Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.05.2010, 17:00
Kus Uporabnik Kus ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2010
Sporočila: 169
Privzeto Re: Slika na bakru mpg4 katastrofa !

Se pravi, je fora v slabem de/kodiranju. Za kakšnega hudiča potem ne zrihtajo softwara?
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2010, 17:11
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a Kus Prikaži sporočila
Se pravi, je fora v slabem de/kodiranju. Za kakšnega hudiča potem ne zrihtajo softwara?
Tega ne vem, samo ugibam ampak mislim da se zajec skriva v tem grmu. Mpeg4 kodek je boljši kot mpeg2, na siolu je ravno obratno. Pri dvbt pride prej slika kot zvok, na siolu je ravno obratno.
Jaz si mislim, da stream preveč stisnejo in rezultat je takšen kot je. Z malce boljšim pristopom in pravo zadevo bi lahko bila slika boljša, tu se ne gre za ogromne razlike.
Je pa res, obljubljeno je da se bo slika izboljšala, kaj bo na koncu bomo pa videli.
Staro 14.05.2010, 17:32
Pripravnik

Če praviš, da stream preveč stisnejo... Potemtakem ne drži ravno, da je stream na dvb-t še manjši... Osebno sicer nisem opazil, da bi na dvb-t slika prehitevala zvok...
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2010, 17:46
Uporabnik

Glej, zadev ne morem trditi, le tak občutek imam. Po nekih razlagah, siol mpeg2 dodatno prekodira v mpeg4, tu mislim da je tisto, zakar je slika slabša od dvb-t. Jaz sem včasih (dvb-t spremljam redko, v zadnjem času večinoma ob F1) zasledil, da sem najprej videl sliko nato zaslišal zvok. Mogoče le na določenih kanalih (za potrditev bom danes šel čez kanale) mogoče na vseh, bom povedal jutri.
Če mi pa eden pove kje lahko zmerim stream dvb-t -ja ga bom poizkusil.
Staro 14.05.2010, 18:11
gpavlo Uporabnik gpavlo ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 45

Men se zdi da je nekje 2.4-2.9MB/s...ne me pa za besedo držat
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2010, 19:57
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Naročil je kljub temu, da smo ga opozorili, da na takem tv-ju ne more pričakovati drugega kot to kar je dobil. Problem ni, da so pipice priprte, nekaterim so jih ob zadnji posodobitvi še zmanjšali ne pa dodatno odprli. Tukaj se lahko jeziš, preklinjaš in buniš na vse strani pa ti ne pomaga nič.
Kolikor sem jaz razumel pogodbe, ti si na siol storitve vezan samo za tv, ker si dobil subvencioniran komunikator za 1€, imaš poizkusno dobo 2 mesecev in če ti ne ustreza lahko odjaviš ali samo tv ali vse storitve. Za bolj podrobne informacije so pa agentje zaposleni na Siolu.

Tak tv in pa siol mpeg4 glej vsaj s 5 metrov, bo vseeno malce boljša slika kot z 2 ali še bližje.
Ha ha sej jest sem še kle ko si reku naročil je ti kar napiš naročil si
Poglej pravjo da se bo izbolšala slika tko da bom tudi jaz z teženjem pripomogel,da bo kej res. Izgleda da ste bili premalo sitni,zato jest nič kriv
Ne bom odnehal dokler ne dobim vsaj dvd kvalitete in acc3 zvok
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2010, 20:02
Pripravnik

Potem boš pa še dolgo težil.
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2010, 20:17
Uporabnik

No nisem nek slavist ali kaj takega ampak mislim da bo kar prav, če napišem naročil je, pač preteklik, saj si naročil nekaj časa nazaj ali mogoče nimam prav.
Zdaj verjamem da je šlo za tipfeler, ker drugače lahko kar obupaš ne samo nad siolom ampak nad vsemi ker "acc3" zvoka ne boš nikoli dočakal, ac3 mogoče v daljni prihodnosti ko boš imel optiko. Če si včasih kodiral kakšen dvd bi lahko opazil razliko med stereo zvokom in večkanalnim (5:1) kar bi ti rad poslušal. Ker če bodo spravljali tako kvaliteto filma in zvoka kot bi jo ti rad doživel ob takem kodiranju bi bil še bolj razočaran nad kvaliteto slike.

Nazadnje uredil rambo013 : 14.05.2010 ob 20:20.
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2010, 09:00
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

Recimo na Lastovki ko nima hdmi priklopa ampak samo scart in za zvok spdif,se je dalo na nekaterih nemških in na satelitskih kanalih dobit original 5.1 zvok.Tukaj ko pa dobimo naprednejši signal mpg4 z hdmi priklopom pa mislim da ni neumnost da bi pričakovali acc3.Zato ne pisat boš še dolgo čakal,ampak piši ja kdaj boste končno to uredil(ker potem si mislijo sej vejo da ne bodo še kmalu dobil) drgač smo v letu 2010,snemati so pa začeli acc3 sigurno že najmanj 20 let in vsak dvd player iz Hofra al pa Lidla podpira acc3,dvd-je pa dobiš lahko na bovšjemu
Je pa res da tudi na digitalni zemeljski tega ni.
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2010, 09:05
Pripravnik

Človek ne preveč sanjat. Še slike ne morjo zrihtat, ti pa sanjaš o nekem ac3 zvoku. Spusti se malo na realna tla.

Pa še nekaj. Če misliš, da boš nevem koliko pospešil zadeve s svojim teženjem, se zelo motiš. Preveč si entuziastičen. Pri mpeg2 kodiranju na bakru je bilo potrebno več kot leto dni teženja, da so končno povišali stream za nekaj malega, da je bila slika vsaj približno ok. Sedaj se folk že dobro leto dni zgraža nad sliko v mpeg4. In kaj so naredili? Streame so še bolj privili, da se še na crt-ju vidi kako je slika zapacana. Skratka škoda živcev, ker v tednu, dveh, dveh mesecih, se na siolu ne premakne nič.

Sama sreča, da je postavitev T2 centrale v mojem kraju pri koncu, da končno s****im od tega oderuškega siola.

Nazadnje uredil Kus : 15.05.2010 ob 09:17.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
bakru, katastrofa, mpg4, slika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
odrezana slika??? zakaj bejba020 Računalništvo in internet 7 24.04.2010 21:31
Slika na LCD mveinhan O storitvah 6 07.02.2010 20:21
Naenkrat katastrofalna slika in prenehanje možnosti gledanja HD vsebin biagio SiOL TV 17 19.09.2009 15:42
Windows media center (WMC) - črno bela slika 5elin Računalništvo in internet 4 13.09.2009 18:17
črno bela slika nemoro Tehnična pomoč 2 17.09.2008 09:27

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:33.