Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 03.09.2010, 12:15
BeliMarko Uporabnik BeliMarko ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2010
Sporočila: 1
Privzeto Spletna kamera

Par mescev nazaj sem dobil novi prenosni računalnik. Takrat je stvar imela nastavljen operacijski sistem Windows Vista, pa mi ga je sosed odsvetoval in namesto tega inštaliral gor Windows XP. Tako, da ga že lep čas uporabljam brez kakih težav.

Zdaj sem malo gledal in opazil, da ima mašina na vrhu zaslona vgrajeno tudi spletno kamero in mikrofon. Spletne kamere še nisem nikoli uporabljal in tako nimam poima o tem, vendar me je zadeva začela zanimati. Opažam, da kar veliko ljudi klepeta na ta način preko interneta.

Kaj potrebujem za video klepet preko interneta? Kakšen poseben program? Videl sem tudi, da nekateri klepetajo kar prek internet explorerja na določenih straneh. Ali obstajajo kakšne takšne zanimive strani v Sloveniji oz. po svetu?

Lep Pozdrav,
Marko
Staro 05.09.2010, 21:01
Pirotehnik Uporabnik Pirotehnik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 265
Privzeto Re: Spletna kamera

na internetu največ folka pomoje uporabla Facebook, za klepet preko programov ti pa svetujem Windows Live messenger al pa Skype...
Staro 08.09.2010, 13:17
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Thumbs up Re: Spletna kamera

Citat:
Objavil-a BeliMarko Prikaži sporočila
Par mescev nazaj sem dobil novi prenosni računalnik. Takrat je stvar imela nastavljen operacijski sistem Windows Vista, pa mi ga je sosed odsvetoval in namesto tega inštaliral gor Windows XP. Tako, da ga že lep čas uporabljam brez kakih težav.

Zdaj sem malo gledal in opazil, da ima mašina na vrhu zaslona vgrajeno tudi spletno kamero in mikrofon. Spletne kamere še nisem nikoli uporabljal in tako nimam poima o tem, vendar me je zadeva začela zanimati. Opažam, da kar veliko ljudi klepeta na ta način preko interneta.

Kaj potrebujem za video klepet preko interneta? Kakšen poseben program? Videl sem tudi, da nekateri klepetajo kar prek internet explorerja na določenih straneh. Ali obstajajo kakšne takšne zanimive strani v Sloveniji oz. po svetu?

Lep Pozdrav,
Marko
pazabi na fajnbruh in in ms šit live mesenger

skype je pravi odgovor.

Značke
kamera, spletna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Web kamera = video nadzor - kaj pa zvok? faustek Računalništvo in internet 5 25.01.2009 13:53
Kamera visoke ločljivosti (AVCHD format) ??? simon7426 Računalništvo in internet 24 25.10.2008 19:45
Spletna kamera Logitech QuickCam DelDoc Računalništvo in internet 8 14.12.2007 17:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:25.