Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.10.2009, 12:24
jeryslo Uporabnik jeryslo ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 19
Privzeto Apache server - problem

Ok, pojavil se mi je naslednji problem. Pri Siol-u sem dal prošnjo za spremenitev ip-ja iz dinamičnega v statičnega. Moji prošnji so ugodili. Preden sem zamenjal IP iz dinamičnega v statičnega sem lahko dostopal do svoje strani. Zdaj pa lahko dostopam do svoje strani iz kateregakoli računalnika, ki ni povezan na net preko mojega modema(SAGEM F@st 3344). Torej v domačem omrežju, če dostopam do moje strani pridem do strani za konfiguracijo modema, če pa grem na mojo spletno stran iz kateregakoli zunanjega računalnika, pa lahko normalno dostopam do strani. Uporabljam pa WAMPSERVER 2.0, toda verjetno bo treba kaj modem konfigurirat, ne?
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 13:00
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Apache server - problem

v lokalni mreži do spletne strani dostopate z lokalnim ip-jem, če je le te spletna stran na strežniku,ki je v isti mreži.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 13:28
Novinec

Server je v isti mreži. Tako je, če dostopam do spletne strani z lokalnim ip-jem(192.168.2.10), pridem do strani. Toda jaz bi rad dostopal do strani normalno, torej, da bi recimo oče iz računalnika, ki je na isti mreži lahko dostopal do moje spletne strani z vpisom url-naslova, torej, da mu ne bi bilo potrebno vpisovati lokalni ip.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 14:34
Uporabnik

odpreš notepad z administratorskimi pravicami (v visti oz win7, pri xp-jih ni potrebno).

klikneš file/open in v type file označite "all files", poiščete datoteko hosts, ki se nahaja v: "C:\Windows\System32\drivers\etc\ " in jo odprete.

V datoteki na koncu teksta dodate novo vrstico ter vanjo zapišete:
lokalni ip računalnika na katerem je spletna stran, potem pritisnete tipko tab(nad tipko caps lock, ki dela večje presledke v tekstu) ter ime domene.

PRIMER: spletno stran imam na računalniku z ipjem 192.168.1.30
imam spletno stran xyz.si , se pravi v novo vrstico na koncu teksta vpišem:
Koda:
192.168.1.30       ww.xyz.si
Nato kliknete file/save in poskusite če deluje (po potrebi ponovno zaženite brskalnik).

OPOZORILO: datoteka hosts je sistemska datoteka, zato v primeru, da nimate zadostnega znanja o windows sistemih kakršnekoli spremembe odsvetujem (nepravilni zapis lahko vodi k neodpiranju spletnih strani)
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 15:34
Novinec

Najlepša hvala za pomoč, mi je končno ratalo, lahko pa povem da sem že probaval enkrat prej tale način, toda sem si šele zdaj točno prebral tisti zakomentiran del in sprevidel da na koncu ne sme biti /.

Imam pa še eno vprašanje. Trenutno nimam domene ampak uporabljam neko zastonjsko stvar, ki se ji reče dyndns. Zanima me, če se odločim za zakup domene na siol-u, katere podatke je potrebno potem vse posredovati. Predvidevam, da potrebujejo moj statični ip, da lahko DNS strežnik prevede spletni naslov v moj ip?
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 16:20
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Na SiOLu (ali kje drugje) zakupi domeno, ko jo boš imel, vpiši siolove DNSe, pošlji e-mail na DNS@siol.net in jih prosi, da domeno z wildcard (možnost poddomen www.domena.com, nekaj.domena.com, poddomena.domena.com...) preusmerijo na tvoj IP. Če želiš imeti tudi pošto s svojo domeno, prosi tudi to, naj ti obstoječo janez.novak@siol.net spremenijo v janez.novak@siol.net ali pa odpri še en poštni račun in tam to uredi.
Če boš želel imeti svoj poštni strežnik, boš moral prositi še, da ti MX zapise uredijo.
Staro 17.10.2009, 17:28
Novinec

Aha, hvala za odgovor, sicer pa sem malo prekmalu rekel da čisto dela. Namreč na svojem računalniku(Vista) sem to usposobil, tudi na bratovem(Windows 7) sem dodal moj lokalni ip ime spletne strani ter sedaj tudi njemu dela. Na očetovem računalniku, kjer pa ima Windows XP, sem šel po istem postopku, pa ne dela. Je potrebno v XP-jih kaj dodatno nastaviti? Ker datoteka hosts je skoraj identična tisti iz Viste, tudi navodila za dodajanje so skorajda popolnoma ista.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 19:20
Uporabnik

da se nisi slučaaaajno kje zatipkal?
prilepi kaj si napisal
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 20:00
Novinec

Napisal sem isto, kot na obeh računalnikih. TOrej najprej lokalni ip računalnika na katerem teče Apache, potem pa spletna stran:

192.168.2.10 vp-zalec.dyndns.biz
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2009, 20:35
Uporabnik

nimam ideje... google ne najde nič pametnega?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
apache, problem, server

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
modem prospero 632, dinamični ip, apache server genius87 Tehnična pomoč 4 17.05.2009 21:16
Domači FTP server nejc Računalništvo in internet 0 06.05.2009 06:48
Sinope 568 problem s serverjem BekaXP Tehnična pomoč 4 11.04.2009 09:09
Problem prenosa preko IrDA vrat Jernej_ Mobilna telefonija 1 29.05.2008 22:10
POMOČ in težave z COD in TATAKAI server scan boidar Igre, konzole 2 12.05.2008 09:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:16.