Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.02.2009, 19:25
sole Uporabnik sole ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 206
Thumbs down Re: SIOL TV PLUS - katastrofa

Citat:
Objavil-a midi Prikaži sporočila
se pridružujem. pravim da je tale siol+ totalka falen vmesnik.
stari vmesnik je bil mnogo boljši.....

t-2 ima veliko boljši vmesnik in upam da jih boste posnemali.
na t-2 forumu sodelujejo pri pogovoru, pišejo pojasnila in odgovarjajo.....tukaj pa vidim da noben niti ne prebere teh sporočil

nisi opazil SIOLOVCI (Urban, Dunja..) se oglašajo na forumu SAMO in IZKLJUČNO takrat ko ima kdo majhen problemček .

Tudi mene je strah kdaj bodo preklopili na + vmesnik.

Zadnjič sem samo pokukal + pa me je stisnilo kaka revščina.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2009, 19:45
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719
Privzeto Re: SIOL TV PLUS - katastrofa

Se strinjam...vmesnik siol tv plus je res bolj zgrešen kot ne. Da bi pa bile težave s siol tv plus vmesnikom edine bi bila še "amerika"! Kaj pa kockanje slike - tega ni nihče omenil ( res kocka vsakih 20 min ) ampak vseeno tega ne bi smelo. Očitno se jim ***e za tole kablovje med centralo in uporabnikom tudi če je vse v ****u ( če bi bilo kablovje OK nebi smelo kockati ), zgleda da je za telekom pregledati in zamenjati nekaj kablov na terenu prevelik strošek oz. ga zamenjajo ko udari strela
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2009, 20:05
sumoborac Uporabnik sumoborac ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sumoborac
Član od: Aug 2007
Sporočila: 69

Citat:
Objavil-a maco69 Prikaži sporočila
Že skoraj 4 leto sem uporabnik SIOLA in takega katastrofalnega vmesnika kot je SIOL TV PLUS že dolgo nisem nikjer videl.

Zakaj smo uporabniki SIOLA prisiljeni v uporabo tega mi ni jasno.
Delovanje je katastrofalno, smo ves čas okence z kvadrati, pa daljinec pritiskaš kot ****** ker pač na neke komande čakaš včasih tudi minuto.
Kot uporabnik nisi v nič prisiljen. PROSTI TRG ti omogoča da si sam izbereš katero storitev in OD KATEREGA PONUDNIKA vzameš Če ti ni ušeč odpovej. Če nimaš druge opcije, potem ali bodi zadovoljen ali bodi tiho.
Citat:
Da ne govorim za vidoteko in podobnimi.

NE GRE SAMODEJNO NASTAVIT VRSTNEGA REDA PROGRAMOV !!
RES? KRIZA! Se enkrat ponovim...ti ni usec? Dont use it
Citat:
Katastrofa. Če si odkljukaš stran, da nimaš polne programske sheme imaš na tistih številkah moder ekran in napis da nisi naročen na te vsebine !!!
Zakaj pa jih hudiča potem prikazujete !!
Tako imam sedaj 10 programov, pa spet 10 plavih oken pa spet 2 pa spet 20 plavih oken itd....
Živa groza in sedaj spet lahko menjam shemo šele 19.3.2009
Katastrofa smo v resnici mi uporabniki. Navajeni na strežbo spredaj in zadaj. Konkurenca na trgu je. Če v tvojem kraju ne podira t-2 ali tuš telekom se obrni na njih.
Citat:
Ali se sploh v SIOL u zavedate kaka je kakovost vaših storitev??
Ali sploh kdo bere vse te pritožbe uporabnikov ??
Prebere se smislne in pametne pritožbe in ne brezvezno kokodakanje. Če imaš upravičeno pritožbo jo pisno pošlji, ti bojo iz reklamacij odgovorili ter v primeru njihove napake dali primerni popust.
Citat:
Jaz sem obupal in hvala bogu 6.3 T-2 odpira centralo in nimam več volje in živcev se zezat z monopolisti tipa Telekom+ SIOL.
Hvala bogu. zdej se sam še utrudi pisat tuki gor
Citat:
Tisti ki pa hvalite SIOL TV Plus , pa se mi mal zdite smešni ali pa še niste videli kako mora delovati prava IP Televizija.
V sloveniji ni ponudnika, ki bi ponujal pravilno delovanje IP televizije. Ce mislis da bo na t-2 nekaj zelo bolje, ti zelim veliko uspeha.
Citat:
Vem da odgovora ne bo, kot ga tudi ni na številkah 080 1000
Vsi operaterji so zasedeni (pa glazba 10 min. ), potem pa vsevedi operater svetuje Resetirajte modem - mislim .
Mislis? Great. Smo ze prisli naprej. Glede na to da sem vcasih delal v takih vodah, vem da je 75% potrebno resetirat modem pravilno. Kar pa večina ljudi žal ne zna. Pravtako je 15% napak problem pri uporabnikih (razna kockanja in to...ni čudn če ma pa človek zravn kabla transformator...)
Citat:
Pa za tako storitev SIOL TRIO plačujem 39 EUR mesečno, pa mam hitrost 1/512 (groza )
Res manjka v tej državi zdrava konkurenca
samo za primerjavo: T-2 optika, 10/10, TV (2 HD programa) 140 tv kanalov
katere lahko po mili volji nastavljaš, 2 SIM kartici 30 EUR mesečno
No pa se zamislite !!
Za primerjavo: Telekom optika: 20/20MB, TV (1 HD program), 151 tv kanalov (aja...tut na t-2ju moras placevati dodatne pakete, npr. za HBO in HBO comedy moras placati kar 8€ ce se ne motim), VoIP za 29€
Citat:
Pa veselo kockanje vsem še naprej želim, jaz ga več dolgo ne bom gledal
lp
Odlicno. Cestitam. Vso sreco na t-2ju.
Imam internet in TV preko optike na telekomu, zadeva deluje brez pripombe.
Imel sem t-2 preko bakra, plačeval sem 35€
In ja se enkrat...prosti trg je. Ponudba in povpraševanje. Če vam ponudba ni ušeč pojdite drugam.

Sumoborac
Staro 18.02.2009, 20:08
Novinec

Citat:
Objavil-a kikus20 Prikaži sporočila
Se strinjam...vmesnik siol tv plus je res bolj zgrešen kot ne. Da bi pa bile težave s siol tv plus vmesnikom edine bi bila še "amerika"! Kaj pa kockanje slike - tega ni nihče omenil ( res kocka vsakih 20 min ) ampak vseeno tega ne bi smelo. Očitno se jim ***e za tole kablovje med centralo in uporabnikom tudi če je vse v ****u ( če bi bilo kablovje OK nebi smelo kockati ), zgleda da je za telekom pregledati in zamenjati nekaj kablov na terenu prevelik strošek oz. ga zamenjajo ko udari strela
Siol tv+ umesnik je cuden dokler se ga ne naucis uporabljat. Kockanje je pa v veliki večini problem med modemom in tv komunikatorjem. Za bolj natančno diagnozo prilepi screenshot od linije (na modemu).

Sumoborac
Staro 18.02.2009, 20:13
Novinec

Citat:
Objavil-a sole Prikaži sporočila
nisi opazil SIOLOVCI (Urban, Dunja..) se oglašajo na forumu SAMO in IZKLJUČNO takrat ko ima kdo majhen problemček .

Tudi mene je strah kdaj bodo preklopili na + vmesnik.

Zadnjič sem samo pokukal + pa me je stisnilo kaka revščina.
Jst kokr malo spremlam tale forum, vidm da odpisujejo predvsem na TEHNIČNE PROBLEME in ne na nabijanje uporabnikov v prazno...
Staro 18.02.2009, 21:30
denver3 Uporabnik denver3 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2008
Sporočila: 113

aja? naprimer ko so ti prišli agenteki pred blok pokazat novo storitev...so pokazali stari vmesnik lepo vse dela...omenli so videoteko, snemanje, igrce...

sem si mislil, pa končno amerika pri nas!!!!

Ampak pubeci so zdaj nastavili vmesnik +++++++++++!! prej vmesnika plus niso pounujali v predstavitvah!!! in tvoje pisanje je naenkrat odveč ker s tole tezo vse odpravi!!! ponujali so navadden vmesnik in ga spremenili!!!!!

kupi ti kupi ti laptop z wireless povezavo pol pa naj ti pride prodajalec čez en teden pa reče da morejo to odstranit ker je boljše če maš žično povezan internet!!!!
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2009, 06:16
mainman Uporabnik mainman ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2005
Sporočila: 49

sumoborac: iz tvojega pisanja se vidi, da si od siola kupljena ovčka. Saj te bodo prej ali slej postrigli pa me zanima ali jih boš tudi takrat zagovarjal.

Da povzamem pisanje na tem forumu glede plus vmesnika. Uporabniki ne zahtevamo dosti. Zahtevamo samo tisto kar smo že prej imeli na starem vmesniku, nažalost pa se siol pozvižga na naše želje, prošnje in v tem je problem.

Nobeden ponudnik ni brez napak. Pri vseh so problemi. Sam imam siol že skoraj 3 leta pa sem bil z njimi več kot zadovoljen dokler me niso posilili z neuporabnim plus vmesnikom. Zdaj sem začel razmišljati o prehodu na drugega ponudnika saj se mi ne ljubi vsak dan pol ure iskati kanal, ki bi ga rad pogledal. Enako svetujem tudi drugim, ki so v fazi izbire ponudnika in me vprašajo za mnenje.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2009, 09:26
Novinec

Citat:
Objavil-a denver3 Prikaži sporočila
aja? naprimer ko so ti prišli agenteki pred blok pokazat novo storitev...so pokazali stari vmesnik lepo vse dela...omenli so videoteko, snemanje, igrce...

sem si mislil, pa končno amerika pri nas!!!!

Ampak pubeci so zdaj nastavili vmesnik +++++++++++!! prej vmesnika plus niso pounujali v predstavitvah!!! in tvoje pisanje je naenkrat odveč ker s tole tezo vse odpravi!!! ponujali so navadden vmesnik in ga spremenili!!!!!

kupi ti kupi ti laptop z wireless povezavo pol pa naj ti pride prodajalec čez en teden pa reče da morejo to odstranit ker je boljše če maš žično povezan internet!!!!
Vidm da maš razčiščeno poznavanje in razlikovanje med STORITVIJO in BLAGOM. Or not? Če ti kupiš blago je tvoje. Če ZAKUPIŠ storitev, se strinjaš z pogoji uporabe. Grem stavit da nekje v nekem členu pogodbe, ki SI JO podpisal piše da lahko spremenijo stvari brez predhodnega obveščanja...
In še to...če so ti predstavili SiolTV in si videl videoteko in snemanje potem si ZAGOTOVO videl vmesnik+ in ne stari vmesnik Tko da odloči se

Citat:
Objavil-a mainman Prikaži sporočila
sumoborac: iz tvojega pisanja se vidi, da si od siola kupljena ovčka. Saj te bodo prej ali slej postrigli pa me zanima ali jih boš tudi takrat zagovarjal.
Hehehe, potem taksnem bi lahko reku da je "maco69" kupljena t-2 ofčka? Patetično.
Nimam čist nobene "dodatne" koristi od telekoma, sem zadovoljen uporabnik, ki ima celo razčiščeno v glavi kaj pomeni trg in ponudba.
Citat:
Da povzamem pisanje na tem forumu glede plus vmesnika. Uporabniki ne zahtevamo dosti. Zahtevamo samo tisto kar smo že prej imeli na starem vmesniku, nažalost pa se siol pozvižga na naše želje, prošnje in v tem je problem.
Ne zahtevate dosti? Heh, preberi temo "katere programe pogrešate na siolTV"...140 strani dolga tema? Ne, sploh ne... Se strinjam, vmesnik+ mogoče ni ravno najbolj optimiziran, sm pa zihr da ga bojo prej k slej uštimal...
Citat:
Nobeden ponudnik ni brez napak. Pri vseh so problemi. Sam imam siol že skoraj 3 leta pa sem bil z njimi več kot zadovoljen dokler me niso posilili z neuporabnim plus vmesnikom. Zdaj sem začel razmišljati o prehodu na drugega ponudnika saj se mi ne ljubi vsak dan pol ure iskati kanal, ki bi ga rad pogledal. Enako svetujem tudi drugim, ki so v fazi izbire ponudnika in me vprašajo za mnenje.
Potem ti iz dna srca privoščim miren in srečen prehod na drugega ponudnika in upam da boš srečen z njihovim vmesnikom.

Sumoborac
Staro 19.02.2009, 09:39
roor Uporabnik roor ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Naslov: Prekmurje
Sporočila: 103

Citat:
Objavil-a denver3 Prikaži sporočila
....kupi ti kupi ti laptop z wireless povezavo pol pa naj ti pride prodajalec čez en teden pa reče da morejo to odstranit ker je boljše če maš žično povezan internet!!!!
Tvoja primerjava ni na mestu....

Lahko pa bi primerjal takole: Kupiš laptop, pa ti za eno leto pride prodajalec in ti odstrani RAM, tako da imaš namesto 2GB le še 512MB, prav tako ti zamenja CoreDuo procesor za Pentium II , za nameček ti pa še inštalira Visto & te prepričuje, da si sedaj dosti na boljšem, kot pa si bil prej
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2009, 10:23
pinkobalinko Uporabnik pinkobalinko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 176

@sumoborac, kakorkoli, plus vmesnik je velik korak nazaj.
Sam sem na bakru, blizu dokaj nove centrale - očitno je linija zelo kvalitetna. Že z "dial-up" modemom ni bilo nikoli problemov, ob nevihti ga ni nikoli skurilo. Tako je tudi sedaj. Dva mpeg2 TV kanala tečeta brez problemov. Tehnične pomoči nisem potreboval nikoli. No, vse do dneva, ko so mi ukinili navadni vmesnik. Tisti večer, razen SLO1 ni delovalo nič.
Seveda sem vedel, kaj se dogaja, sem pa vseeno poklical tehnično pomoč. Fant je bil prijazen, vendar se je videlo, da je tudi njemu jasno, kaj se dogaja, pa ne sme reči bobu bob. Predlagal je preklop v mpeg4, kar sem zavrnil, ker sta prej nemoteno tekla 2 mpeg2 kanala, torej ni problem linije. Rahla zamera mu gre, ker je zatrjeval, da je preklapljanje med mpeg4 kanali enako hitro kot mpeg2, kar ni res. Je pa priznal, da je razlika v kvaliteti, ki bi na velikem ekranu lahko bila vidna. Zato je svetoval naj pač počakam do naslednjega dne in odnesem STB v Telekom center na testiranje. Kot berem tu na forumu je to postal kar ustaljen odgovor na klice jeznih uporabnikov plusa.
Ampak, kot že rečeno, fant je bil prijazen in ne morem mu zameriti (tako, kot tudi 080 dekletom in fantom tu na forumu), pomagajo pač, kolikor lahko. No, v naslednjih dneh so se stvari postopoma normaizirale in sedaj ponovno tečeta 2 mpeg2 kanala brez zatikanja - tudi na plus vmesniku. Vendar je očitno, da plus zahteva nekoliko boljšo linijo kot navadni vmesnik in uporabniki, ki so bili prej na meji, imajo na plusu zagotovo težave s prenosom.
TV torej lahko gledam, vendar, sem to lahko počel že prej. Storitev plus torej ni noben napredek, je, kot že rečeno, celo korak nazaj. Če sem prej s pritiskom na eno tipko takoj dobil spored na zaslon, sedaj to traja toliko časa, da raje stopim do računalnika in pogledam spored na internetu. Poleg tega se EPG in sprehod po menujih velikokrat konča z blokiranjem, zato ju redko uporabljam. Ravno tako priklic informacij o oddaji. OSD je prenizko (izven 16:9 območja), velikokrat pa prikaže informacijo le o trenutni oddaji, ne pa o naslednji. Saj, to so malenkosti, pa vendar, tega pri navadnem vmesniku ni bilo.
Verjamem, da je nekje v pogodbi napisano, da ponudnik lahko spremeni storitev. Verjamem pa tudi, da ni napisano, da ne bi smel cene znižati za manj kvalitetno storitev. In, kakorkoli obračaš, vmesnik plus je manj kvalitetna storitev.
Na plusu sem 2 tedna in se še nisem navadil (sprijaznil) nanj. Glede na to, da TV teče brez zatikanja, bom potrpel še par mesecev, do izteka vezave, potem pa, adijo SiOL. Če bo pri konkurenci kakšna ugodna akcija, pa že prej.
No, če odkrito priznam, bi še najraje videl, da mi ponudnika ne bi bilo potrebno menjati - vse je pač odvisno od ljudi na Telekomu, če mi bodo do takrat ponudili za enak denar enako kvalitetno storitev kot konkurenca.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
katastrofa, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 01:37
SIOL PLAC Težava po registritriranju v moj siol pixi69 SiOL PlaC 10 08.04.2009 12:55
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 00:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:55.