Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.09.2013, 01:16
Gapppy Uporabnik Gapppy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2011
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 123
Privzeto Re: IPv6

Torej uradnega odgovora ne bo????? Lahko bi vsaj povedali do kje smo prišli z tem in kam gremo. Kaj je siolovce res strah uvedbe IPV6 v lastno omrežje? Pa tako se hvalijo z svojimi storitvami.

Skratka IPV6 uporabljam že malo več kot leto dni preko tunnela od http://tunnelbroker.net. Ker pa to ni najboljša rešitev za dostop do IPV6 omogočenih strani ker je vmes dodatni posrednik in je včasih nalaganje strani malo daljše oz imam problem da mi naloži google.ch namesto .si ker je zaključek tunela v švici.

Naslednji problem je SiOL Tvin ker misli da sem v švici in noče delat na domačem računalniku.

Problem imam tudi z dostopom do servisne stran ker prihajam iz napačnega omrežja. Aja dostop do servisnih strani je deloval do dveh - treh mescov nazaj kljub temu da imam tunel prav tako Tvin.

Zdej kako prepričat siol da ponud IPV6 za tiste ki ga želijo. Za začetek v beta programu.

Ostali ki ne uporabljate IPV6 ne sprašujte zakaj potrebujem IPV6.

Na začetku sm ga potreboval zgolj da se naučim upravljat z IPV6 v domačem omrežju.
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2013, 16:42
johnny Uporabnik johnny ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 63

Da se še jaz malo oglasim, več kot 2 leti je že od mojega posta in še nič novega glede IPv6 ?
Vaše web strani so tudi že več kot 2 leti na IPv6, zakaj se ne omogoči tistemu, ki pač želi ?
Ko bo pa prišlo do uvedbe, bomo pa spet vsi beta testerji ?
Saj ni treba nobene podpore, kdor zna naj dobi, kdor ne, pa tudi ne bo rekel.

@Gapppy: imaš tudi sixxs.net, ki ima PoP v sloveniji (Amis). Je veliko hitreje in tudi hitrost je ponavadi max. za mojo linijo (50Mbit), čeprav so zadnje čase težave, ravno danes že ne dela cel dan, zato sem spet malo povprašal tukaj.
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2013, 23:46
Pripravnik

Vem da ma sixxs POP v sloveniji. Če sem iskren ne znam aiccu zrihtat v dd-wrt. Za hurricane rabš sam skripto.
Odgovorite s citatom
Staro 25.09.2013, 21:17
johnny Uporabnik johnny ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 63

Če imaš statični IP ne rabiš aiccu, za dinamični pa verjetno da. Jaz se še nisem ukvarjal z dd-wrt, imam Linux server kot router.
Odgovorite s citatom
Staro 28.09.2013, 19:40
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Citat:
Objavil-a Gapppy Prikaži sporočila
Torej uradnega odgovora ne bo????? Lahko bi vsaj povedali do kje smo prišli z tem in kam gremo. Kaj je siolovce res strah uvedbe IPV6 v lastno omrežje? Pa tako se hvalijo z svojimi storitvami.

Skratka IPV6 uporabljam že malo več kot leto dni preko tunnela od http://tunnelbroker.net. Ker pa to ni najboljša rešitev za dostop do IPV6 omogočenih strani ker je vmes dodatni posrednik in je včasih nalaganje strani malo daljše oz imam problem da mi naloži google.ch namesto .si ker je zaključek tunela v švici.

Naslednji problem je SiOL Tvin ker misli da sem v švici in noče delat na domačem računalniku.

Problem imam tudi z dostopom do servisne stran ker prihajam iz napačnega omrežja. Aja dostop do servisnih strani je deloval do dveh - treh mescov nazaj kljub temu da imam tunel prav tako Tvin.

Zdej kako prepričat siol da ponud IPV6 za tiste ki ga želijo. Za začetek v beta programu.

Ostali ki ne uporabljate IPV6 ne sprašujte zakaj potrebujem IPV6.

Na začetku sm ga potreboval zgolj da se naučim upravljat z IPV6 v domačem omrežju.
Očitno imaš same težave. Mi, ki smo na ipv4 nimamo težav. Zanimivo
Staro 29.09.2013, 17:07
Pripravnik

MIKO

Če bi Siol ponudi ipv6 v svojem omrežju teh težav nebi imel. Vse težave ishajajo iz tega ker ni njihov subnet in me na določene strani ne spusti ker imam napačen subnet.
Odgovorite s citatom
Staro 01.10.2013, 11:28
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Mene tudi zanima kdaj bo kaj novega?
Ker to da so exit nodi nekje po evropi, to je en qurc vredno...
Odgovorite s citatom
Staro 01.10.2013, 20:45
Pripravnik

Maverick

Sixxs ga ma Mariboru pri Amisu
Odgovorite s citatom
Staro 02.10.2013, 10:25
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Vem samo jst bi mel nativno zadevo, tako kot imamo na šihtu preko T-2...
Odgovorite s citatom
Staro 02.10.2013, 12:03
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Če si želiš bolj IPv6 kot ugodnosti lahko preklopiš tudi na poslovni internet mi je bilo povedano pred časom. Tam dobiš tudi drugo opremo in je zadeva rešena.

Vseeno pa upam, da bodo kmalu tudi za vse ostale uporabnike to uredili. Po dveh letih obljubljanja bi bil počasi že čas.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ipv6

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prehod na IPv6 krepki O storitvah 0 14.02.2010 15:23
sinope 568+R2 in težave z ipv6 torstorm Tehnična pomoč 0 06.03.2009 19:41
forumi.siol.net - ipv6 loompek Tehnična pomoč 3 07.05.2008 11:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:04.