Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.10.2006, 07:53
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684
Privzeto Re: Upload filma iz PCja na TV

Citat:
Objavil-a rbajc
Samo vprašanje..Ali je ip v vašem primeru 10.81.24.44-ip od amoinota?(Stream output-Acces output..ipv4multicast output interface adress)Hvala.

ne ni aminov ip
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2006, 08:33
rbajc Uporabnik rbajc ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 5

Ja zadeva mi deluje, problem je bil Kasperski antivirusni program, ki mi je blokiral prenos slike.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2006, 08:36
rbajc Uporabnik rbajc ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 5

Da VLC deluje.Problem je bil Kasperski antivirusni program, ki ni dovoljeval prenosa slike.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2006, 09:38
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Naj se jaz tukajle vprasam...

Je ze kdo probal razdeliti izhodni signal aminota iz SCART kabla na S-Video in Audio? Za moras kupiti poseben razdelilnik. Jaz ga imam, zvezal sem vse kable, zgodi pa se mi, da zvok pride skoz, slika pa ne.

Je mozno, da je kaksen problem glede tipa SCART konektorja? Zasledil sem, da obstaja vec tipov scarta (na videz so povsem enaki) in da med seboj niso popolnoma kompatibilni. Celo v televizorjih ni vseeno, v katerega izmed scart vhodov vtaknes kabel...
Staro 18.10.2006, 12:55
Banned

Citat:
Objavil-a mrjerry
Naj se jaz tukajle vprasam...

Je ze kdo probal razdeliti izhodni signal aminota iz SCART kabla na S-Video in Audio? Za moras kupiti poseben razdelilnik. Jaz ga imam, zvezal sem vse kable, zgodi pa se mi, da zvok pride skoz, slika pa ne.

Je mozno, da je kaksen problem glede tipa SCART konektorja? Zasledil sem, da obstaja vec tipov scarta (na videz so povsem enaki) in da med seboj niso popolnoma kompatibilni. Celo v televizorjih ni vseeno, v katerega izmed scart vhodov vtaknes kabel...

ti bi rad iz činč na scart in iz scar na svhs? al kaj...? pa ni nobenih različnih scart tipov, mogoče mislis na vhodne in izhodne in kombinirane... ?
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2006, 14:03
Pacijent

Slocop, tocno to.

Terminologije pa ne poznam, sem pa enkrat (se ne spomnim kje) bral, da se lahko zgodi, da pri predvajanju slike iz racunalnika (S-VHS out) preko scart vmesnika na TV lahko ne dela, ce ga ne vtaknes v pravi scart prikljucek. Avtor tistega clanka je dal tem scartom ime scart A in scart B. TVji naj bi imeli po en scart B, ostali naj bi bili pa A. Menda naj bi bil stos v tem, da se scart uporablja za komunikacijo med komponento in TVjem. Pri racunalniku pa komunikacije ni...

Skratka, meni se zdi vse malo zbrkljano

Edit: zdajle sem se na enem forumu prebral, da je lahko problem v Aminotu, ker sta zdaj vanj prikljucen 2 izhodna kabla (scart in antenski kabel). Bom izkljucil antenskega, pa da potem vidimo.
Staro 18.10.2006, 14:20
Banned

Citat:
Objavil-a mrjerry
Slocop, tocno to.

Terminologije pa ne poznam, sem pa enkrat (se ne spomnim kje) bral, da se lahko zgodi, da pri predvajanju slike iz racunalnika (S-VHS out) preko scart vmesnika na TV lahko ne dela, ce ga ne vtaknes v pravi scart prikljucek. Avtor tistega clanka je dal tem scartom ime scart A in scart B. TVji naj bi imeli po en scart B, ostali naj bi bili pa A. Menda naj bi bil stos v tem, da se scart uporablja za komunikacijo med komponento in TVjem. Pri racunalniku pa komunikacije ni...

Skratka, meni se zdi vse malo zbrkljano

Edit: zdajle sem se na enem forumu prebral, da je lahko problem v Aminotu, ker sta zdaj vanj prikljucen 2 izhodna kabla (scart in antenski kabel). Bom izkljucil antenskega, pa da potem vidimo.

Nevem kako jih kdo označuje, res pa je da niso vsi SCART priključki na napravah dvosmerni.
TV in KOMPONENTA preko SCARTA nič ne komunicirata... tam poteka samo prenos zvoka in slike in v nekaterih primerih še ukaza za vklop naprave.
O katerem aminu govorši o 110? ker 103 nima antenskega izhoda/vhoda.
In zakaj bi rad iz kompozitnega videa spravil signal na SVHS? Pa ok, če bi rad bi rad, samo zakaj čez SCART?

napiši točno kaj bi rad storil
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2006, 16:03
Pacijent

Amino 110

Rad bi pa naslednje:

Iz amina gre SCART izhod
SCART bi rad razdelil na S-Video in Audio
S-Video in Audio kabel preko posebnega konektorja (ga ze imam) peljem v TV Tuner na PCju
TV gledam na racunalniku

Trenutno gledam preko klasicnega antenskega kabla. Ker pa TV tuner nima ravno fantasticne elektronike in ker monitor ni prvenstveno narejen za gledanje TVja, slika ni najboljsa. Sicer je popolnoma sprejemljivo, me ma firbec matra, ali bi bilo preko scarta kaj bolje.
Staro 18.10.2006, 20:22
Banned

amino 110 nima scart priključka ampak kompozitni video - činče se mar motim?

Pa tudi svhs izhod ima... zakaj bi potem nekaj kombiniral s scartom?

http://www.aminocom.com/products/pdf...T110_flyer.pdf

Nazadnje uredil SloCop : 18.10.2006 ob 20:25.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2006, 09:59
Pacijent

Amino ima en tak mini-scart izhod in zraven prilozen kabel. Drugi konec kabla je klasicen scart. Ta scart zelim naprej razdeliti na s-video in audio.

Poskusil sem z izklopom antenskega kabla, pa slika se vedno ne pride cez preko scarta (zvok pa). Ocitno je torej problem nekje na pretvorniku...

Značke
filma, pcja, upload

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:15.