Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 07.08.2010, 11:51
howrude1 Uporabnik howrude1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 136
Privzeto Re: Prehod iz Siol Trio k drugemu operaterju(skupno razvezan dostop)

tko v vednost, ce mene vprasas je moznost (samo predstavljam scenarij, ker sem mnenja da nas siol prevec obira, pa se monter sem bil pri konkturenci) da te telekom "postavi na slabso parico". ce bi bil jaz na tvojem mestu bi telekomu zatezil da hoces zvedet kdaj te bodo odklopil iz njihovih storitev (tvoja pravica ce mene vprasas, saj ne morejo to kar nanapovedano..nenazadnje do tedaj ko placujes imas pravico vedeti do tocno katerega momenta bos placeval). in jim kar direkt povej da naj pazijo da te ne prestavijo na slabso parico.

tole je znova samo mozni scenarij ki je cisto izvedljiv (ce bo hotel siol brisati moj post, bom napisal da je tole moj fikcijski scenarij): od tebe do centrale lahko gre npr signal cez parico ki gre cez npr primer 2 vmesni TK omarico in telekom se lahko odloci da samo v eni omerici preveze parico na drugi kabel (da boljse parice ohrani zase) in potem folk misli da novejsi operater slabse dela

ce pravis da imas trio in da placujes samo trio, pomeni da imas PRD. v tem primeru mi je malo nenavadno da bi moral preiti na SRD..raje povej za katerega operaterja se gre

je pa vsekakor boljse imeti PRD(polno) kot SRD(skupno) pri novem operaterju (ce govorimo o t-2). ker pri prd ti lazje izmerijo kvaliteto parice, kot pa na srd (in z tem odkrijejo morebitne defekte)

Jan 2018 -Paket Modri se dražji za 3€
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2010, 11:54
Kus Uporabnik Kus ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2010
Sporočila: 169

Citat:
Objavil-a howrude1 Prikaži sporočila
raje povej za katerega operaterja se gre
T2...
Imaš izkušnje s takšno prestavitvijo na slabšo parico?
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2010, 12:24
howrude1 Uporabnik howrude1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 136

ne...popravici povedano osebnih izkusenj nimam, ampak ker vem kako so stvari narejene sem osebnega mnenja da se to dogaja, posebno ce primanjkuje prosti paric.
t-2 je sicer zelo dobro opremljen za ugotavljanje napak na paricah (mislim da najboljse od vseh operaterjev v sloveniji), je pa res da lastnik bakrenega omrezja je telekom slovenije. t-2 popravi tisto kar je v njihovi zmoznosti, tisto kar pa pa fizicno (zaradi dostopa ne zmore) pa mora narediti telekom (ker t-2 ima v zakupu/nejemu telekomove parice). pove pa ze logika da se bo verjetno telekom bolj potrudil da bodo njihove parice v boljse stanju kot tiste od konkurence (pa ceprav placuje konkurenca telekomu denar za najem paric)
v glavnem, vzami prd ce gres k t-2 ce pa izkrsnejo slucajno kaksni problemi pa prvo tehnicna pomoc potem pa njihov neuradni forum

Jan 2018 -Paket Modri se dražji za 3€
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2010, 12:45
ChaoS Uporabnik ChaoS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 172

Citat:
Objavil-a howrude1 Prikaži sporočila
ne...popravici povedano osebnih izkusenj nimam, ampak ker vem kako so stvari narejene sem osebnega mnenja da se to dogaja, posebno ce primanjkuje prosti paric.
t-2 je sicer zelo dobro opremljen za ugotavljanje napak na paricah (mislim da najboljse od vseh operaterjev v sloveniji), je pa res da lastnik bakrenega omrezja je telekom slovenije. t-2 popravi tisto kar je v njihovi zmoznosti, tisto kar pa pa fizicno (zaradi dostopa ne zmore) pa mora narediti telekom (ker t-2 ima v zakupu/nejemu telekomove parice). pove pa ze logika da se bo verjetno telekom bolj potrudil da bodo njihove parice v boljse stanju kot tiste od konkurence (pa ceprav placuje konkurenca telekomu denar za najem paric)
v glavnem, vzami prd ce gres k t-2 ce pa izkrsnejo slucajno kaksni problemi pa prvo tehnicna pomoc potem pa njihov neuradni forum
Citat:
tko v vednost, ce mene vprasas je moznost (samo predstavljam scenarij, ker sem mnenja da nas siol prevec obira, pa se monter sem bil pri konkturenci) da te telekom "postavi na slabso parico". ce bi bil jaz na tvojem mestu bi telekomu zatezil da hoces zvedet kdaj te bodo odklopil iz njihovih storitev (tvoja pravica ce mene vprasas, saj ne morejo to kar nanapovedano..nenazadnje do tedaj ko placujes imas pravico vedeti do tocno katerega momenta bos placeval). in jim kar direkt povej da naj pazijo da te ne prestavijo na slabso parico.

tole je znova samo mozni scenarij ki je cisto izvedljiv (ce bo hotel siol brisati moj post, bom napisal da je tole moj fikcijski scenarij): od tebe do centrale lahko gre npr signal cez parico ki gre cez npr primer 2 vmesni TK omarico in telekom se lahko odloci da samo v eni omerici preveze parico na drugi kabel (da boljse parice ohrani zase) in potem folk misli da novejsi operater slabse dela

ce pravis da imas trio in da placujes samo trio, pomeni da imas PRD. v tem primeru mi je malo nenavadno da bi moral preiti na SRD..raje povej za katerega operaterja se gre

je pa vsekakor boljse imeti PRD(polno) kot SRD(skupno) pri novem operaterju (ce govorimo o t-2). ker pri prd ti lazje izmerijo kvaliteto parice, kot pa na srd (in z tem odkrijejo morebitne defekte)
Kar je napisal "howrude1" je vse RES, že kar veliko časa (odkar je prišla konkurenca - bilokakšna), tako da preveri omenjeno. Naveza telekom-siol deluje na polno paro z otežitvijo normalnega delovanja, kjer je to mogoče, tistemu ki je prešel k konkurenci. Seveda lahko zahtevaš tudi menjavo parice, to je tvoja pravica! Če ne verjameš napisanemu, lahko tudi počakaš da nas VSEVED zmešanimič ponovno razsvetli .

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dostop, drugemu, operaterjuskupno, prehod, razvezan, siol, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prenos, nadgradnja paketa iz PTSN na nov razvezan dostop Darko O storitvah 11 24.10.2007 22:23
Polno razvezan dostop in selitev josek O storitvah 0 22.08.2007 08:41
SiOL TV + Razvezan Dostop Brudol SiOL TV 5 06.03.2007 17:14
Razvezan dostop planer O storitvah 9 05.02.2007 18:20
Trio - naknadni prehod na razvezan dostop in prenos stevilke janezpesec1 O storitvah 5 06.10.2006 08:41

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:37.