Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.09.2010, 07:57
DzaroG Uporabnik DzaroG ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 148
Privzeto Re: SiOL BOX (http://box.siol.net)

Ja res je mal sem "za***al" samo vseeno lahko 4 leta koristim njihov STB ko crkne ga zamenjajo torej imam 4 leta garancijo in odplačam ga v 4 letih, pri siolu pa takoj pa še ko mu gre garancija si prepuščen samemu sebi...
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 08:02
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a DzaroG Prikaži sporočila
Ja res je mal sem "za***al" samo vseeno lahko 4 leta koristim njihov STB ko crkne ga zamenjajo torej imam 4 leta garancijo in odplačam ga v 4 letih, pri siolu pa takoj pa še ko mu gre garancija si prepuščen samemu sebi...
Če pa ti zdrži več kot štiri leta si pa pri SIOL-u že v plusu. Lahko ga prodaš, če odpoveš storitev ali si nabaviš npr. SIOL-BOX.
Skratka, ni vse tako črno kot poskušaš prikazati.
Staro 18.09.2010, 08:16
DzaroG Uporabnik DzaroG ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 148

Res je prav imate ne morem več proti fanatikom... Siol je najboljši oh in sploh ima najboljšo tehnologijo in je brez napak... Se opravičujem da sem ga hotel očrniti... Očitno sem imel trenutek slabosti...

Me pa zanima ko ste takšni poznavalci koliko je dejansko preizkušalo tehnologije poleg siola recimo na bakru vsaj eno leto da toliko veste koliko je siol dober in boljši od konkurence... Še kabelski operaterji bodo kmalu ponudili več kot siol za manjšo ceno...

Naj naredi eden primerjalno tabelo pa bomo kar hitro videli da siol ne ponuja čisto nič več kvečjemu manj za več denarja pa lahko računate kakor želite.

Telex me zanima kdo ti bo kupil 4 leta staro zadevo lahko pa odpoveš storitev in vzameš novo recimo box ki ga spet moraš v štartu plačat 50€(trenutno). pa recimo sagem 1,5 star se prodaja za 50€ koliko misliš da bi se prodajal 4 leta star max 20€ plačal si ga pa 140+ ... res je da čez 4 leta potegneš črto je računica SKORAJ enaka vendar pri siolu za 3 televizije trenutno rabiš 350€ (box in dva sagema) pri T" pa 6€. koliko so cene storitev se ne bom spuščal.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 08:52
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Sicer to ni prava tema za primerjave vendar ti lahko jaz iz svojih izkušenj povem kako je bilo pri meni.
Eno leto na siol bakru,problemi nonstop prehod na t-2 VDSL še večji problemi.tv kockal non stop po 30 krat na dan prekinlo povezavo z internetom v glavnem dve leti kalvarije.
Končno optika siol že leto in pol internet super brez kakršnih koli problemov izpadov.Siol tv zgodba zase v poiskusnem obdobju vse ok slika zadovoljiva po tem obdobju znani varni načini sagema,zdaj so to poštimali in je razen vikend kock na iptv ki se zadnji mesec pojavljajo vse ok.Boxa ne nameravan nabavit ker snemanja in zaustavitve slike ne potrebujem.
Ker se tako veliko piše o tem gdo je cenejši je za mene še vedno najcenejši Siol.
T-2 optika 20/20 ,ki pa je ne morem met bi me prišla 50,50€ paket trio 2x tv
T-2 VDSL 10/2 pravtako trio 2x tv L paket prmerljiv z siol mega 53,50€
Siol optika 20/20 trio 49€ minus popust za AMZS 3€ je 46€,če k temu dodam 2 tv komunkator ki ga odplačujem na 24 mesecev je cena 51€ z popustom.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 11:07
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

Sem že večkrat povedal da bi morali plačevat manj ker imamo 3x slabšo sliko od t-2 ja, ker za bolšo sliko HD plačujemo več !!T2 ima dvd kvaliteto mi pa divix !!!
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 11:22
drogina1 Uporabnik drogina1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2010
Sporočila: 20

Citat:
Objavil-a Hejaho Prikaži sporočila
Sem že večkrat povedal da bi morali plačevat manj ker imamo 3x slabšo sliko od t-2 ja, ker za bolšo sliko HD plačujemo več !!T2 ima dvd kvaliteto mi pa divix !!!
se strinjam stabo
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 11:33
sandos Uporabnik sandos ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2010
Sporočila: 22

Citat:
Objavil-a DzaroG Prikaži sporočila
to tehnologijo bi lahko dali zastonj... ali za simbolične cene glede na to da te vežejo...

Primer pri T2-ju plačujem za dodatni STB 1€ kar pomeni v treh letih 36€ kaj dobim pri siolu za 36€(mislim da moram dati cca 140€ - za ta denar lahko imam najet STB pri T2 skoraj 12 let)? Pa še to je preveč... Me razumeš... enega ti vsi dajo gratis. Drugega in tretjega moraš plačat. S tem da pri siolu full, pri T2 minimalno(lahko bi bilo še ceneje) bistvo je da uporabljaš storitve ne pa kupuješ opremo da boš lahko njihove storitve uporabljal... plus tega da dajo ven nekaj kar obešajo na veliki zvon češ kakšna novost vsi ostali pa to že ponujajo lep čas nekateri že leto in več.
Navadi se, da nikjer ne bo idealno. Z leti se menja ... enkrat ima en ponudnik boljšo ponudbo drugič drugi. Na koncu po 17 letih interneta je povsod približno enako... to je tako kot pri ponudnikih mobilne tehnologije ... vse isto sranje...

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 11:37
rplevel Uporabnik rplevel ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 16

Od četrtka je SiOL box pri nas doma. . Ke smo na bakru imeli še Sagemov približek modema ADSL, je prišel telekomovec in tisto črno škatko zamenjal z belo. Tako sem lahko ustavil stari Asusov router, saj ima Sinope tudi N, ki, kot zaenkrat kaže, dela presenetljivo dobro.

Snemanja in zamika kaj preveč ne potrebujem, ampak želel sem zamenjati aminota (ja, vem) za drugi televizor. Konec koncev je 50 € + 20X4€ tam približno cena novega Sagem STB. Torej, naj bo box.
Najprej slabosti: Slika se vsake toliko časa za nekaj sekund zaustavi. Problem niso motnje, saj na Sagemu in tudi testnem PC slika leti brez motenj. Pa tudi statistika na Sinope pravi, da naj bi ne bilo napak. Torej je kriv box. Včeraj zvečer sem se igral z modemom in izhod namesto na video, nastavil na trunk. Od takrat slika še ni trznila. Res pa, da bo treba še malo počakat. Upam, da bo to pomagalo. V nasprotnem primeru bodo moje ženske zahtevale, da se v dnevno sobo vrne Sagem, dokler se box ne stabilizira. Video na zahtevo pa tudi najprej ni deloval. Šele ko sem ponovno naredil povezavo preko Ethernet, mi je uspelo prijaviti se na film in ga tudi pogledati.
Druga stvar, ki me moti pri boxu pa je, da glede stabilnosti ni nič boljši od Sagema in Amina. V nekaj urah me je pripravil do tega, da sem ga petkrat resetiral. K zmrzovanju pomaga, hitro prestavljanje naprej-nazaj,, pa Facebook, pa Spored itd.
Tretja svar, ki je na vrsi za izboljšanje, pa je velikost pisave na skoraj vseh menijih. Kdor nima velikega televiroja, tehle črk na more brati. Razen pri novicah pa nisem videl možnosti, kako povečati pisavo.
Povezava snemalnika z EPG je super zadeva, ki res olajša snemanje. Lahko pa bi dodali dodatnih pet varnostnih minut. Včeraj je zmanjkalo ravno dve minuti na koncu filma - Kanal A je pač zamujal malo več.
Tudi zaustavitev je kar priročna stvar. Otroci lahko pojedo zajtrk, ne da bi zamudili risanko

USB-ja in DLNA še nisem zlorabil, saj imam v te namene NMT. Glede na specifikacije HW v boxu ne dvomim, da deluje dobro.
Pa še nekaj prijetnih presenečenj:
1) podnapisi pri programih iz satelita se dodajo v boxu. Tako lahko pri programih, ki oddajajo v formatu 4:3 vsebino formata 16:9 lahko sliko razširim, ne da bi izgubil podnapise. Če to naredim z Ok in potem izberem s puščicami, potem si tega ne zapomni, ampak moram, ča pvmes preklopim na drugi program, to spet ponoviti. Če pa naredim to generalno v nastavitvah boxa, pa ni dobro za Slovenske in HTR programe, saj podnapise, ki so vgrajeni v sliki, izgubim. Vkolikor Telekom uredi tudi to, bi celo hvalil, kako je SiOL dobra storitev.
2) Dolby Digital deluje na HBO deluje! Pa čeprav nekatri na forumu trdijo drugače. Sem preveril in je dejansko 5.1, ne mix. Je pa tako,da je dvokanalni zvok označen kot slovenščina tudi če je angleščina, Medtem, ko je DD označen DD ang. Spet moramo izbrati preko Ok in spuščicami. In spet si box tega ne zapomni, če prestavim program, kar sicer ob odsotnosti reklam na HBO ni tak problem.
3) Za razliko od Sagem IAD 81, je box zjutaj mrzel, če je izklopljen. Torej res ne kuri elektrike, kadar je izklopljen.

SiOL box je kar uporabna zadeva. Ampak le, ko bodo rešeni problemi s stabilnostjo.
Ko je Amino postal stabilen (no ja), so nam dali Sageme. Ko so ti bili stabilni, smo dobili vmesnik Plus. Seddaj, ko Plus dela dobro (razen VoD) pa so nam dali box in spet sem moral resetirati STB.
Ko nek izdelek postane stabilen in dela brez občasnega resetiranja, nam Telekom ponudi novega in mi to kupimo.

Sicer NMT-ji omogočajo vse tisto, kar nudi box ob podobni, ali pa celo nekoliko nižji ceni. Ampak kdor ima pravi NMT ali pa Xtreamerja in ga je poskusil uporabljati za gledanje IPTV ve, da tega ne more predlagati svoji mami, medtem ko je z boxom drugače in je uporabniški vmesnik res enostaven za uporabo. Nisem verjel, da bom po izkušnji s Plusom to nekoč rekel za SiOL.

4 € naročnine za škatlo pa je nekaj, kar je čudno celo za telekom. Sam pa sem na to celo pristal zaradi zgoraj omenjenega izračuna.
Če dodajo še dostop do spleta in predvajanje FLV (youtube), potem bo box uporabna stvar. Pričakujem, da če že plačujemo dodatne 4 €, potem, da bo del tega prihodka opravičeval razvoj novih funkcij. Ampak naj bodo raje kak mesec kasneje in res delujoče.

Ali predlagam nakup boxa? Če razmišljate o dodatnem STB-ju, vsekakor da. Če veliko uporabljate VoD ali pa res želite snemati oddaje, potem tudi.
Z USB in DLNA pa je tako, da ima to vgrajen skoraj vsak nov TV. Xtreamer ali podobne škatle pa to za še nižjo ceno. Torej ga samo zaradi tega ne potrebujete.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 11:39
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

Citat:
Objavil-a drogina1 Prikaži sporočila
se strinjam stabo
Jest tut ! In prav zato ne moramo primerjat Siola z t-2. Jest niti sekunde nebi razmišljal če bi imel možnost za t-2 ! Zajejbava pa lahko eden ali drug ker je baker problem,mal vžge strela in se kontakti mal prekurjo al pa kabel do modema mal zacre in tako dalje ! Pr Siolu vžge strela in ti zamenjajo samo modem ne pa tv komunikator za razliko od t-2 ja. Pa tudi tam imajo DOLBI DIGITAL ZVOK !!!! Siol ma pa zdej box da nas nateguje z dodatnim plačevanjem,ker lahko vsak cepec kupi kakšno drugo pocen zadevo in ima vse to.Bom prodal Sagem ko mi vezava poteče in bom gledal dvb-t vse ostalo ko box ponuja pa že imam nekaj let,tako da sem prehitel Siol !!
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2010, 12:58
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Hejaho:Jest niti sekunde nebi razmišljal če bi imel možnost za t-2
Če se dobro spomnim si v temi Vprašanja spraševal uporabnike kako je na siolu in da želiš iz T-2 preit na siol.
torej imaš možnost T-2 in če je T-2 tako svet in dober zakaj ti ni mogel nudit IPTV?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, brskalni, http or or boxsiolnet, povezovanje, siol, televizorjem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 11:01
Siol tv problem slo114 SiOL TV 274 08.09.2009 15:04
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 07:17
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:12.