Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.05.2010, 10:56
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Član od: Apr 2009
Naslov: Postojna
Sporočila: 444
Privzeto Re: Slika na bakru mpg4 katastrofa !

evo od kdaj sem siolov uporabnik
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2010, 08:19
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508

Citat:
Objavil-a Hejaho Prikaži sporočila
Hvala za pomoč,je bolše sem dal na edit,samo sedaj so pa nekateri programi razširjeni na cel lcd kljub 4:3 formatu ! Al se da tut to nastavit ? Torej rad bi nepopačeno sliko avtomatsko Pol pa še glede kvalitete al se da kaj pipce odpret al kaj druzga nastavit ker na 52 col je slika kot bi gledal čez akvarij Pa še to al je na bakru možno dobit kje kakšen film v 5.1 tehniki ?Hvala za odgovor.

V trenutku filmov še ne kodiramo s 5.1. zvokom.
Staro 17.05.2010, 08:53
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a Hejaho Prikaži sporočila
Evo dobil sem siol tv in ugotovil da je slika takšna kot da bi nekdo snemal z malo bolšim telefonom.Druga zadeva je to ,da je zelo veliko kanalov z stisnjeno sliko tako da slika popačena tako kot horizontalno kot vertikalno,torej ne gre se v tem da ni čez cel zaslon 16:9 ampak da je stisnjena in popačena !

ne vem zakaj se takoj nekateri začnete pritoževati.Slika je takšna kot mora biti samo tvoj tv se mora navadit signala.
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2010, 14:49
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
ne vem zakaj se takoj nekateri začnete pritoževati.Slika je takšna kot mora biti samo tvoj tv se mora navadit signala.
A ti to resno?
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2010, 14:55
Pripravnik

Zdej pa mene nekaj zanima ali imajo tudi na optiki tako slabo sliko na mpg4 ?
Zakaj je tako porazno slaba slika, ali zaradi prenizke sinhronizacije ali kaj drugega in ali je sploh možno z rezervirano hitrostjo za tv okrog 5mb dobiti normalno sliko ranga dvd.
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2010, 15:43
Kus Uporabnik Kus ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2010
Sporočila: 169

Na optiki je precej boljša slika ker je mpeg2, ker ni takih težav s streami, itd.

Včasih je bila sinhronizacija precej višja(jaz sem iz 13mbits prišel na 7,7mbits) pa tudi streami so bili občutno višji. Potem pa so začeli silit ta mpeg4, ter zniževati streame do onemoglosti in posledično tudi sinhronizacije. Sedaj oboje le še bolj in bolj privijajo. Očitno je eden izmed krivcev za tako slabo sliko tudi v samem software-u. Potem k vsemu temu prištej še TV z diagonalo meter+ in razočaranje je popolno.

Z dobrimi 5mbits streama je možno prenašati celo en tak "mini HD", čemur smo priča na testnem RTVSLO HD kanalu. Zimske OI so bile v HD in slika je bila fantastična. Tole s tem mini HD-jem je bil sicer totalen smeh. Najprej je bilo rečeno, da bodo tistim na optiki omogočili RTVSLO HD in so to tudi storili. Potem s(m)o začeli seveda tisti na bakru po vseh forumih in tudi tule neusmiljeno pljuvati čez siolovce in jih skoraj zmerjati. No, ni trajalo dolgo in smo tudi na bakru gledali ZOI v HD in ta mini HD lahko gledamo še zdaj. Moraš pa imet naročeni 2 TV če ga hočeš gledat. Tako, da očitno infrastruktura le ni še tako slaba, vednar mora biti dovolj velik interes, ali pa pritisk s strani uporabnikov. Ampak pazi zdaj...to je bil tudi edini primer, da so se siolovci na pritiske uporabnikov odzvali takorekoč instantno...

Problem je še nekje...v odnosu namreč. Tega, da nižajo streame in sinhronizacije ti pri siolu ne bodo priznali. Ko sem jaz priklopil trojčka sem imel 13mbits sinhronizacije na modemu. Potem je začelo padat in tv je seveda začela kockat. Sem po****il, klical na siol, kjer mi ena bejbika na help desku reče, da ona nič ne ve, da to se mi samo zdi.

Nazadnje uredil Kus : 17.05.2010 ob 15:58.
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2010, 15:50
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Ja, vse se da, če se hoče. Kjer je volja tam je pot. Ampak na Telekomu je očitno ni.
Pa ne moreš imeti že par let optike v bajti, sioltv ti pa še vedno, ne vem 4mbps dela, slika pa na ravni youtube. Se popravljam; na youtube lahko po novem kvaliteto spreminjaš. Govorim seveda za sd kanale, hd je kul. Moraš bit res len ali nesposoben, da istemu uporabniku pošiljaš kristalno čist hd kanal z 10+mpbs, zraven pa sliko nacionalke, da pri nogometu ne razločiš žoge od igralca, kaj šele igralce med sabo.
Odgovorite s citatom
Staro 18.05.2010, 07:37
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Ja, vse se da, če se hoče. Kjer je volja tam je pot. Ampak na Telekomu je očitno ni.
Pa ne moreš imeti že par let optike v bajti, sioltv ti pa še vedno, ne vem 4mbps dela, slika pa na ravni youtube. Se popravljam; na youtube lahko po novem kvaliteto spreminjaš. Govorim seveda za sd kanale, hd je kul. Moraš bit res len ali nesposoben, da istemu uporabniku pošiljaš kristalno čist hd kanal z 10+mpbs, zraven pa sliko nacionalke, da pri nogometu ne razločiš žoge od igralca, kaj šele igralce med sabo.
Jest bi reku da ne "len" ampak tržno goljufiv !
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
bakru, katastrofa, mpg4, slika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
odrezana slika??? zakaj bejba020 Računalništvo in internet 7 24.04.2010 21:31
Slika na LCD mveinhan O storitvah 6 07.02.2010 20:21
Naenkrat katastrofalna slika in prenehanje možnosti gledanja HD vsebin biagio SiOL TV 17 19.09.2009 15:42
Windows media center (WMC) - črno bela slika 5elin Računalništvo in internet 4 13.09.2009 18:17
črno bela slika nemoro Tehnična pomoč 2 17.09.2008 09:27

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:14.