Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.05.2011, 15:34
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504
Privzeto Re: Prehod z Amis-a nazaj k SiOL-u

Citat:
Objavil-a Gregor K. Prikaži sporočila
Naročila še nisem oddal, saj še nisem prejel modema posledično tudi nisem mogel ničesar testirati.

Pozdravljeni,

Dokler ste naročnik Amis-a, žal ne morete (na isti liniji) koristiti storitev Telekoma Slovenije, saj bi za to bila potrebna preključitev v centrali. V kolikor bi želeli uporabljati storitve Telekoma Slovenije jih lahko tako, da bodisi naročite popolnoma nov neodvisen priključek ali pa opravite prehod z operaterja Amis na Telekom Slovenije.

Lp, Jure
Staro 19.05.2011, 16:17
Gregor K. Uporabnik Gregor K. ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 41
Arrow Re: Prehod z Amis-a nazaj k SiOL-u

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

Dokler ste naročnik Amis-a, žal ne morete (na isti liniji) koristiti storitev Telekoma Slovenije, saj bi za to bila potrebna preključitev v centrali. V kolikor bi želeli uporabljati storitve Telekoma Slovenije jih lahko tako, da bodisi naročite popolnoma nov neodvisen priključek ali pa opravite prehod z operaterja Amis na Telekom Slovenije.

Lp, Jure
Ko sem bil pred 16 meseci v postopku menjave storitev, sem lahko uporabljal ali Sinope modem ali pa Amisovega Thomsona, torej vaša trditev ne drži.

Tudi pa če res ne bi delovalo, pa vas pošiljanje enega modema nič ne stane (lahko sam plačam poštnino, če je to problem). Še več v primeru, da bo vse obratovalo normalno, dobite novega naročnika.
Odgovorite s citatom
Staro 19.05.2011, 16:22
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 190

Citat:
Ko sem bil pred 16 meseci v postopku menjave storitev, sem lahko uporabljal ali Sinope modem ali pa Amisovega Thomsona, torej vaša trditev ne drži.

Tudi pa če res ne bi delovalo, pa vas pošiljanje enega modema nič ne stane (lahko sam plačam poštnino, če je to problem). Še več v primeru, da bo vse obratovalo normalno, dobite novega naročnika.
Jure ni rekel, da ne moreš uporabljati modema, ampak DA NA NJIHOVI LINIJI ne moreš uporabljat storitev dokler nisi na kablih Telekoma Slovenije. Lahko uporabljaš katerkol modem, ampak nisi na liniji od Telekoma ampak si na liniji od Amisa..

Gregor daj jim tvoje podatke, da izmerijo koliko si odaljen od centrale, v primeru da si relativno blizu centrale ne vidim problema za delovanje TVja, telefona in interneta..
Odgovorite s citatom
Staro 28.05.2011, 15:07
Novinec

Citat:
Objavil-a mattejci Prikaži sporočila
Jure ni rekel, da ne moreš uporabljati modema, ampak DA NA NJIHOVI LINIJI ne moreš uporabljat storitev dokler nisi na kablih Telekoma Slovenije. Lahko uporabljaš katerkol modem, ampak nisi na liniji od Telekoma ampak si na liniji od Amisa..

Gregor daj jim tvoje podatke, da izmerijo koliko si odaljen od centrale, v primeru da si relativno blizu centrale ne vidim problema za delovanje TVja, telefona in interneta..
Očitno se nisem dovolj natančno izrazil - moja napaka.

Torej, hotel sem reči, da bodo storitve od Amisa delovale z Amisovim uporabniškim imenom in geslom tudi preko SiOLovega modema, priključenega na Amisovo linijo. Pri moji težavi pa nimajo nobene veze linije, temveč SiOLov modem.

P.S.: Jaz NOČEM nobenih STORITEV NA NJIHOVI (Telekomovi) LINIJI, jaz želim le testirati modem.

Nazadnje uredil Gregor K. : 28.05.2011 ob 15:09. Vzrok: Nekatere stvari je potrebno poudariti, za lažje razumevanje.
Odgovorite s citatom
Staro 28.05.2011, 15:42
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.226

To ne bo šlo ker Siolov modem deluje samo na cetralah od Siola in ne bo delovalo na Amis centralah ki jih majo..to ti hočejo povedat..
Staro 28.05.2011, 15:44
Novinec

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
To ne bo šlo ker Siolov modem deluje samo na cetralah od Siola in ne bo delovalo na Amis centralah ki jih majo..to ti hočejo povedat..
Naslednjič, ko bom karkoli pisal na tem forumu, bom takoj podal vse podatke, saj v nasprotnem primeru prihaja do zmede.

Sem pa na Telekomovi (SiOLovi) centrali, torej (se mi zdi), je tudi linija ista.
Staro 28.05.2011, 15:46
Mojster

Ja samo je na siolovi centrali oprema od Amisa...in nisi priklopljen na storitve siola Amis samo gostuje na centralah od siola..Sam praviš da si naročnik Amisa in ne siola..

Upam da sem jasen bil
Staro 28.05.2011, 15:53
Novinec

Citat:
Ja samo je na siolovi centrali oprema od Amisa...in nisi priklopljen na storitve siola Amis samo gostuje na centralah od siola..Sam praviš da si naročnik Amisa in ne siola..

Upam da sem jasen bil
In kakšno vezo ima to s tem, da želim testirati, ali se modem samodejno resetira, ko se nanj povežem preko brezžične povezave?

Pa še nekaj: dobro vem, da SiOLov modem dela tudi preko
Citat:
Amis samo gostuje
Amisa.
Staro 28.05.2011, 15:55
Mojster

Citat:
In kakšno vezo ima to s tem, da želim testirati, ali se modem samodejno resetira, ko se nanj povežem preko brezžične povezave?

Pa še nekaj: dobro vem, da SiOLov modem dela tudi preko Amisa.
To da če nisi naročnik Siola ne boš dobil v uporabo njihovega modem...kaj tebi tukaj ni jasno..?
Staro 28.05.2011, 16:34
->4ndr3y<- Uporabnik ->4ndr3y<- ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 19

Citat:

Pa še nekaj: dobro vem, da SiOLov modem dela tudi preko Amisa.
Torej ti bi rad šasijo od Audi-ja, motor pa od BMW-ja.

Linijo od Amisa, modem od Siola, po priliki še povej, da hočeš T2-jevo programsko shemo za IPTV pa si direkt zmagal. Kere ideje...lol

Nazadnje uredil ->4ndr3y<- : 28.05.2011 ob 16:44.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amis, amisa, nazaj, prehod, siol, siol box, siolu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Living in the box = siol box Boe Joe SiOL TV 105 31.08.2010 14:27
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 07:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 21:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:51.