Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 16.10.2011, 02:07
rokson Uporabnik rokson ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2011
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 8
Privzeto Re: [moja] Šola oblikovanja spletnih strani

Citat:
Objavil-a oli5 Prikaži sporočila
lep pozdrav

Sem začetnik in bi si rad na netu postavu tako enostavno spletno stran z nekaj podstranmi katere rabim za oglaševanje mojega apartmaja. Stran bi si rad ustvaril sam kot nek iziv (sem si že v wordu izdelal izgled spletnih strani).
Nekaj sem si že prebral na netu o pridobitvi domene in sem se odloču da si bom domeno pridobil na godaddy.com. (zanima me ali je važno kakšno domena izberem com ali si ali eu ali ..)
Pol me pa zanima kje bi najdu prostor za te spletne strani spravit na net brezplačno če je mogoče (seveda z mojo domeno in brez teh oglaševalskih reklam)

upam da mi bo uspelo
oli5 pozdravljen. Najprej nekaj. Pusti ti Word za izdelovanje osnutkov spletnih strani Najbolje bo, da si pogledaš kakšen Wordpress, Drupal ali Joomlo. Sam ti priporočam ali Wordpress ali Joomlo. To sta sistema, ki ti "laufata" spletno stran in enega izmed njiju moraš postaviti na strežnik, je zelo lahko (preko cPanela inštaliraš). Skratka, najprej si poglej kaj WP in Joomla je, potem si poišči template (predlogo po slovensko), ki bo odgovarjala tvojemu namenu. Je dosti brezplačnih predlog za WP in Joomlo po internetu.

Domeno registriraj pri enemu izmed naših registrarjev (domenar, zabec, si-shell,...) in obenem zakupi še celoletno gostovanje. Strošek gostovanja za celo leto te bo stal okoli 100 EUR...Registriraj domeno, ki vsebuje KLJUČNO BESEDO za katero želiš, da te ljudje na Googlu najdejo. Če ciljaš na slovensko publiko, potem registriraj .si domeno. Važno je, da imaš ti v domeni besedo za katero misliš, da te bodo ljudje naljažje našli (npr. apartmaji-brac.si, apartma-pula.si in podobne - poglej si katere so proste). Seveda se tukaj šele začne. Sledi namreč optimizacija, da boš na googlu za besedo zvezo apartmaji brač čimvišje (vsekakor moraš biti na prvi strani, če želiš, da te sploh kdo najde) ampak to je pa že težje delo.

Skratka, joomla.org ali wordpress.org si poglej kaj to je in začni raziskovati. Drugače pa vprašaj tu in ti z veseljem pomagam
Staro 28.10.2012, 01:29
cartman133 Uporabnik cartman133 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2012
Sporočila: 7

Ne uporabljat wp, joomle, res da je lahko postaviti, vendar je že prevečkrat vidno, uporabljeno, predvidevam, da hočeš, da je vse skupaj malce drugače. Zato najbolje da si vzameš en teden časa, pa pogledaš kakšen tutorial na youtube ( povno tega ). Za začetek se nauči html/css. že to je dovolj da postaviš spletno stran brez možnosti registracije ipd. (php). Drugače je pa vse lažje kakor na prvi pogled zgleda

Lp. Erik
Staro 30.10.2012, 13:59
DuskoSveti Uporabnik DuskoSveti ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2012
Sporočila: 1

Hej,

zanima me, če se kdo spozna na risanje stripov na računalu? Kateri program bi bilo za uporabljati in če kdo pozna kakšne spletne strani stripov?

Hvala
Staro 13.08.2014, 12:40
SloProfi Uporabnik SloProfi ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2014
Naslov: Celje
Sporočila: 6

@DuskoSveti - risanje stripov na računalniku zanima tudi mene, tko da če kaj odkrijes sporoči...

Značke
moja, oblikovanja, spletna, spletnih, stran, strani, Šola

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:16.