Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.12.2015, 09:52
acdc Uporabnik acdc ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 4
Privzeto Re: Javni dopis Telekomu Slovenije

Pri telekomu sem že več kot 10 let, pa se mi do pred kratkim ni posvetilo, da bi bilo to možno. Če pa gledam zadevo nazaj pa je točno tako, kot sem opisal. Tudi anketo sem pred leti izpolnil z samimi superlativi, ko mi je en čas delovalo o.k. in kar nisem mogel verjeti, pa sem mislil, da so pošlihtali torej grem v hitrejši paket pa se bomo še bolj fajn imeli (pred tem sem bil odločen,da zamenjam operaterja)ter novo vezavo,a se je zgodba ponovila. Takoj po vezavi se začne poslušanje glasbe po telefonu ter razno razne razlage (preveč boxov, da jih je treba fizično izklapljat itd....)Tukaj moram povedat, da je zadeva že dobro delovala z isto obremenitvijo ali celo večjo. Torej po preteku vezave zadeva deluje in od navdušenja gremo novi sreči nasproti, vzameš nov box, se vežeš za dve leti potem pa enaka pesem. Samo zdaj pa res zadnjič.
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2015, 10:09
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.226

Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
Da bi operater zmajševal sinhronizacijo modema, sigurno ne drži. Je pa res, da so vse te naprave modem, box, narejeni bolj v ceneni varianti in se meni zdi, da zdržijo tam dve leti, potem se pa začnejo pojavljati različne napake. Druga stvar pa so naše parice, oddaljenost od centrale in napeljava po hiši.
Jst mam modem še vedno prvega od kak sem pri Telekomu že 6 leto tko da to lih ne drži glede modemov... Bolj so krive vaše parice in ostalo..
Staro 25.12.2015, 16:57
gorann3 Uporabnik gorann3 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2012
Sporočila: 615

Citat:
Objavil-a acdc Prikaži sporočila
Pri telekomu sem že več kot 10 let, pa se mi do pred kratkim ni posvetilo, da bi bilo to možno. Če pa gledam zadevo nazaj pa je točno tako, kot sem opisal. Tudi anketo sem pred leti izpolnil z samimi superlativi, ko mi je en čas delovalo o.k. in kar nisem mogel verjeti, pa sem mislil, da so pošlihtali torej grem v hitrejši paket pa se bomo še bolj fajn imeli (pred tem sem bil odločen,da zamenjam operaterja)ter novo vezavo,a se je zgodba ponovila. Takoj po vezavi se začne poslušanje glasbe po telefonu ter razno razne razlage (preveč boxov, da jih je treba fizično izklapljat itd....)Tukaj moram povedat, da je zadeva že dobro delovala z isto obremenitvijo ali celo večjo. Torej po preteku vezave zadeva deluje in od navdušenja gremo novi sreči nasproti, vzameš nov box, se vežeš za dve leti potem pa enaka pesem. Samo zdaj pa res zadnjič.
Se se dobro spomnem par let nazaj, ko so pri puncinih starsih imeli siol internet in jim je skoz nagajalo, ni bilo tedna da ne bi vrglo povezave ven. Se domov so prihajali siolovci to rihtat pa ocitno ni pomagalo, se vedno je metalo povezavo ven.
Po selitvi na t2 se je to kar naenkrat umirilo, mogoce kdaj pa kdaj ven vrglo. Kako je to mozno, ce niso nic spreminjali, edino svoj modem so dali, vse ostalo je ostalo isto

na optiki osebno nimam problemov pa sem ze 6 let njihov narocnik (telekom)

Nazadnje uredil gorann3 : 25.12.2015 ob 17:01.
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2015, 20:54
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Vse je odvisno od linije (in dosti tudi od hišne instalacije), le malo pa od samih naprav. Če je le ta nastavljena na maksimum in so margini tam proti 6,5 se prične dogajat, da linija pada. To je pač cena za to, da deluje čimveč televizij in čimhitrejši internet. Bolje je pustiti linijo na malce nižji sinhronizaciji, da so margini od 8 navzgor, pa bo takoj manj težav. Ostanek težav se pa skriva v spojih na kablih do centrale, ki so pozimi boljši kot poleti (pri meni upload variira med 0,6 Mbit poleti in 1,5 Mbit pozimi).

Na bakru se pač ne da delati čudežev, zato jih tudi ne pričakujte, kvečjemu vam lahko malce pregledajo spoje na liniji (kar precej dela), ali pa upate na čudež in vam napeljejo optiko ali vsaj FTTN (čudi me, da se telekom bolj ne poslužuje tega).
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dopis, javni, slovenije, telekomu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika (FTTH) in FTTN za leto 2014 pri Telekomu Slovenije uporabnastran O storitvah 0 14.04.2014 08:50
Optično omrežje Telekoma Slovenije Mislim O storitvah 45 09.05.2013 12:11
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Hare Krišna postala uradna religija Republike Slovenije jagy Religija in filozofija 3 02.04.2008 01:11
Banka Slovenije in SDS biz Slovenija 9 19.03.2007 07:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:17.