Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.05.2007, 21:59
tomazz Uporabnik tomazz ni prijavljen
Super Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce tomazz
Član od: Feb 2003
Sporočila: 93
Privzeto Re: Zelo ne-realna hitrost,,, napaka telekoma ?

Modemi so odprti na toliko kot je potrebno za izbrano storitev in ne na maximum.
Odgovorite s citatom
Staro 29.05.2007, 02:15
netlaw Uporabnik netlaw ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce netlaw
Član od: Mar 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 21

Imam podoben problem, ceprav v manjsem razmerju (5/2 + TV + 1 telefon).

Modem je sinhroniziran na 11/2, vendar je upload za okoli 15% premajhen, kot bi po mojih izracunih (in testih - glede na prejsnji ADSL+) moral biti.

Med intenzivnim testiranjem s SiOLom smo modem za kratek cas uspesno sinhronizirali na maksimalnih moznih 46976/28800 kbps. V tem casu je bil upload na mojem username-u se manjsi (polovico nazivnih 2 mb). Po mojem mnenju bi moral SiOL profile za userje s podobnimi problemi malo prilagoditi - npr. povecati na 2.2 mb, da bi clovek dobil tisto, za kar placa.

Zelel bi tudi, da bi tehnik, ki pride instalirat modem, izmeril dejansko hitrost prenosa s kaksno profesionalno napravo, ne pa da se mucimo z routerji/MTUji/PPoE in raznimi speedtesti, ker je tukaj prevec moznosti za napacno sliko oz. interpretacijo.

Kar se tice pa prekinjanja povezave, je to povezano izkljucno z IP telefonijo in softwerom v Proteusu. Ceprav ima oznako ...b5 (beta?), je to po moje bolj pre-release-candidate for alpha 0.0001. Trenutno imam telefon izkljucen, da vidimo, ce bo kaj boljse.

Update: zal tudi izklop telefona ni pomagal pri prekinitvah, ki se se vedno dogajajo (na 3-15ur). Zdaj preostane samo se cakanje na novi software.

Nazadnje uredil netlaw : 30.05.2007 ob 23:12.
Odgovorite s citatom
Staro 30.05.2007, 22:42
sss Uporabnik sss ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2005
Sporočila: 39

Citat:
Objavil-a Dmaster Prikaži sporočila
Prehod je bil opravljen v enem tednu. Pri registraciji je bilo nekaj težav, ker sta bili serijska številka in MAC naslov na Proteusu napačni.
Po testih, ki sem jih opravil sem ugotovil, da dejansko internetna povezava deluje 5/2 in ne 5/5 kot bi morala. Pisal sem na info @ siol . net. Naslednji dan so mi nadgradili Proteus z najnovejšim firmwarom 5.0.22b4-3.12-1.66.31.
Od takrat naprej je upload večji in sicer dosega 4+ Mbit.
Po nadgradnji sem opazil sledeče:
Pred nadgradnjo:
Local line attenuation 99.0 dB
Local signal-to-noise margin 102.0 dB
Po nadgradnji:
Local line attenuation 20.1 dB
Local signal-to-noise margin 24.0 dB
Moje mnenje je, da so težave pri modemu in ne pri MTU vrednosti za pppoe sejo, ker se je upload podvojil po nadgradnji firmwarea. Drugih sprememb pri meni niso naredili pa tudi sam nisem nič spreminjal.
Enake probleme sem imel tudi jaz !

Monter je imel probleme s serisko ter MAC naslovom. S pomočjo tvojega posta sem porajtal, da bi bilo najbolje zaprositi za upgrade firmwire-a in to sem tudi s pomočjo kolega, ki dela na SIOLu tudi storil.

Učinek je bil instanten. Novi upload brez težav dosega 500kB/s +, medtem, ko prej ni prešel preko 300 kB/s.
Poleg tega sem tudi jaz opazil spremembo številk pri Local line attenuation ipd
Odgovorite s citatom
Staro 31.05.2007, 18:34
Dmaster Uporabnik Dmaster ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 12

Citat:
Objavil-a sss Prikaži sporočila
Enake probleme sem imel tudi jaz !

Monter je imel probleme s serisko ter MAC naslovom. S pomočjo tvojega posta sem porajtal, da bi bilo najbolje zaprositi za upgrade firmwire-a in to sem tudi s pomočjo kolega, ki dela na SIOLu tudi storil.

Učinek je bil instanten. Novi upload brez težav dosega 500kB/s +, medtem, ko prej ni prešel preko 300 kB/s.
Poleg tega sem tudi jaz opazil spremembo številk pri Local line attenuation ipd
Meni se sedaj resetira modem, če malo bolj obremenim linijo. Recimo, če kaj downloadam ali pa uploadam z 300 KB/s ali pa več se mi modem vedno po 10-20 minutah kar sam resetira oziroma izgubi sinhronizacijo.

Pri majhni obremenjenosti linije (web strani, gledanje pretočnega videa) pa ni problemov.

A tebi deluje v redu?
Odgovorite s citatom
Staro 31.05.2007, 20:48
sss Uporabnik sss ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2005
Sporočila: 39

O ja, zgleda, da tud pri tem problemu nisem (bil) osamljen. Povezava se mi je stalno resetirala in javljala, češ, da imam izklopljen omrežni kabel. Najbrž je odveč povedat, da nisem nič šaril po hardware-u?

Firmware update je bil opravljen včeraj in do sedaj se mi ni zadeva niti 1x resetirala. Upam, da bo zadeva stabilna v prihodnje

P.S.: firmware je 5.0.22b6-3.12-1.66.31.

pa za nfo še tiste cifre, ki si jih omenjal
Local line attenuation 24.4 dB
Local signal-to-noise margin 4.4 dB

Nazadnje uredil sss : 31.05.2007 ob 20:57.
Odgovorite s citatom
Staro 15.06.2007, 12:59
ravny Uporabnik ravny ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2002
Sporočila: 4

Pri meni je pa situacija sledeca pri paketu 5/5

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 2.26Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 4.11Mb/s

----------------------------------------------------------------------------------
DSL Port: Status

API Version 1.01
Firmware Version 1.01
Dsp Version 1.01
Operational mode All
State Showtime
Trained transmit bit rate 5248 kbps
Trained receive bit rate 5248 kbps

Upstream power 6551.3 dB
Local Fast channel FEC error count 6551.3 dB
Local Interleaved channel FEC error count 0
Local Fast channel CRC 0
Local Interleaved CRC 0
Local line attenuation 17.9 dB
Local signal-to-noise margin 8.9 dB
Local LOS 0
Local SEF 0

---------------------------------------------------------------------------

About Proteus932

The hardware version number for Proteus932 is GGE ISDN v1.0 / Gallus CSP v1.0 (ISOS 9.0).

The firmware version number for Proteus932 is 5.0.22b5-3.12-1.66.31.
Odgovorite s citatom
Staro 15.06.2007, 15:54
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Pokliči 0801000, tam bodo znali pomagat
Odgovorite s citatom
Staro 15.06.2007, 20:53
clutch Uporabnik clutch ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 95

Jst nevem, kako vam ne gre nekaj v glavo. Ce ti na modemu pise sinhronizacija 100/100, to pomeni, da do modema pride taksna hitrost. Vi lahko greste toplo vodo izumljat in nevemkajsevse, samo ce ti tako pise, potem taksna hitrost je (razen, ce je profil na siolu zaprt na manj).

Dejstvo pa je, da ce malo pogooglate, je ravno MTU kriv, da vec kot 2.5Mbit ul-ja ne gre. Poleg tega se zanasate na neke boge speedteste, ki so obremenjeni in po moznosti se na tujem serverju. Srsly, sledi navodilom, 100% hitrosti ne bos nikoli dobil (tudi ce si 1m od centrale), ker gre pri visjih hitrostih za vecje odstopanje od koncne hitrosti. So pa profili nastavljeni tako, da ti gre cez tisto hitrost, ki jo imas.
Lep primer sem imel, ko sem narocil TIRO in so mi na centrali odprli hitrost, pri siolu pa je bila odprta hitrost samo na 1M. Naenkrat sem imel hitrost prenosa 150kbps, pred tem pa komaj 125 (ker je bila na centrali hitrost pac samo 1024)...
Odgovorite s citatom
Staro 18.06.2007, 08:34
X-wrt Uporabnik X-wrt ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 38

Citat:
Naenkrat sem imel hitrost prenosa 150kbps
Jaz se z 150 kbps (aka 150 kb/s ; 150/8 = 18,75 kB/s) ne bi ravno hvalil.

Pri hitrostih pod 5 mb/s je vpliv MTU zanemarljiv.

Testiraj od tukaj:
Koda:
http://file.siol.net
ali
Koda:
http://speedtest.si
Če ima router MTU 1300 (ali še manj potem gre za bolj pra-zgodovinski model).

Nazadnje uredil X-wrt : 18.06.2007 ob 08:38.
Odgovorite s citatom
Staro 18.06.2007, 21:19
clutch Uporabnik clutch ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 95

Sorry, mr "picajzelj", nisem imel v mislih kbits/s ampak kbytes/s. Pri 1MB povezavi tak ali tak ne vem, kako si sploh lahko razmisljal o cem drugem .

Drugace pa tale tvoja trditev o MTU-ju in uploadu ne drzi ravno.. oz. sploh ne...
Windowsi imajo default MTU vrednost nastavljeno na 1480 (in ne 1492), kar posledicno pomeni max UL nekje 2.5 MB/s na eno TCP sejo. Kakorkoli tweakas registre, maximum je se vedno 1480. Zato sem tudi svetoval bodisi uporabo routerja, bodisi namestitev raspppoe klienta, ki ima default MTU vrednost nastavljeno na 1492.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, napaka, nerealna, telekoma, zelo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 12:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:18.