Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.12.2009, 19:33
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329
Privzeto Re: Nastavitev hd?

Kar se tiče "1.7." se je spremenila le programska shema oziroma izbira programskih paketov. Kvaliteta oddajanja slike se ni spremenila.
Staro 10.12.2009, 23:34
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

So na vidiku morda kakšni novi STB-eji..

Imam pa še eno vprašanje. Dogaja se mi to, da slika po določenem času več ne teče gladko. Na STB-ju pobrišem piškotke ga resetiram in je kak dan,dva vredu. Potem pa se zgodba ponovi. Ne vem kot bi padla frekvenca osveževanja slike iz 25fps na 23fps. Je morda za to kriv "nov" firmware, ker pred tem ni bilo težav ?? Pri 50Hz LCD-ju to ni tako očitno, kot pri novejših 100Hz in več. Še posebej če gledaš HD program.
Odgovorite s citatom
Staro 11.12.2009, 05:04
Imi Uporabnik Imi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 113

Citat:
Objavil-a 080 Nina Prikaži sporočila
Kar se tiče "1.7." se je spremenila le programska shema oziroma izbira programskih paketov. Kvaliteta oddajanja slike se ni spremenila.
Pa dobo gdč.NIna, kaj ne morete biti toliko objektivni da bi človeku povedala, da se je nekaterim (tudi meni) po 1.7. kvaliteta slike slika drastično zmanjšala, ker so nas enostavno preklopili na MPEG-4 programsko shemo - torej na en zmazek proti MPEG-2 shemi.

Tudi preklop formata na POP-TV je prej deloval, po 1.7. pa več ne. Sedaj sem slišal da so to zopet uredili ampak samo za MPEG-2 signal. Pri meni ostaja isto.

Plačujem pa seveda enako za dosti slabšo sliko.

Izkoristil bi to priložnost in vprašal ali SIOL plac ni več brezplačna storitev. Na računu za mesec NOVEMBER mi je namreč zaračunana storitev SIOL plac.

Na spletni strani piše:

Na SiOL PlaCu vam bo brezplačno na voljo 1 GB prostora za shranjevanje dokumentov, ki jih boste lahko delili z drugimi. Večji prostor (5 GB, 10 GB, 20 GB, 100 GB) lahko naročite na servisnih straneh po uspešno opravljeni registraciji.[/quote][/quote]

Nazadnje uredil Imi : 11.12.2009 ob 05:24.
Odgovorite s citatom
Staro 14.12.2009, 17:26
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.369

Citat:
Objavil-a Imi Prikaži sporočila
Pa dobo gdč.NIna, kaj ne morete biti toliko objektivni da bi človeku povedala, da se je nekaterim (tudi meni) po 1.7. kvaliteta slike slika drastično zmanjšala, ker so nas enostavno preklopili na MPEG-4 programsko shemo - torej na en zmazek proti MPEG-2 shemi.

Tudi preklop formata na POP-TV je prej deloval, po 1.7. pa več ne. Sedaj sem slišal da so to zopet uredili ampak samo za MPEG-2 signal. Pri meni ostaja isto.

Plačujem pa seveda enako za dosti slabšo sliko.

Izkoristil bi to priložnost in vprašal ali SIOL plac ni več brezplačna storitev. Na računu za mesec NOVEMBER mi je namreč zaračunana storitev SIOL plac.

Na spletni strani piše:

Na SiOL PlaCu vam bo brezplačno na voljo 1 GB prostora za shranjevanje dokumentov, ki jih boste lahko delili z drugimi. Večji prostor (5 GB, 10 GB, 20 GB, 100 GB) lahko naročite na servisnih straneh po uspešno opravljeni registraciji.
[/quote][/quote]

Prosim, da mi sporočite uporabniško ime v ZS-ju, da preverimo glede SiOL placa?
LP
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nastavitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nastavitev modema SINOPE 568 za delo s programom realVNC rim Tehnična pomoč 2 05.08.2009 17:00
Kako do VOIP nastavitev na Sinope -- root geslo? schnapsi Tehnična pomoč 17 26.03.2009 17:51
Nastavitev razmerja slike- old amino, 4:3 ekran mattadox SiOL TV 7 03.12.2008 10:45
nastavitev JPEG vodomec Računalništvo in internet 2 02.12.2008 22:16
Nastavitev Prospero632 IAD - user/user 70M1 Tehnična pomoč 18 03.03.2008 14:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:20.