Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.11.2011, 07:03
mare1411 Uporabnik mare1411 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 119
Privzeto Re: Siol BOX s daljinec

jst imam pa univerzalca iz leclerca za 14 eur in deluje bp?!?
a se je tako težko pozanimat kaj daljinci podpirajo..
sigurno greš enkrat na teden v trgovino... si prepišeš katere modele prodajajo - pogledaš na netu manual-e... in tisti ki odgovarja pač kupiš

lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 07:30
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Imam možnost spremljat delovanje in odzivnost kar nekaj SiOL BOX – ov in SiOL BOX S – ov. S prvimi uporabniki nimajo nobenih problemov, sploh pa se nihče ne pritožuje nad neodzivnostjo daljincev ( verjetno je le ta BOX prejel nagrado CSI Awards). Vsi uporabniki SiOL BOX S pa se pritožujejo nad neodzivnostjo naprave s tem, da jih polovica benti doma, nekateri na 080…., le nekaj pa nas o problemu opozarja tukaj. Ker sta daljinca obeh naprav enaka, prav tako pa ne pomaga zamenjava daljinca, je napaka nedvoumno na strani same naprave SiOL BOX S – a.
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 07:45
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534

Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
Imam možnost spremljat delovanje in odzivnost kar nekaj SiOL BOX – ov in SiOL BOX S – ov. S prvimi uporabniki nimajo nobenih problemov, sploh pa se nihče ne pritožuje nad neodzivnostjo daljincev ( verjetno je le ta BOX prejel nagrado CSI Awards). Vsi uporabniki SiOL BOX S pa se pritožujejo nad neodzivnostjo naprave s tem, da jih polovica benti doma, nekateri na 080…., le nekaj pa nas o problemu opozarja tukaj. Ker sta daljinca obeh naprav enaka, prav tako pa ne pomaga zamenjava daljinca, je napaka nedvoumno na strani same naprave SiOL BOX S – a.
Pol ti pa jaz povem da moj BOX zašteka daljinec 2x ali večkrat na dan ! Nato sleti obvezno resetiranje in na novo uparitev daljinca !
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 08:50
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Citat:
Objavil-a mglds Prikaži sporočila
Pol ti pa jaz povem da moj BOX zašteka daljinec 2x ali večkrat na dan ! Nato sleti obvezno resetiranje in na novo uparitev daljinca !
Siol BOX ali BOX-s? Jest imam Siol BOX in uporabljam Harmony 895 in deluje bp...(je pa ti IR daljinec, da ne bo pomote).
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 11:03
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Siol box S napaka ni na daljincu ampak na napravi.
Fotru dela BP, ko pa daljinec uparim s svojim je pa veselica...

Naprava je problem, romala bo v reklamacijo oz. garancijo....
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 11:51
HEPANDIL Uporabnik HEPANDIL ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 190

Definitivno je nekje problem. Pri meni je enako Box S, daljinec, vcasih dela, najpogosteje en dela kaksnih 5 minut po vklopu, vcasih zasteka kar vmes, zamenjal sem že baterije prestavil box...no tisti ki boste zadevo reklamirali (jaz za 1x ne bom ker ne verjamem v cudeze da bi siol priznal da nekaj ni vredu, polek tega je zadeva težko dokazljiva) vas prosim, da mi poveste rezultat reklamacije...ker pocasi bom jaz tudi mel tega dovolj...ravno se spogledujem z amisem za prvih 6 mesecev 11 € dalje pa isto kot siol 55€...
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 13:18
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Citat:
Objavil-a HEPANDIL Prikaži sporočila
Definitivno je nekje problem. Pri meni je enako Box S, daljinec, vcasih dela, najpogosteje en dela kaksnih 5 minut po vklopu, vcasih zasteka kar vmes, zamenjal sem že baterije prestavil box...no tisti ki boste zadevo reklamirali (jaz za 1x ne bom ker ne verjamem v cudeze da bi siol priznal da nekaj ni vredu, polek tega je zadeva težko dokazljiva) vas prosim, da mi poveste rezultat reklamacije...ker pocasi bom jaz tudi mel tega dovolj...ravno se spogledujem z amisem za prvih 6 mesecev 11 € dalje pa isto kot siol 55€...
Fantje moji, vem da ni vse idealno, vendar si zapomnite Telekom je še vedno najboljša izbira v slo, žal.
Ko se odločate za prehode prej malo preberite težave uporabnikov na forumih od konkurence. Samo malo za glodanje...ima pa amis precej manjši tržni delež kot telekom, se pravi bistveno manj težav z uporabniki...

en primer kopiran iz amisovega forum.

10 razlogov zakaj ne it k AMISU:

1) napake se predolgo odpravljajo
2) podpora je katastrofalna
3) ko rabis pomoč in kličes te na drugi strani pričaka robot z zenskim glasom, ki se odloča na katero mesto v vrsti naj te postavi ( npr. ste osamnajsti deveti v vrsti....itd itd)
4) personal ki naj bi pomagal enostavno ni dorasel problemom, ni usposobljen
5) cene so prevec zasoljene,visoke glede na to koliko tezav ima vsak dan navaden naročnik
6) Amis kot podjetje enostavno ni resno,nimajo posluha za predloge,vprašanja,kritike
7) vsako stvar ki se amis domisli da je bo na novo uvedel, posodobil svoje storitve amis lepo da v cenik-torej so prevec skrti da bi kako stvar( kot je to sedaj youtube,facebook,media center itd itd) enostavno dodali v ponudbo brez da bi bilo treba odsteti kak €
na zivce mi gre recimo , najverjetneje pa tudi Vam ostalim uporabnikom da imajo samo eno stevilko 080 20 10 na katero se lahko stranke obrnejo, nic jih nebi stalo če bi imeli se kaksno stacionarno- tu se spet kaze njihova škrtost
9) ko smo ze pri denarju, lahko bi dali kaj vec v STB sprejemnike, ne pa da ponujajo ta jajca ki so vredna k vecjemu 15 €-oni pa zahtevajo v kolikor jim ne vrnes opreme 4-5 več), s tem bi bilo vec kvalitete,manj njihovih vsakodnevnih izpadov,kockanja itd itd.....
10) ni mozno gledati preko računalnika .....SRAMOTA TOTALNA

to je bilo 10 razlogov, mislim pa da bi jih ostali uporabniki lahko nasteli se vsaj 100.
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 13:26
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

SiOL BOX S sem že menjal ( ni bilo nič bolje), potem imel tudi na servisu ( odgovor, da daljinec deluje normalno). Verjetno tudi res, saj običajno res po zagonu naprave, daljinec nekaj časa delujejo normalno, po določenem času pa enostavno »mrkne«, ni več odzivnosti. Sam sem tudi opazil, če daljinec postavim v bočni – vertikalni položaj, mi iz določenega kota ponovno uspe menjat programe. Dobavitelj RAM2 oz. SiOL kot distributer bo moral nekaj urediti, očitno s programsko opremo te naprave.
Znana je tudi popolna neodzivnost nekaj minut po zagonu, ne posodabljanje elektronskega programskega vodiča, v primeru izklopa naprave v stanje pripravljenosti »stand-by«, trenutno preizkušam visoko-ločljive HD programe, kjer je zvok na zelo različnih jakostih, od najnižje do najvišje in se ga sploh ne da regulirati in še to na samo enem komunikatorju.
Drugače s kvaliteto slike, delovanjem interneta in telefonije zadovoljen. Je kar prav, da izmenjujemo svoja mnenja.
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2011, 14:19
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Točno, najhuje je nekaj minut po zagonu.
Se bojim, da mi bo tastara pognala daljinec v glavo

SIOL, kaj pravite na naše pripombe glede daljinca?
Staro 08.11.2011, 16:01
bond008 Uporabnik bond008 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2009
Sporočila: 659

dober bi blo če bi Siol pojasnil zakaj so sploh izbrali RF daljinec glede na to da je privzeta opcija pri obeh boxih IR daljinec

http://www.netgem.com/datas/media/13...heet_N5000.pdf

http://www.netgem.com/datas/media/13...0N8200-VUS.pdf

v zabavni elektroniki se vedno uporablja IR torej zakaj so pol oni rajši vzeli RF?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, daljinec, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL BOX S Upravljalnik / Daljinec / Pilot PorscheRS SiOL TV 28 23.08.2011 13:47
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 21:53
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 07:17
Daljinec za Siol TV zlatko69 SiOL TV 6 16.04.2008 17:19

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:20.