Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 02.01.2008, 02:45
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683
Privzeto Smo živali! kaj pravite na to?

Zanimiva debata se je vnela in me zanima kaj mislite na slednje:

V šoli so me učili, da so "živali" na eni in "ljudje" na drugi strani. Ampak razmišljal sem, da smo ljudje tudi živali, torej zakaj ne bi vse oklical za živali? Nekaterim sem začel praviti "človeške živali" in ostalim "živali, ki niso človeške". Spoznal sem, da je to antropocentrično, zakaj bi bila razlika za "ljudi"? Torej sem razmišljal naprej, mora biti možnost, da bi imenoval "živali, ki niso človeške", ki bi izključevala človeka in ne bi omenjala ljudi ("kot živali, ki niso človeške"). Jasno mi je postalo, da je jasna razlika, nekaj kar loči ljudi od živali. Torej sem začel ljudem praviti "ljudje" in živalim "dobre živali", ker so ljudje edine živali, ki imajo zlo v sebi.

Citat:
At first I was taught at school there were "animals" on one side, and "humans" on the other. But then well, I thought humans are animals too, so why not call everyone an animal? and I started calling ones "human animals" and the others "non human animals". But then I realized that was too antropocentric, because why should the distinction be around the "humans"? So I thought, there must be a way to call the "non human animals" in a way that excludes the humans, but without mentioning the humans (like in "non human animal"). It was clear to me then, there IS a clear distinction, something that sets appart humans from the rest of the animals. That's when I just called humans just "humans" and the rest of the animals, just "good animals". Because humans are the only animals with evil in them.
Zaključujem s temle:
Ne poslušaj tisitih, ki pravijo, da je brezveze. Zaradi ljudi, ki tako mislijo so stvari take kot so. Če si tiho nikoli ne pomaga žrtvi.

Citat:
Don't listen to those who tell you it makes no sense. It's precisely because of people like them things are like they are. Keeping quiet never helps the victim.
citati: Mačkon (cat)

Torej vas vprašam ste živali ali niste? (za dovoljenje objave besedila, ki je citirano sem prosil in sem jo dobil in vaše mnenje zanima tudi avtorja torej mu bom posredoval vaše odgovore, če jih bo kaj)

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 10.01.2008, 12:45
Nakladač
Privzeto Re: Smo živali! kaj pravite na to?

Danes sporočam naprej, ni komentarjev. Naslednja moja tema bo o hrčkih (he he je več odgovorov) ...

Walk around in...

Staro 05.02.2008, 02:54
cefizelj Uporabnik cefizelj ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 20

Citat:
Objavil-a Snif Prikaži sporočila
Torej vas vprašam ste živali ali niste?
Nisem. Zato ker smo začel ločevati ljudi in živali na podladi zmožnosti razmišlanja, uporabe logike in tako naprej. Pač jaz sem na vrhu prehranjevalne verige, v učbeniku za biologijo je piramida in jaz sem narisan na vrhu. Na podlagi bioloških razlik smo zadeve tako popredalčkali, sej tut mesojeda rastlina si lahko misli da je žival, ampak ni ker njena biološka struktura in druge značilnosti ne ustrezajo tistim bitjem katere spadajo v skupino živali. In dokler jaz pišem poste na računalniku medtem ko si moj pes ne zna zapomnit kje ne sme scat sem jaz človek in on žival.

Aja, to da imam zlo v sebi nima nobene veze tukej. Razlika med živaljo in človekom je osnovana na biološkem nivoju imo na sposobnosti razmišlanja

Nazadnje uredil cefizelj : 05.02.2008 ob 02:56.
Staro 10.02.2008, 21:17
Nakladač

Odgovor od Mačkona:

"Ljudje so živali. Sprijazni se s tem, nauči se živeti s tem in šel bi predaleč, če bi rekel bodi ponosen na to, prepričan sem, da ne boš. Dejansko nisi sam, veliko ljudi čuti odpor, če jih imenuješ živali. Če ti pri biologiji niso povedali, da si žival prosim naredi uslugo družbi in jih toži, ker so ti lagali. Predvsem zaradi bioloških razlik so tudi ljudje živali. Vsak z nekaj izobrazbe to ve (izobrazbe v dobri šoli). Povedal ti bom preprost primer.
Naprimer tvoj pes, poglej psa in poglej sebe. Sestavljen si iz celic ... tudi tvoj pes je. V telesu imaš kri, tudi tvoj pes jo ima. Imaš par oči (2) in tudi tvoj pes jih ima. Imaš mamo... tudi tvoj pes jo ima. Čutiš bolečino, če te kdo rani in veš kaj... veš kaj ti bom rekel ... tudi tvoj pes jo. Ne samo, da sta ti in tvoj pes živali, sta tudi sesalca. Kakšen šok! Pojdi na svež zrak, da ne omedliš"

Citat:
"Humans are animals. Face it, learn to live with it and I'd go to far as to say feel proud of it, but I'm sure you won't. Actually you're not alone, many people like you feel such a repulsion to be called animals. If in your biology class you were told you were not animal, then do your community a favor and sue your school, because they lied to you. Precisely because of the biological sense is why people are animals too. Anyone with the slightest education knows it (education from good schools, that is). I'll put you a simple example. 'll take your dog, look at your dog and look at yourself. You're made up of cells... guess what, your dog too. You got blood, and your dog too. You have a pair of eyes... guess what, your dog too!. Oh, and you were born from a mother... your dog too. You feel pain if someone hurts you, and guess what... well, you know what I'm going to say... your dog too. Not only your dog and you are animals, bot both are mammals too. What a shock!!! Go take some air before you faint"

Walk around in...

Staro 10.02.2008, 21:37
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

Ooo, čutovito bitje, tale Mačkon

Sem žival. Ampak sem sposobna vzgojiti bes, jezo, POHLEP do nemogočih razsežnosti. Ker mi je dovoljeno. Ker sem človek. Lahko sem slaba in lahko druge zasužnjim. Ker sem najmočnejša. Človek je slaba žival.
Staro 11.02.2008, 18:23
Novinec

Citat:
Objavil-a Snif Prikaži sporočila
Odgovor od Mačkona:
Naprimer tvoj pes, poglej psa in poglej sebe. Sestavljen si iz celic ... tudi tvoj pes je. V telesu imaš kri, tudi tvoj pes jo ima. Imaš par oči (2) in tudi tvoj pes jih ima. Imaš mamo... tudi tvoj pes jo ima. Čutiš bolečino, če te kdo rani in veš kaj... veš kaj ti bom rekel ... tudi tvoj pes jo. Ne samo, da sta ti in tvoj pes živali, sta tudi sesalca. Kakšen šok! Pojdi na svež zrak, da ne omedliš
Tolej je resničn primer funkcionalne nepismenosti. A zato ker ima pes dvoje oči tako kot jest, sem zato žival? wtf a je ta tip normalen? Torej lahko jaz rečem da nisem žival ker nimam repa? Po isti logiki lahk jaz trdim da nisem žival ker nimam takšnih zob za trganje mesa, ker ne hodim po štirih, ker imam barvni vid in tko naprej. Nisem še videl psa igrat tenis, le zakaj? Oh sej res, jaz imam palce z katerimi lahko primem lopar, ti palci naj bi bli kr pomemben člen naše evolucije.

A se gremo še naprej igrat s to bolno logiko? Žabe so rastline ker so tko kot rože zelene barve in sloni so bakterije ker so oboji sestavljeni iz atomov.

A štekaš kaj ti govorim? To da obstaja kakšna skupna značilnost med različnimi oblikami življenja še ne pomen da lahk vse vržeš v isti koš. In nekdo ki ne razume tega mi ziher ne bo pridigal o biologiji, LOL, na naključno odprti strani učbenika lahk vidiš da se naprimer rastline in živali deli zato ker mata obe skupini drugačne celične membrane, rastline majo vakuole, votlinice v celični protoplazmi, živali pa ne, rastline majo klorofil, preber si o delitvi celic na dva enaka dela ob razpadu jedra na kromosome n tko naprej, tko kot je razlika med rastlinami in živalmi je tut med ljudmi in živalmi. To da mamo po dva očesa nima veze, lol, naj pes napiše kakšno Shakespeareovo dramo.

Me res zanima kolk od vas tukej misli da ljudje spadajo v skupino živali. lol, naše šolstvo je očitno čist v podnu ali pa so vam bila spričevala šenkana.

Še eno vprašanje za brihtne buče......ali so ljudje živali ali živali ljudje? Če rečemo človeku žival pol lahko tut slonu rečemo človek? Gre sam za neko besedo k opisuje isto skupino organizmov ane? V živalski vrt sem šel gledat kopenske ljudi, torej noje, tigre, medvede in vodne ljudi, torj tjulne, delfine, pingvine. Opazil sem tudi velik letečih ljudi kot so orli in ujede.

Ali pa tale trditev....ko sem bil pr zdravniku je v mojem črevesju odkril gliste in trakulje. Torej so to bli ljudje v mojem črevesju? hahaha, sej niste normalni folk lmao

Nazadnje uredil cefizelj : 11.02.2008 ob 20:46.
Staro 12.02.2008, 14:34
Nakladač

Dobiš odgovor v kratkem. (treba še prevest in odposlat - drugič romanov ne bom prevajal lahko poveš na kratko bistvo ali pa direktno napišeš prevod)

Walk around in...

Nazadnje uredil Snif : 12.02.2008 ob 14:50.
Staro 12.02.2008, 17:14
Novinec

Jest torej ne smem napisat vsega kar mislim zato ker se tebi ne da prevajat? lol meni je vseeno kdo mi odgovori na vprašanje zarad mene ti sploh ni treba unga spraševat. zarad mene lahk sam odgovoriš na vprašanja.

če pa rabiš v angleščini tekst pa sploh nimamo kej debaterat tukaj, kumot najdem kakšno spletno stran kakšne univerze biologije in se lahko ta tvoj tip kar z njimi zmeni ali je človek žival ali ne. Mislim da bi ga znanstveniki precej hitro utišal.
Staro 12.02.2008, 20:59
Nakladač

It's because of people like you who just feel superior to others in some ridiculous ways that so many have suffered so much.

...

Walk around in...

Staro 19.02.2008, 17:24
Novinec

Čakam na odgovor Snif.

Do takrat pa si lahko prebereš tole novico k so tisto temo o testiranjih na žvaleh zaklenl:

Citat:
Našli molekulo, ki vpliva na alergije. Terapije bi lahko alergijske simptome preprečevale, ne le blažile
Ljubljana/London - MMC RTV SLO

Britanski znanstveniki so odkrili molekulo, ki ima ključno vlogo pri pojavu alergijskih reakcij.

Molekula se imenuje P110delta, z vplivanjem nanjo pa se lahko ustavijo alergijski napadi. Molekula sodi v skupino proteinov PI3K, za katere je že znano, da sodelujejo v nizu pomembnih procesov v telesu.

Znanstveniki so testiranja izvedli na miših in trdijo, da je na temelju odkritja te molekule mogoče razviti terapije, ki simptomov alergije ne bodo samo blažile, temveč tudi popolnoma preprečevale.
Izsledke je objavil Journal of Immunology, predvidevajo pa, da preizkušena metoda ne slabi mehanizmov imunskega sistema.
Če te pa testiranje na žvaleh moti se pa lahko preseliš v kakšn gozd in sam sebe zdraviš z nabiranjem kamilic. Pa da vidimo kak dolg oboš preživel.
Me zanima kaj si mislš o rastlinah, a trganje rastlin pa ni mučenje?

Značke
kaj, pravite, smo, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 19:32
Pred nakupom, posvojitvijo hišnega ljubljenčka preberite Nota Živalski svet 37 20.09.2012 11:02
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
o ribah wildfish Živalski svet 55 09.03.2008 13:36
Kaj pravite na to? Tono Tehnična pomoč 3 06.09.2007 09:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:47.