Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.01.2013, 20:00
mtb Uporabnik mtb ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2013
Sporočila: 1
Arrow Kako povezati Siol Box z Macom

Kratek how-to v upanju, da pride še komu prav.

1. Na Maca naložiš brezplačen program Plex in dodaš želene vsebine v knjižnico
http://www.plexapp.com/
1a. Pri kvaliteti prenosa vsebin sem osebno izbral višjo nastavitev kot je privzeta.

2. Siol Box na servisnih straneh nastaviš na "posredni priklop" (če ne gre/ne veš kako, nažicaj Siol podporo, da uredijo)

3. BOX je sedaj nastavljen na posredni priklop, kabelsko mora biti priključen na VIDEO izhod na modemu (ETH4) in povezan na brezžično omrežje vašega routerja. Brezžično povezavo nastavite v Nastavitvah > Omrežna povezava > Brezžična povezava. Če na BOX-u po priklopu ne bo slike, predlagam, da naredite deep sleep: tipko za vklop/izklop na daljincu držite toliko časa, da izpiše: 'Poteka izklop SiOL BOX-a. Prosimo, počakajte ...'. Ko ugasne, ga prižgite nazaj in preverite delovanje.

4. Nato greš v Media Center (22) in vsebine v skupni rabi bi morale biti vidne. Dokler je računalo prižgano, seveda. Vklop skupne rabe datotek (file sharinga) posebej v sistemskih nastavitvah je potreben v primeru, da želiš dostopati še do drugih map.

Še namig: za preprečitev standby-ja je lušten ukaz v terminalu (3600s = 1 ura = poljubno nastavljivo)
caffeinate -t 3600

Nazadnje uredil mtb : 06.01.2013 ob 23:19.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
apple, box, kako, mac, macbook, macom, povezati, siol, siol box

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL PLAC Težava po registritriranju v moj siol pixi69 SiOL PlaC 10 08.04.2009 12:55
Kako dolgo se povprečno čaka na SIOL TV ?!?! mzvikar2 O storitvah 9 02.11.2007 12:16
Kako me je nategnu siol in sinfonika f-hvalec O storitvah 4 15.08.2007 14:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:41.