošiljaš. Ta storitev je edina pri nas s temi neomejenimi funkcijami, ter niti ne tako draga na kolicino sporočil bodisi sms/mms ki jih dobis.

Kar pa se tiče osebnih podatkov na straneh, zanimivo da na FB objavljate svoje osebje podatke, ki ste tak oproti temu, če smo ze pri tem, torej če bi bilo iz moje strani naj bo vsaj veljaven email in pa upo ime nekoga, ki se registrira na strani in ne nekaj v tri dni to si pozabil povedat, ter kje imaš moznost pošiljanja emaila, ter hkrati sms-a. pokaži sistem pri nas ga še "ni"...

No pa da slišimo kaj misliste še drugi o tem..
no tkole bom reku, za najdi.si ni zastonj, je pa sponzorirano, omejitev znakov.. kaj mislš da bo folk pisal romane po sms? recimo da še obstajajo ljudje k majo še stare fone, k mu boš ti poslal sms s 500 znaki bo fon kasiral overload in bo to to, mms mam cenejš in hitrejš iz telefona, za kvalitetnejše slike videe pošiljat, mamo gmail k je absolutno FOR FREE,sms, naročnina 1000 sms mesečno zastonj, k jih nikol tolk ne ponucaš...FB, daš osebne podatke prostovoljno al pa si jih pač zmislš, jih admin ne zahteva da jih posreduješ njemu plus tega, na fb omejiš kdo lahk vid kere podatke o teb in kdo ne oz. al te najde med iskanji al ne to najbrž ne veš, maš v fb tud funkcijo za deaktivacijo profila... kaj bo pa folk 2x isto pošiljal po dveh različnih storitvah pa tud ne vem oz. v čem je smisel tega? k si lahk na večih bp odjemalcih pošte tud naštimaš da dobiš sms da maš mail, sam glede na to kolk hitr dons prideš do neta, pa sprot maile čekiraš te cnej pride kt da ti še sms zaračunajo da si dobu mail v inbox
Staro 20.12.2009, 14:03
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Uporabljam včasih, če se mi zdi smiselno in deluje kot je treba. Vendar večino naštetih storitev zgoraj dobiš brezplačno.

Sploh pa mi gredo na živce ljudje, ki nekaj obljubljajo pa tega ne storijo. Ali pa imajo storitev, ki jo računajo še nedopolnjeno, neprevedeno ali celo nedelujočo.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Značke
brezplačnih, dobi, internetne, plačljive, storitev, storitve

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 01:37

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:49.