Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 08.05.2007, 06:49
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Re: Zmanjšati pristojnosti predsedniku R Slovenije

Citat:
Objavil-a Medved Pu Prikaži sporočila
Le kdo bi vedel kako je ime tipom s častno funkcijo predsednika države v parlamentarnih demokracijah
Redkokateri državljan teh držav to ve, pa naj bi jaz..
Who cares, saj ne odločajo o ničemer in prav je tako...
Drnovškovo Dvovladje je navadna prevara.
Ne bom več razlagal osnovnih postulatov delovanja naše parlamentarne demokracije, to je tema za nižje razrede OŠ..
Torej priznaš da kvasiš čiste neumnosti in da ne veš niti osnov demokracije, drugače pa tvoje navedbe "Ne bom več razlagal osnovnih postulatov delovanja naše parlamentarne demokracije, to je tema za nižje razrede OŠ" ne more razumeti noben človek z nižjimi razredi osnovne šole.
Predsednik Nemčije Horst Köhler ima sedež v gradu Bellevue v Berlinu in ima predvsem protokolarne in reprezentativne funkcije , vseeno pa se šteje k eksekutivi države in ga izvoli državni zbor za pet let nakar se mu lahko za 5 let podaljša mandat, ni pa izključeno da ga potem volijo še enkrat če je bil vmes nekdo drug predsednik. Funkcija predsednika in institucija predsednika je v Nemčij zelo cenjena kakor tudi njegovo mnenje. Podpisuje zakone in ima tudi pravico veta je hkrati tudi vrhovni poveljnik vojske
Predsednik Avstrije je Heinz Fischer in ima sedež v Hofburg na Dunaju, voli ga ljudstvo za 6 let in je lahko ponovno voljen samo enkrat. Pravice predsednika Avstrije presegajo samo representativne naloge. Tako ima možnost direktnega vpliva na politično dogajanje v državi z možnostjo raspustitve obeh domov in vlade, kakor tudi imenovanje vlade, podpisuje zakone, imenuje uradnike, je vrhovni poveljnik obroženih sil, ima pravice pomilostitev in lahko izreče posebne ukrepe, prav tako pa predstavlja državo tudi navzven. Čeprav ima vse te pravice pa se predsednik drži večinskega principa (nenapisano pravilo).
Torej sedaj nekaj gradiva za tebe da malo razmisliš o ustanovi predsednika Slovenije in da mu izkazuješ naslovu primerno spoštovanje, kakor tudi drugi izkazujejo spoštovanje tudi do premiera Janše ne glede na to katere politične opcije so.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 08.05.2007, 06:54
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Re: Zmanjšati pristojnosti predsedniku R Slovenije

Citat:
Objavil-a Medved Pu Prikaži sporočila
Glede na to, da je 85% SLO ruralnih površin, je LDS dal res lepo darilo Podobci in fant, dobro ga je izkoristil....
Zdaj ima še ostalih 15% na voljo, a kdo že je uvedel princip-ne mešajte se v naša ministrstva, pa bo koalicija živela? Spet LDS.
In kam se je razpršil LDS? V zrak, princip "talanja" ministrstev med sabo, pa je postal pravilo.
Lepo, da ti kar naenkrat to "pravilo" smrdi. Meni že od nekdaj.
Kaj sem jaz kje omenjal LDS? Se ne morem spomniti. Kdaj pa sem jaz izjavil da je bilo delovanje LDS pravilno in da so brezmadežni? Meni je to "pravilo" smrdelo že od samega začetka in mi smrdi še vedno, vseeno pa to ne pomeni, da lahko samo tako menjujemo ministre kot se nekomu zazdi in če nekomu neka faca ni všeč.
Glede na to kako je sedanja vlada ko je bila v opoziciji zatrjevala kako se kaj takega ne more zgoditi če bi vladali oni pa se sprašujem kdo se tu dela bolj norca iz nas
- tisti ki svojih grehov niso tajili
- tisti ki nam lažejo v obraz in nam fekalije prodajajo kot zlato
Odgovoriti mi ni potrebno, malo samo razmisli

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/

Značke
predsedniku, pristojnosti, slovenije, zmanjšati

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Banka Slovenije in SDS biz Slovenija 9 19.03.2007 07:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:09.