Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.05.2007, 11:26
PapaSan Uporabnik PapaSan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce PapaSan
Član od: Jan 2007
Sporočila: 4
Privzeto Zelo ne-realna hitrost,,, napaka telekoma ?

Pozdravljeni..

Ta teden so mi prisli nastavit narediti Telekomovci spremenbo iz ADSL na VDSL.

Imam paket 5/5 + TV + 2 tel stevilke

Linijo so odprli pa samo na 11/5 (na ADSL bila 13/1 za paket 4/512)

Nikakor se mi ne zdi logicno, da so outboud linije postavili na isti kot je outboud za internet.

rezultat tega je (po celo-tedenskem testiranju) :

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 2.07Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 5.07Mb/s

Iste hitrosti outbouda dosegam tudi z ostalimi serverji, tako da je slika dosti realna.

Mislim, da bi linija realno mogla biti odprta na 11 oziroma 13 / 6-8 da bi vse realno delovalo.

Kako ukrepati in kam se pritoziti.. ker ne mislim placevati 5/5 za dejanski 5/2

Lep Pozdrav
Odgovorite s citatom
Staro 25.05.2007, 11:38
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279
Privzeto Re: Zelo ne-realna hitrost,,, napaka telekoma ?

Enkrat še resetiraj modem in če bo zadeva ista piši na info@siol.net oz jih pokliči, pa naj popravijo.
Staro 25.05.2007, 11:50
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Mislim da imaš DL za 1 TV + 5mbps kar dost odprto. Zakaj je gor tolk bogo? Morda linija sploh ne zmore več? Realen promet lahko zmeriš le prek TV z VLC-jem in ustreznega programa Recimo DUMeter ker TV lahko porabi celoteno razpoložljivo kapaciteto net pa je omejen glede na paket. Enostavno odpreš več različnih kanalov naenkrat in vidiš kolk gre skoz.

Poklič in prever oz. zahtevaj, da ti prenos v net povečejo.
Odgovorite s citatom
Staro 25.05.2007, 11:58
Novinec

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Mislim da imaš DL za 1 TV + 5mbps kar dost odprto. Zakaj je gor tolk bogo? Morda linija sploh ne zmore več? Realen promet lahko zmeriš le prek TV z VLC-jem in ustreznega programa Recimo DUMeter ker TV lahko porabi celoteno razpoložljivo kapaciteto net pa je omejen glede na paket. Enostavno odpreš več različnih kanalov naenkrat in vidiš kolk gre skoz.

Poklič in prever oz. zahtevaj, da ti prenos v net povečejo.
Saj za dol ne jamram, dol deluje super.. edin gor je pa pod 50% od prenosa za katirega dejansko placujem.

Sej povezavo (sinhronizacijo z centralo) se da pogledat v modemu.. in je lepo 11/5.. samo dejanski prenos ni

evo, po resetu modema,,, same shit

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 2.14Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 5.13Mb/s

Nazadnje uredil PapaSan : 25.05.2007 ob 12:47.
Odgovorite s citatom
Staro 26.05.2007, 10:08
Dmaster Uporabnik Dmaster ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 12

Enak problem sem imel jaz. Naredil sem prehod na Telekom. Paket Internet 5M/5M + 1 TV + telefon.

Prehod je bil opravljen v enem tednu. Pri registraciji je bilo nekaj težav, ker sta bili serijska številka in MAC naslov na Proteusu napačni. Tehnik mi je na 080 1000 dal drugo serijsko in aktiviral je telefon, ker se ga pri registraciji ni dalo.

Proteus je sinhroniziran na 11M/5M. Po testih, ki sem jih opravil sem ugotovil, da dejansko internetna povezava deluje 5/2 in ne 5/5 kot bi morala. Pisal sem na info @ siol . net. Naslednji dan so mi nadgradili Proteus z najnovejšim firmwarom 5.0.22b4-3.12-1.66.31.

Od takrat naprej je upload večji in sicer dosega 4+ Mbit.

Tukaj je odgovor Telekoma:

'' Sama nastavitev MTU vrednosti za pppoe sejo v OS Windows ne omogoča uploada višjega od 2Mbit/s. Težavo lahko rešite bodisi s priklopom routerja, bodisi s konfiguracije vašega modema, da bo le-ta deloval kot router. Slednje storite v sekciji "Internet Access" na samem modemu.
Tretja možnost pa je, da za vzpostavljanje povezave uporabite program Raspppoe, ki ga najdete na naslednjem naslovu:
http://pomoc.siol.net/fileadmin/user...pppoe_098b.zip ''

Naj takoj povem, da je Proteus deloval v router načinu od samega začetka, ker sem imel nanj priklopljena
2 PCja in je sam vzpostavljal povezavo na internet.

Po nadgradnji sem opazil sledeče:

Pred nadgradnjo:
Local line attenuation 99.0 dB
Local signal-to-noise margin 102.0 dB

Po nadgradnji:
Local line attenuation 20.1 dB
Local signal-to-noise margin 24.0 dB

Moje mnenje je, da so težave pri modemu in ne pri MTU vrednosti za pppoe sejo, ker se je upload podvojil po nadgradnji firmwarea. Drugih sprememb pri meni niso naredili pa tudi sam nisem nič spreminjal.

Hitrost uploada dosega 500+ KB/s medtem ko downloada pa 600+ KB/s. Še vedno manjka 1 Mbit pri uploadu vendar sem se odločil, da ne bom kompliciral. Če pa ima kdo kakšen nasvet ga bom z veseljem sprejel.
Odgovorite s citatom
Staro 26.05.2007, 10:47
cc-kola Uporabnik cc-kola ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 26

Kako se pa povezujete na net?
Mate MTU na 1492?? Ker če tega nimate, potem ni šans dosežt več k 2m uploada.
Drgač pa sinh je ok
Odgovorite s citatom
Staro 26.05.2007, 13:41
Karthum Uporabnik Karthum ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Karthum
Član od: Nov 2006
Sporočila: 44

Kolko pa ste kaj oddaljeni od centrale, da še 5/5 ne dela na polno? A še vedno priklapljajo samo do 600 m?
Zgleda da lahko jaz na 1km od centrale kar lepo pozabim na VDSL2, ADSL2+ pa dela brez problemov 1m prenosa, pa dva TV. Modem se sinhonizira 13820 kb.
Odgovorite s citatom
Staro 26.05.2007, 15:47
howrude Uporabnik howrude ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce howrude
Član od: Feb 2006
Sporočila: 105

Citat:
Objavil-a cc-kola Prikaži sporočila
Kako se pa povezujete na net?
Mate MTU na 1492?? Ker če tega nimate, potem ni šans dosežt več k 2m uploada.
Drgač pa sinh je ok
Jaz ne bi bil prevec preprican v to
Anyway mam 10mbitni upload (al pa 20 megabitni, sem namrec na siolu,pa vsi vemo da je tam vcasih zbrka, in nisem cisto preprican ali imam starih 10 mbitov uploada alli novih 20 mbitov uploada..po mojem je sicer tretja varianta da imam trenutno nekje na sredini) in linijo lahko spravim do maximalnega upload cez dodatni router (MTU 1300) ali cez ppp na windowsih (ce router odstaniram..v tem primeru je MTU 1480)
Sem ze pozabil celo storijo, sam zdi se mi da sem imel najvec tezav ce sem imel MTU 1492. Drugace sem si pa jaz tudi receive window povecal (when everything else fails priporocam tweak tester na dslreports.com, sicer sem poznal se eno podobno stran, se je pa na zalost ne spomnim)

Aja a drugim tudi vseh 5 luck gori ce proteusa nastavitekot router? Wlan lucka mi tedaj gori..mislim ej, kdo je ze delu te proteuse ... (itak da nimam wlana, razen ce mi ga niso dal zastonj not)

Drugace je pa oni speed test na speedtest.si bolj "tko tko". Meni sedaj nameri 18/4, ce grem pa na speedtest.net mi pa nameri 18/7 oz 18-6 nekaj tasknega

Lahko pa upload nagazim brez blema do 1MByte per sec (8mbitov), od enega tedna nazaj k so nekaj carali na centralah kje vse mrknilo pa gre tudi do 1.5mbyta(12mbitov) Proteusa mi pa dol mece oz resetne po 5krat na dan (jap, imam te novi software), pa tudi ce je skoraj idle vse skupaj ga zna dol ruknat, sam to je ze spet druga storija

Nazadnje uredil howrude : 26.05.2007 ob 16:05.
Odgovorite s citatom
Staro 26.05.2007, 21:27
Novinec

Jaz sem cca 100 zracne se pravi 300 metov max kabelske linije od centrale. pri VDSL to ne sme biti problem.

modem se sinhronizira v par sekungah na 11/5.. samo prenosi slo slabi, kar pomeni ovira ni v modemu.
Odgovorite s citatom
Staro 26.05.2007, 21:32
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Citat:
Objavil-a PapaSan Prikaži sporočila
Jaz sem cca 100 zracne se pravi 300 metov max kabelske linije od centrale. pri VDSL to ne sme biti problem.

modem se sinhronizira v par sekungah na 11/5.. samo prenosi slo slabi, kar pomeni ovira ni v modemu.
Na tej daljavi, če bi bilo dobro omrežje, bi se postavil 40/15.
Verjetno je štukan na večih koncih!

Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, napaka, nerealna, telekoma, zelo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 12:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:01.