Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.12.2006, 23:08
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125
Privzeto Kako do VOIP nastavitev na Sinope -- root geslo?

Lepo pozdravljeni!

Še eno vprašanje: Sinope bi rad konfiguriral s specifičnimi (ne-Siolovimi) nasatvitvami za SIP telefonijo. Ali kdo ve, kakšno je geslo, ki mi bo omogočilo dostop do vseh nastavitev komunikacijskega prehoda?

Vem, da je navadno geslo user.

Simon
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2006, 11:11
Pripravnik
Privzeto Re: Kako do VOIP nastavitev na Sinope -- root geslo?

78 ogledov pa prav nobenega odgovora. Kaj je moje vprašanje res tabu?

Če je kominikator moja last (kar baje je), in če sem se moral vezati za dve leti ali pa celo celo napravi kupiti kar takoj, potem res ne vidim razloga, zakaj mi Siol ne bi dal gesla do vseh nastavitev komunikacijskega prehoda. Kot potrošniku mi je Siol prodal (pravzaprav vsilil) nepopoln izdelek, ki ne dela to, kar je reklama obljubljala. Takih vsiljenih in za-enkratno-uporabo (drugače dragih in kvalitetnih) aparatur imam doma že cel kup: razmišljam da bom celo odprl Siemens Gigaset ISDN muzej.

Dua (zaenkrat) še ne uporabljam, če bi ga, pa najbrž Siol tako preko internetne povezave naloži skripto z nastavitvami nazaj, ki bi prepisala moje. V naprednih nastavitvah tudi ni takih nastavitev, katerih napačna vrednost bi vplivala na delovanje omrežja, kvečjemu na delovanje moje povezave. Vem, ker sem že kar nekaj takih prehodov konfiguriral sam.

Poleg tega pa že dva tedna čakam, da mi spremenijo Solo v Duo. Sinope že imam, tudi razvezanega dostopa ne želim, kje je tu sploh problem za tako zavlačevanje????

Iz tega sledi, da telefonije ne morem uporabljati ne tako in ne drugače.

Nekdo je podobnem forumu napisal: Siol : planet za znoret.... pa še res je.
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2006, 11:19
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 510

Mislim da moraš poslat pisno zahtevo za root. Potem pa mislim da se še zavežeš da ga ne boš podajal naprej.
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2006, 21:58
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

Pošleš pisno zahtevo, potem prineseš modem da se ti nastavi drug root pass, posledica tega pa je, da se ** (pardon moja napaka).
Odrečeš se samo tehnični pomoči.

Nazadnje uredil Veron : 15.12.2006 ob 10:18.
Odgovorite s citatom
Staro 11.12.2006, 06:18
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Ter seveda tehnični pomoči.
Staro 14.12.2006, 22:53
Pripravnik

Hm... nekako se že sprijaznim, da ne dobim tehnične pomoči, ampak mislim, da je odvzem garancije glede na pravice potrošnikov nekoliko sporen. Saj naprave v nobenem smislu ne poškoduješ, prav tako nobena nastavitev ne more vplivati na napačno delovanje naprave. Skratka, grrrrrrrrrr....

Apropos garancija: baje je za vse komunikatorje samo 1 leto, vezava naročniškega razmerja je pa za dve. Kaj pa se zgodi, če ti komunikator odpove 367 dan????

Zadnjič, ko sem bral navodila za Sagem in Sinope, sem v obeh zasledil zelo prominenten napis: NIKAR NE POSKUŠAJTE STROJNEGA RESETIRANJA NAPRAVE (tako da držite tipko reset par sekund), SAJ JO BO POTREBNO PONOVNO NASTAVLJATI, KAR PA SIOL OBRAČUNA PO VELJAVNEM CENIKU. Glede ne ton sporočila je morda prav to to, kar iščemo. Kakšno je kaj privzeto admin geslo. Če je user/user, potem je velika verjetnost, da je admin/admin Ali je že kdo poskusil?
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2006, 06:49
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a schnapsi
Hm... nekako se že sprijaznim, da ne dobim tehnične pomoči, ampak mislim, da je odvzem garancije glede na pravice potrošnikov nekoliko sporen. Saj naprave v nobenem smislu ne poškoduješ, prav tako nobena nastavitev ne more vplivati na napačno delovanje naprave. Skratka, grrrrrrrrrr....

Apropos garancija: baje je za vse komunikatorje samo 1 leto, vezava naročniškega razmerja je pa za dve. Kaj pa se zgodi, če ti komunikator odpove 367 dan????

Zadnjič, ko sem bral navodila za Sagem in Sinope, sem v obeh zasledil zelo prominenten napis: NIKAR NE POSKUŠAJTE STROJNEGA RESETIRANJA NAPRAVE (tako da držite tipko reset par sekund), SAJ JO BO POTREBNO PONOVNO NASTAVLJATI, KAR PA SIOL OBRAČUNA PO VELJAVNEM CENIKU. Glede ne ton sporočila je morda prav to to, kar iščemo. Kakšno je kaj privzeto admin geslo. Če je user/user, potem je velika verjetnost, da je admin/admin Ali je že kdo poskusil?
no ja ni admin/admin ampak probaš lahko.

garancije ne izgubiš, izgubiš pa tehnično podporo oz. pomoči v delovanju (nedelovanju) modema v našem omrežju
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2006, 18:37
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Citat:
Objavil-a schnapsi
Zadnjič, ko sem bral navodila za Sagem in Sinope, sem v obeh zasledil zelo prominenten napis: NIKAR NE POSKUŠAJTE STROJNEGA RESETIRANJA NAPRAVE (tako da držite tipko reset par sekund), SAJ JO BO POTREBNO PONOVNO NASTAVLJATI, KAR PA SIOL OBRAČUNA PO VELJAVNEM CENIKU.
Tole pise v navodilih od Sagema, ne pa pri Sinopeju.
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2006, 19:05
Pripravnik

Skoraj 100% sem preprican, da sem to prebral v navodilih obeh. Mislim, da so se za Sinopeja pojavila nova navodila.

Storz: nisem hotel biti nevljuden, samo cudno se mi zdi, da je root geslo tak tabu, in ti ga nihce ne zelis povedati. Sam zivim v Angliji, in tukaj je tako, da je ISPju popolnoma vseeno, kateri ADSL modem uporabljas. Lahko vzames njihovega, pri cemer se moras vezati za 1 leto, ali pa si na Amazonu kupis svojega. Kar nekaj ADSL modemov in routerjev sem ze konfiguriral, prav tako pa delam tudi v IT, in bi se stel za izkusenega uporabnika, in vem, da notri ni kakih kriticnih nastavitev, ki bi ogrozili delovanje celotnega omrezja. Rad bi samo prisel do VOIP nastavitev, tako da bi komunikator deloval z drugo VOIP storitvijo, na primer s www.sipgate.co.uk.

Zakaj pa ste na Siolu tako zakomplicirani? www.sipgate.co.uk je super in bi vam lahko bil v vzor: dovolijo uporabo katerega koli ATA vmesnika. Poleg tega pa imajo zelo dobro spletno pomoc, kjer so navodila za uporabo za vse te vmesnike. Iz te strani sem se zelo veliko naucil o SIP nastavitvah.

S

Nazadnje uredil schnapsi : 15.12.2006 ob 19:12.
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2006, 19:45
Death Paladin Uporabnik Death Paladin ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Death Paladin
Član od: Dec 2005
Sporočila: 126

Ko smo ze ravno pri geslih.. kaj se da na Sagemu nastavit svoje geslo ? Ker mene moti, da mi lahka vsak, ki pozna MAC adreso dostopa do nastavitev modema. Na Sinope vem, da mi ni mogel niti prek MACa nihce dostopit, dokler mu nisem dal gesla. Ce je slucajno zaupno, mi ga lahka kdo poslje po ZS.

LP

Značke
geslo, kako, nastavitev, root, sinope, voip

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:31.