Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.09.2017, 05:08
Clancy Uporabnik Clancy ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2013
Sporočila: 82
Privzeto Re: innboc PLC (Powerline adapter)

Saj sem že napisal, da PLC-ja nebi sploh nabavljal, če bi se dalo potegniti kabel.
Bom pa probal usposobiti star UTP kabel, ki je potegnjen v sobo, bližji dnevni sobi, kjer je TV in tam priklopiti PLC. Bosta PLC-ja vsaj na isti fazi, kar sedaj mislim da nista in vsaka motnja še bolj vpliva na znižanje hitrost.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2017, 09:25
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Sigurno bi znalo pomagati, če sta na isti fazi kar se hitrosti in povezave tiče. Je pa znano, da lahko določene naprave "smetijo" in s tem motijo PLC. Kaj lahko okoli tega narediš je pa drugo vprašanje.
Sam imam doma slabo leto tv na PLC in zadeva funkcionira. Vsake toliko je kakšna manjša težava, ki pa za mene ne predstavlja problema in odtehta to da mi ni treba polovico hiše razbit, da bi potegnil kabel.
Sedaj sem vzel še dva na rento in bom videl kako se bota še ta dva obnašala. So pa na x fazah, ker ne vem kako so po hiši razporejene. Se pa koliko gledam kvaliteta prenosa in povezave vseskozi malo spreminja. Od zelene do rumene in včasih rdeče. Ampak kot sem rekel zadeva funkcionira. So pa vplivi (naprave), ki zgleda motijo zadeve.
Imam pa dokaj nizko sinhronizacijo (11Mb/s) tako, da sem zgleda vedno v območju delovanja.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2017, 15:51
index Uporabnik index ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 18

@Schime
Mi lahko poveš kje vidiš sinhronizacijo kot si omenil je pri tebi 11Mb/s, lučke so sicer pri meni kolko sem videl vedno zelene.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2017, 16:48
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.002

Sinhronizacijo ti pokaze software, ki ga dobis skupaj z adapterji (ali pa downloadas s strani proizvajalca).
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2017, 20:35
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Sam sem sicer mislil sinhronizacijo linije, ki jo vidiš na modemu od Siola. Ta je nizka tako, da nimam nekih problemov z delovanjem PLCja.
Drugače pa je v navodilih od PLCja napisano, da če sveti zelena za Data je hitrost večja od 80Mb/s. Oranžna pomeni hitrost med 20Mb/s in 80Mb/s. Rdeča pa manj kot 20Mb/s.

Sem pa tudi sam opazil, kot je napisal Clancy. V sobi imam Led luči in, ko jih prižgem gre Data takoj v oranžno področje. Ko luči ugasnem gre takoj nazaj na zeleno.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adapter, innboc, plc, powerline

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Adapter ermans37 Računalništvo in internet 3 05.07.2011 13:59
RJ45 adapter triplex 2žx1ž rtmktl Tehnična pomoč 5 17.09.2010 16:32
Disabling the wireless network adapter Ninaval Računalništvo in internet 4 03.11.2008 17:08
Adapter za router - pomoč! awake Računalništvo in internet 1 31.12.2007 18:48
NetGear Powerline Ethernet Adapter + AMINO falotXP Tehnična pomoč 5 29.09.2006 08:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:01.