Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 13.09.2006, 10:48
azrael Uporabnik azrael ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce azrael
Član od: Aug 2006
Sporočila: 32
Privzeto Re: prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice

Bobi: ja....sam ni tko misljeno. mladici so resnico potomci vrhunskega legla, to ne morem rect. tudi lastniki so super, sam pr men ni nardilo klick ...sj ves k ti srce rece to je to...drugace pa jih lahko dalje priporocim. sem se tudi pozanimala pri rejcih starsev od mame (torej pri Zoyciku) o njih in imajo samo lepo za povedat. sam pac srcek ni zraven pr men

drugace pa OPOZORILO:

danes sem klicala oglas nemskega bokserja telefonska stevilka: 040/ 79 68 52
v oglasu imajo napisano : mladici, svetlo rjave barve, zelo lepi, so mali navihancki (kiri pa niso) in priljubljeni ( ce je pravi rejec, kteri pa niso), cena po dogovoru (ja ce bi blo tko ja).

No jaz jih poklicem in moje prvo vprasanje je vedno ce se imajo samicki in katere preglede bodo prejeli in katera cepljenja, kdo so starsi in kaj je cilj njihove reje.
1.) Starsi: vprasam ce ima rodovnika....
Odgovor: oce ima rodovnika, mati je pa zelo lepa (kak odgovor je to lepo prosim! lepota je relativna, in normalno da je vsakemu svoj pes najlepsi)
2.) pri pregledih (slikanjih kolkov ! OBVEZNO! , pazite to pri nakupu...bokser mora imeti obvezno slikane kolke) sem jo vprasala ali bodo imeli slikane kolke, hrbtenico in pregled srca.
Odgovor: to boste sami nardili pri nas tega ne delajo smo iz brezic, to pa pocnejo samo v ljubljani
ta odgovor mi je ze vse povedal!!! in pol zenska nadaljuje: nasi mladici so zdravi, ne rabimo mi tega.
vljudna kot sem, sem ji htela dopovedat da je to obvezno s strani lastnika, ker ne more ona prodajat macka v zaklu. Njen odgovor: zdravi so.
ja super, lohk zgledajo zdravi na zunaj, kaj se pa pri njih dogaja telesno pa pojma nimajo...
in nadaljuje: imamo vec psic in so vsi psi zdravi....AHA A CLUE!!!! spet en od tistih gnilih rejcev k stepa legla enega za drugim!!!
cilj njene reje mi je bil takoj jasn kt beli dan in nisem vec zelela imeti opravka z njo...
na koncu mi "gospa" zabrusi: pol pa dalje klicite in najdite enega k bo tok neumn da bo vozu pse v ljubljano na slikanje s tem si je zasluzla mesto v tem forumu!

NE KUPUJTE BOKSERJA PRI NJIH, ZAL VAM BO!!!!! (upam - za pse - da se bojo spametoval in zacel malo bolj odgovorno ravnati s svojim narascajem in psicami!)

Nazadnje uredil azrael : 13.09.2006 ob 13:54.
Staro 18.09.2006, 22:24
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664
Privzeto Re: prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice

moj prijatelj ima boksarja, men deluje ful skuliran pes, mogoče se mal preveč slini. A boksarjem zdaj tud več ne kupirate repa?
Staro 19.09.2006, 07:44
Novinec

v sloveniji je kupiranje repkov se dovoljeno, ni pa nujno. pac vsak vzreditelj se sam odloci, kolkim bo kupiral in kolkim ne. definitivno je pa pomembno da se mu to naredi cim prej po pokotu, pozneje to vec ni mozno, oz dovoljeno. mislim da kupiranje uhkov vec ni pri nas dovoljeno, ampak slovenci so pac iznajdljivi in peljejo svoje zivali cez mejo.
Bokser se slini tocno toliko kot ti ko je pred tabo tvoja najljubsa jed, z izjemo da ne zna pozirati sline kot jo mi. tako da odgovor na tvoje vprasanje: ja bokser se slini, ampak nic vec kot kak drug pes. ce si vesten srbnik mu bos sobico obrisal vsake kvartre, ce ne bo pac zgledal kot da je polz ker pri pseh brez sobice leti slina sproti stran, pri boksercku se pa nabere....to zdaj ne pomeni, da mors laufat z robckom po svetu in mu na 5 min sobico brisat

Nazadnje uredil azrael : 19.09.2006 ob 07:47.
Staro 19.09.2006, 14:43
Novinec
Žarnica Nemški Bokser

pozdravljeni!

ker sem zasledila, da enostavno bokseraši nimamo svojega kotička, sem rekla da ga jaz naredim.
K pogovoru ste vabljeni vsi, ki ste zaljubljeni v to pasmo, in pa tudi tisti, ki vas kaj zanima, ali pa imate kako zanimivost za pripomnit.

Že v naprej naprošam bokseraše, da se vedejo svoji pasmi primerno: nagajivo, prisrčno in ljubeče...

WUF WUF
Staro 19.09.2006, 15:19
KRUNCHY Uporabnik KRUNCHY ni prijavljen
Banned
Član od: Feb 2002
Sporočila: 8.652
Privzeto Re: Nemški Bokser

a to je un vs zguban pes, k so ga skos šipo futral?
Staro 19.09.2006, 15:22
Novinec

hahahaha

odvisno....je vec takih ki zgledajo kot da bi jih skoz steklo hranli...na mojmu avatarju pa vidis boksercka drugace :D

Nazadnje uredil azrael : 19.09.2006 ob 15:24.
Staro 19.09.2006, 16:10
Novinec

ok, da mi bo koncno ta cvetka dal mir bom poskusala odgvorit kot se "šika".

ne, ne skušam nobenemu reklame naredit, ker je njemu (definitvno) ne rabim in tudi ne potrebuje moje pomoči (to leti na citat in 1. link), 2. link: ne rabi reklame, ker je informativna stran, in so se prenehali ukvarjat z vzrejo. 3. link: je izključno informativen, ker če pa to gospo dobiš, da ti bokserja proda, si pa zmagal...ker svoje kupce precej selektira.

temo sem odprla samo iz enega razloga, ker ko sem še iskala bokserja kot zmešana, sem poskušala prebrati čim več o njih, se izobraževati, a žal nisem našla vsega kaj bi potrebovala na enem mestu, kar je pomenlo dolge noči klikanja po straneh in branja vsega mogočega.
in ker rada podpriam lenobo sem se odločila, da bi blo fino najt kako skupno temo bokserašev, ki se tiče samo bokserjev od nakupa do zadnje minute, ki jo človek preživi ob tako krasni pasmi. S tem namenom, da se imajo "novi" kaj za naučit, da premislijo preden se v kaj spuščajo in da se pripravijo tako kot je treba za bokserja in da imajo vešči bokseraši kak topel nasvet tistim, ki se ne spoznajo najboljše.
bokser ni nek mešanec (to ne pomeni, da je kaj več, ali manj), ki so po večini zdravi. to so živali, ki imajo veliko zdravstvenih težav. in zakaj bi človek jokal ob psu ki mu počasi hira, pa mu ni druge pomoči kot pa evtanazija, ali preklemansko drage operacije, ko se pa da to preprečit.
statistika kaže, da bokserji umriajo v sloveniji pri 6ih letih...a se ti zdi to normalno za psa? ne ni, in tudi za bokserja ni. seveda vsepovsod se najdejo izjeme (da me tukaj ne bos lovil za vsak moj stavek) ampak dejstvo je, da je bokser pač v sloveniji izrojena pasma. vsak, ki kupuje bokserja se mora zavedati, da četudi ga bo drago plačal (ponudba je od 60.000 -190.000 sit, celo 200.000 sem zasledila) še to ne pomeni da je "kvaliteten" (pa tukaj nimam v mislih robe, kot si skusal to prikazati v drugem topicu) isto velja za poceni bokserja. povej mi koliko lastnikov psa je moralo vprasat vzreditelja, kake kolke, hrbtenico in srce ima pes? mislim, da redko kateri. pol pa je jok in stok, ko vidijo da nekaj ne stima z njihovo ljubeznijo. in prav je tako, saj če bi nam bilo vseeno se ne bi odločli za to pasmo. in povej ti meni, če ni boljše da pripraviš javnost na to, kot pa da svoje revše vlačiš od veterinarja do veterinarja, ker pes ima to in ono. jaz si tega ne žeilm, ker bi mi srce strlo.
ta tema je namenjena izključno nasvetom, (upam, da bo kdo tut kako slikco delil z nami) , vprašanjem v zvezi z bokserjem in izkušnjam tistih, ki bokserja imajo ali pa se ukvarjajo z vzrejo (in ne reklami kot prikazuješ).
pri vzreji pa tu ne štejem tistih, ki bokserje producirajo enega za drugim in ga prodajajo po smešno visokih cenah, in trdijo da je pes popolnoma zdrav, potem pa vidiš lastnika novo kupljene bokserke (ali bokserja) že naslednje leto pri veterinarju, ker njegov pes težko hodi, ker ga bolijo kolki, ali pa ne more imeti fizičnih naporov, kot je igra in dir (kaj je za bokserje zelo pomembno) ker mu srce dela težave.
(tukaj sem napisala še eno temo na ta račun in ta je bila pod naslovom (če te zanima) iztrebimo nevestne rejce.)
sama sem razmisljala podobno kot večina ljudi preden gre kupiti bokserja - naivno. ampak po vsem delu, ki sem ga vložla v to zdaj vem, da raje ne reskiram in da vsakomur rečem naj si pogleda "nevarnosti" te pasme, preden se odloci pri katerem vzreditelju ga bo kupil. predvsem bi prosila, da se pozanima ravno o zgoraj navedenih 3 faktih: kolki, hrbtenica, srce....kake bolezni imajo starši in njihovi starši (če govorimo o rodovnikih- skoraj da utopija je trditi, da nima skoraj vsak bokser svojega rodovnika, ker je ta pasma še zelo mlada)
citat od psarne altervita sem pa dala gor kot uvod....ker najprej se začne odločitev za nakup, potem vsa vprašanja, nato iskanje odgvorov, zato se mi je zdel ta članek primern. njegovo stran sem navedla, ker ne mislim njegovih besed navajat kot svojih čeprav jih nima pod copyright.

vsekakor, boš marsikaj še zvedel, če boš sledil tej temi. če boš, te samo prosim, da se ne udejstvuješ kot provokator ampak morebiti dodaš kako informacijo.

Wuf in LP!

Nazadnje uredil azrael : 19.09.2006 ob 16:36.
Staro 19.09.2006, 16:16
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

a je zločin če rečem, da je bokser eden boljših in bolj nežnih psov....mmmmm to so taki srčki

Nazadnje uredil Goody : 22.09.2006 ob 13:58.
Staro 19.09.2006, 16:23
Novinec

ah kriminal ni
seveda ne za bokseraše

drugače pa ne skrbi, ti bom pripeljala mojo pupo takoj, ko bo mogoče, da jo boš lahko čohljala.

Nazadnje uredil Goody : 22.09.2006 ob 13:58.
Staro 19.09.2006, 16:32
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

no pa dejmo...rada bi spregovorila o eni zelo občutljivi zadevi in sicer o lepoti in izgledu bokserja...namreč IZREDNO MALO JIH JE LEPIH....nabitih, mišičastih, kompaktnih....z lepo glavo....pri nas v mestu je samo en tak nimam pojma zakaj....

tale ni lep....

pa še en link http://dogbreedinfo.com/boxer.htm

Nazadnje uredil roxa : 19.09.2006 ob 16:38.

Značke
bokser, nemški

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:48.