Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.10.2016, 06:16
extremni Uporabnik extremni ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 62
Privzeto Optika od TS bele škatlice do modem konektorji?

Zanima me ker se bliža priklop optike v mojem stanovanju sledeče. Iz kleti kjer je glavna omarica TS v bloku pride črn kabel do mojega stanovanja cca 3 mm skozi vrata stanovanja do omarice (bele škatlice telekoma) od tu naprej pa potem gre tisti "rumeni tanek" optični kabel do modema kjer se priklopi v modem s konektorjem. Do tu jasno vse. Zanima me ali je morajo biti na drugi strani tega rumenega optičnega kabla vseeno konektorji ali lahko to GVO odreže in zvari v tisti beli škatlici skupaj s tistim črnim kablom. Ker se bojim da konektorji nebodo šli skozi cevi ne bi bil pa problem da se konektor všteka v modem in potem nazaj vleče ta rumen kabel do te škatlice brez tistih konektorjev na drugi strani. Pri modemu so fiksni kaj pa druga stran? Se pravi pri modemu fiksni konektorji do omarice pa kabel brez konektorjev in potem zvar v sami škatli s črnim kablom? Ker koliko sem brskal je na teh rumenih kablih na obeh straneh po 4x konektor (2x pri škatli beli 2x pri modemu). Jaz ba bi rad da ja za začetek samo pri modemu konektor fiksni da se bo lahko po cevi vlekel samo kabel brez konektorjev do tiste bele škatlice ki bo na hodniku stanovanja, ker ne vem če bodo šli konektorji skozi cevi v stenah do sobe kjer imam modem.

Hvala za odgovor.

Ex.
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 06:15
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508
Privzeto Re: Optika od TS bele škatlice do modem konektorji?

Citat:
Objavil-a extremni Prikaži sporočila
Zanima me ker se bliža priklop optike v mojem stanovanju sledeče. Iz kleti kjer je glavna omarica TS v bloku pride črn kabel do mojega stanovanja cca 3 mm skozi vrata stanovanja do omarice (bele škatlice telekoma) od tu naprej pa potem gre tisti "rumeni tanek" optični kabel do modema kjer se priklopi v modem s konektorjem. Do tu jasno vse. Zanima me ali je morajo biti na drugi strani tega rumenega optičnega kabla vseeno konektorji ali lahko to GVO odreže in zvari v tisti beli škatlici skupaj s tistim črnim kablom. Ker se bojim da konektorji nebodo šli skozi cevi ne bi bil pa problem da se konektor všteka v modem in potem nazaj vleče ta rumen kabel do te škatlice brez tistih konektorjev na drugi strani. Pri modemu so fiksni kaj pa druga stran? Se pravi pri modemu fiksni konektorji do omarice pa kabel brez konektorjev in potem zvar v sami škatli s črnim kablom? Ker koliko sem brskal je na teh rumenih kablih na obeh straneh po 4x konektor (2x pri škatli beli 2x pri modemu). Jaz ba bi rad da ja za začetek samo pri modemu konektor fiksni da se bo lahko po cevi vlekel samo kabel brez konektorjev do tiste bele škatlice ki bo na hodniku stanovanja, ker ne vem če bodo šli konektorji skozi cevi v stenah do sobe kjer imam modem.

Hvala za odgovor.

Ex.
Pozdravljeni,

prosim, da mi v zasebnem sporočilu posredujete vaše naročniške podatke, saj to koliko vlaken (posledično koliko konektorjev je na vsaki strani) določijo naročene storitve in tip priklopa.

LP, Miha G.
Staro 07.10.2016, 06:39
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

prosim, da mi v zasebnem sporočilu posredujete vaše naročniške podatke, saj to koliko vlaken (posledično koliko konektorjev je na vsaki strani) določijo naročene storitve in tip priklopa.

LP, Miha G.
Poslano!
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 13:31
Novinec

Gospod Miha G. se vedno ni odgovora podtke sem vam poslal zjutraj?
Odgovorite s citatom
Staro 12.10.2016, 15:06
anzeana Uporabnik anzeana ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 12

Na beli škatlici pri meni se da odstranit manjši pokrovček in potem se da kabel iztaknit ven, če to kaj pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2016, 06:39
Novinec

V glavnem z GVO sem zadovoljen! Prišli odrezali konektorčke potegnali s kontra strani po cevi brez konektorjev kabel ter vse skupaj zvarili v beli škatlici na mojem hodniku brez konektorjev. Hvala tehnikoma. Lepa beseda vedno lepo mesto najde .

Sedaj čakam samo še tehnika TS da prinese nov modem in vtakne kabel v modem in zadevo skonfigurira na centrali in voila.

Tokrat pohvalno tako support TS kot GVO.

Ex.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2016, 16:16
donpaulo Uporabnik donpaulo ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2016
Sporočila: 8

Me veseli, da so ti uredili tako kot je treba.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
bele, konektorji, modem, optika, škatlice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Modem optika zlatorog O storitvah 13 17.02.2015 08:21
Modem Gennet Oxygen problemi Primoz78 Tehnična pomoč 11 18.08.2013 21:46
optika in modem Nani32 O storitvah 4 15.04.2010 10:30
Telekomov Iskra modem (optika) kitl O storitvah 6 02.11.2009 13:17
Prospero632, Optika, Porti Mariborchan Tehnična pomoč 13 25.03.2009 06:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:05.