Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.12.2007, 17:17
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Privzeto Klici tehnikov v zvezi z odpravljanjem napake

Pozdravljeni,

že dalj časa dobivam kontradiktorne informacije na 0801000 na temo vračanja klicev v primeru odpravljanja napak.

Situacija je sledeča: prijavim napako in pustim kontaktno številko (GSM). Operater mi pravi, da me bodo poklicali ko bom prišel na vrsto za reševanje napake in da me bodo obvestili o razpletu njihovega posega.

Seveda me nihče ne pokliče, tako da grem preveriti v Teletrgovino kakšen je status, nakar mi zaposleni odgovori, da je delovni nalog zaključen, opisa posega ali rešitve pa ni zapisanega. Pač, naj grem domov in preverim če je sedaj bolje. Seveda ni.

Kot mi naroči zaposleni v trgovini, ponovno prijavim napako, ker je očitno niso odpravili. Pri prijavi napake pobaram operaterja kako je z tem klicanjem o odpravi napake. Prijazno odgovori, da me o rešitvi nihče ne obvešča. Okej, pač tako je.

Zopet napake ne rešijo, tako da spet kličem in prijavljam napako. Ko me prijazni operater vpraša za kontaktno številko, mu prijazno povem da ni potrebe da mu jo dam, ker sem že dobil informacijo, da nihče ne kliče v zvezi z odpravljanjem napake. Ves začuden trdi da to ni res in da take informacije niso pravilne, ter da me bo nekdo zagotovo poklical. OK, lepo.

Guess what....napaka še ni odpravljena....poklical me ni nihče...torej...ponovno prijavljam napako

V vseh mojih primerih prijavljenih \ a ne rešenih \ pa kljub temu delovni nalog zaključen\ napak, sem ugotovil, da nikoli nihče ne ve kaj so tehniki delali. A je to mogoče? Pri nas v službi vsako prijavo napake zabeležimo, dodelimo stopnjo reševanja, na koncu pa vedno argumentirano zaključimo in o tem obvestimo uporabnika. Če ne drugega lahko zapiše nekdo vsaj "Nimam pojma kaj sem storil, ampak sedaj dela". Tak odgovor bi mi bil čisto zadovoljiv
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2007, 17:52
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990
Privzeto Re: Klici tehnikov v zvezi z odpravljanjem napake

Verjetno je odvisno tudi od tega, kakšno vrsto napake prijavljaš. Ponavadi pokličejo, če potrebujejo tvoje sodelovanje pri odpravi napake, ali da se dogovorijo za čas obiska.
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2007, 18:27
Blond Uporabnik Blond ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 279

Pokličejo tudi ko odpravijo napako.
Ko je pa ne odpravijo pa so tiho ko riti
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2007, 18:32
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Blond Prikaži sporočila
Pokličejo tudi ko odpravijo napako.
Ko je pa ne odpravijo pa so tiho ko riti
Žal bi se strinjal da je res tako. Moja napaka je povezana z prenizko sinhronizacijo modema glede na moj nastavljeni profil, ki je včasih deloval bp. Ponudil sem se, da opravim remote reset modema, pa da takoj vidimo z koliko se bo sinhroniziralo.
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2007, 18:44
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Bom jutri pogledal kaj se še da narediti....

lp
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2007, 18:00
nmbskobe Uporabnik nmbskobe ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nmbskobe
Član od: Dec 2007
Sporočila: 104

Pozdravljen!

Preko SIOL-a sem izvedel za ta primer. Verjetno bi vseeno prišel do mene, ker sem zadolžen za odpravo
najzahtevnejših napak na tem področju.

Naj omenim, da osebno zelo dobro poznam tehnika, ki se je ukvarjal s to napako. Večinoma sam odpravlja
napake po celem mestu in je v tem tudi ZELO uspešen(po številu odpravlenih napak).

Dejansko se vsako stranko pokliče po odpravi napake, razen če ni zaradi enega vzroka prijavljenih veliko
napak(izpad cele centrale, pretrgan glavni kabel ...).

Zakaj vas ni poklical?

Nisem še uspel govoriti z njim(sem na dopustu do konca tedna), vendar vem, da je preobremenjen.

Vaš primer se še obravnava zato upam, da bo v kratkem rešen. Če slučajno ne bo, mi pošljete ZS.

LP,
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2007, 21:30
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Mislim vendar ne mislim hvaliti s tem kar bom napisal nobenega da ne bo pomote.Telekom rešuje napake in tist ki je pameten se ne pritožuje glede napak ker jih po večini vse odpravijo je pa res da mogoče kaj traja in tolk so pošteni da povedo kaj je možno in kaj ni.Dočim pri konkurenci mislim t-2 je to tako da kar pridejo zmontirajo pol morš pa prosit da poskusjo poravt če gre gre če ne pa ne vendar ne povejo ali je možno imeti ali ne.Vem za konkreten primer na našem koncu kjer ni možno imeti druzga kot siol vendar t-2 je priklopil pa dela ali pa sploh ne dela.
Siol in telekom sta zakon in ne splača se pljuvat po njih čeprav je včasih težk se zadržat ampak vseeno tehniki se trudijo.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2007, 22:53
Pripravnik

Citat:
Objavil-a nmbskobe Prikaži sporočila
Pozdravljen!

Preko SIOL-a sem izvedel za ta primer. Verjetno bi vseeno prišel do mene, ker sem zadolžen za odpravo
najzahtevnejših napak na tem področju.

Naj omenim, da osebno zelo dobro poznam tehnika, ki se je ukvarjal s to napako. Večinoma sam odpravlja
napake po celem mestu in je v tem tudi ZELO uspešen(po številu odpravlenih napak).

Dejansko se vsako stranko pokliče po odpravi napake, razen če ni zaradi enega vzroka prijavljenih veliko
napak(izpad cele centrale, pretrgan glavni kabel ...).

Zakaj vas ni poklical?

Nisem še uspel govoriti z njim(sem na dopustu do konca tedna), vendar vem, da je preobremenjen.

Vaš primer se še obravnava zato upam, da bo v kratkem rešen. Če slučajno ne bo, mi pošljete ZS.

LP,
Hvala za korekten odgovor. Se strinjam, da so take vrste težav najbolj težavne za reševanje, ko zadeva sicer deluje, vendar ne tako kot bi morala. Zadevo glede klicanja nazaj sem sprožil predvsem zaradi tega, ker mi je skrajno neprijetno klicati po parih dneh in ponovno prijavljati napako, pa da potem zvem da nalog še ni zaključen ali pa je brez razloga. Vse skupaj izpade kot da sem zatežena stranka, kar sploh ni moj namen in vem, da to nisem. Tudi sam namreč delam kot podpora uporabnikom, le da je način dela tak, da je k reševanju težave potrebno pristopiti takoj in rešitev težave takoj sporočiti nazaj uporabniku (oz. razloge zakaj še ni rešeno).

So pa novomeški tehniki sigurno preobremenjeni, s tem se popolnoma strinjam. Ampak kaj hočemo...ko pa firma raje sponzorira kvazi športnike in vse mogoče dogodke, za dodatno delovno silo pa ni posluha oz. "sistemizacija" tega "ne dovoli".

Upam, da se zadeva enkrat reši. Če ne bo prej optika še po naši strani ulice (držim pesti)

Nazadnje uredil bejli : 05.12.2007 ob 22:55.
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2007, 22:08
MODRI_ZOB Uporabnik MODRI_ZOB ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MODRI_ZOB
Član od: Oct 2006
Sporočila: 134

Na MC zaposleni ne morejo vedet in videt kaka je napaka. Logično ane... ker ne delajo na odpravah napak...
Napaka je v reševanju, dokler se je ne reši do konca (strici so mi povedali :D )

Nazadnje uredil MODRI_ZOB : 06.12.2007 ob 22:16.
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2007, 22:15
Pripravnik

Citat:
Objavil-a MODRI_ZOB Prikaži sporočila
Na MC zaposleni ne morejo vedet in videt kaka je napaka. Logično ane... ker ne delajo na odpravah napak...
Predvidevam pa, da imajo z tehniki na terenu skupno bazo odprtih napak.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
klici, napake, odpravljanjem, tehnikov, zvezi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:25.