Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.04.2008, 14:48
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Privzeto Re: Zelo ne-realna hitrost,,, napaka telekoma ?

Citat:
Objavil-a netlaw Prikaži sporočila
[Razlaga: Vse omenjene hitrosti se nanasajo na upload]

Pred kaksnim mesecem sem se koncno odlocil preklopiti iz 5/2 na 5/5. V "prehodnem" obdobju (ko je SiOL "preklapljal" hitrosti), sem si potrdil sum, da je sinhronizacija modema na uploadu na 2 Mbita oz. 5 Mbitov cisto nepotrebna oz. premajhna. Zakaj?

Najprej se je zgodil preklop hitrosti (sinhronizacije) na modemu z 2 na 5, sele 14 dni kasneje pa tudi na napravah za njim (routerji, whatever ...). V tem prehodnem obdobju sem koncno dosegal zazeljenih in tudi placanih! 256 Kbytov/s, se pravi 100% mozne hitrosti na 2 Mbitih. Namesto modema me je namrec omejeval limit v SiOL routerjih za njim in tam je bilo se vedno nastavljeno na 2 Mbita. Prej nisem nikoli dosegel te hitrosti (najvec 218 Kbytov/s) ne glede na vse mozne (nepotrebne?!) nasvete o MTUjih, ppoejih, itd.

Zdaj, ko imam modem sinhroniziran na 5 Mbitov, pa mi spet "manjka" nekaj odstotkov zeljene hitrosti (namesto 640 Kbytov/s dosegam 586 Kbytov/s). Kar sicer ni veliko, ampak glede na to, da se ocitno da doseci 100% zeljene hitrosti, bi bilo zelo zazeljeno, ce bi SiOL za malenkost dvignil hitrost sinhronizacije modema, saj bo tako ali tako "prijel" limit v routerjih za njim.

Kaksen je torej uradni odgovor SiOLa na razlike med deklarirano in dejansko hitrostjo? Ali lahko kdaj pricakujem 100% mozno hitrost, tako kot sem jo za 14 dni na 2 Mbitih dejansko imel?

Odgovor, da tako pac je v profilih, ni zadovoljiv. Profile se da spremeniti. Tudi to, da imam ze zdaj maksimalno hitrost in da je odvisno, s kaksnim programom meris hitrosti, ni res (glej zgoraj).
Lahko pa se npr. za 8-10% spusti ceno racuna ... (naaah )
100% hitrosti ne moreš pričakovati, ker ti je noben ni obljubil --> ti je ni dolžan zagotavljati.
Odgovorite s citatom
Staro 07.04.2008, 13:14
netlaw Uporabnik netlaw ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce netlaw
Član od: Mar 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 21
Privzeto Re: Zelo ne-realna hitrost,,, napaka telekoma ?

> 100% hitrosti ne moreš pricakovati, ker ti je noben ni obljubil --> ti je ni dolžan zagotavljati.

Domnevam, da je to privatno mnenje, kar je OK. Mene pa vseeno zanima, kaksno je uradno stalisce SiOLa.
Ce pogledamo kaj pise v pogodbi:

21. clen
Ce narocnik po krivdi Telekoma Slovenije ni mogel uporabljati storitev vec kot 48 ur v mesecu, lahko narocnik zahteva, da se mu mesecna narocnina sorazmerno zniza, ... Prekinitev ali zmanjsanje dostopnosti do storitev mora biti prijavljena in evidentirana v sistemu spremljanja napak na stevilki za prijavo napak. ...

in v splosnih pogojih za opravljanje storitev SiOL:

13. clen
Pravice in obveznosti Telekoma Slovenije:
- zagotavljati kakovostne storitve
- odpraviti napake v najkrajsem moznem casu
...

Ce torej na podlagi zgoraj napisanega postavim vprasanje drugace:

Koliko odstotkov realne hitrosti lahko torej minimalno/zagotovljeno pricakujem (70%, 80%, 90%, ...), preden se to steje za "zmanjsanje dostopnosti do storitev" in posledicno vsega, kar sledi iz tega?

To bi najbrz moralo pisati v pogodbi ...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, napaka, nerealna, telekoma, zelo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 12:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:53.