Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.11.2011, 16:24
tomska Uporabnik tomska ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2011
Sporočila: 4
Red face Sagem in domače omrežje?

Imam sagem z wi-fi kartico, stacionarni pc (gor so xp-ji) je z kablom povezan na modem, na ta pc pa imam z kablom priklopljen Pixma mp460. Prenosnik(vista in win7) je preko wi-fija povezan na modem ki deluje kot ruter, preko bluetootha pa z pixmo (lahko samo pprintam, skener preko bt ne dela), smart TV preko wi-fi povezan z modemom in mi omogoča dostop do interneta na tv-ju Vrsta zaščite na modemu WEP (z WPA TV ne dela, se neče povezati čeprav vnesem pravi ključ).Internetna povezava na obeh računalnikih in TV-ju mi dela BP.
Problem je sledeč: rad bi se povezal z TVjem na prenosnik preko wi-fi povezave kar je po dokumentacuji možno. Iz cd-ja ki sem ga dobil zraven wi-fi USB adapterja naložim nek program (Wi-fi media conect) na prenosnik ki naj bi omogočal povezavo prenosnik tv. Ta povezava mi ne deluije in predvidevam da bi za to moral organizirati domače omrežje in vnesti prave parametre- nastavitve za to omrežje.
Ali je že kdo nastavil omrežje s podobno kombinacijo in kakšne nastavitve je treba vnesti in kam.
Ne bi kupoval routerja(še ena črna škatla ki kuri elektriko) ker po občutku bi rekel da bi to moralo špilati.
Za pomoč in nasvete se vnaprej zahvaljujem.
LP Tomaž
Odgovorite s citatom
Staro 23.11.2011, 08:06
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Sporočila: 852
Privzeto Re: Sagem in domače omrežje?

Ok, torej da povzemem, da bom lažje odgovoril =). Imaš modem, ki je nastavljen kot router. Na njega sta povezana dva prenosnika preko wirelessa in en računalnik preko kabla na katerega je priključen tiskalnik. Imaš še smart TV, ki je preko WIFI povezan z modemom.

Sicer sam ne razumem, zakaj uporabljaš bluetooth za povezavo s tiskalnikom ampak v redu. Sam bi na računalniku omogočil skupno rabo tiskalnika in za tiskanje preprosto uporabljal že vzpostavljeno povezavo. Skener lahko preko interneta vzpostaviš s kakšnim programčkom, ki najverjetnje ne bo zastonj. Možna bi bila tudi postavitev domačega strežnika z operacijskim sistemom Windows Server, ki ti omogoča kreiranje domene. Tukaj lahko potem tudi nastaviš skupno rabo tiskalnika in skenerja in boš lahko počel vse.

Sicer pri vrsti zaščite bi ti močno predlagal WPA2 z AES in bi stvar morala delovati. Najverjetneje pa boš za povezavo TV-ja in računalnika moral v računalniku omogočiti skupno rabo. Poskusi z istim postopkom kot je predviden za SiOL Box.

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora...ia_center.aspx

Nazadnje uredil mnheia : 23.11.2011 ob 08:11.
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2011, 19:25
tomska Uporabnik tomska ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4
Privzeto Re: Sagem in domače omrežje?

Nekaj mi je ratalo, blokiral me je požarni zid, so pa še težave z resolucijo med tv in pc in bo še za...ije ker so navodila slaba!
LP in hvala za sugestije.

Tomaž
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
domače, omrežje, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
domače omrežje modelko Tehnična pomoč 15 20.11.2011 14:17
Domače omrežje, internet XP-Vista BeliVolk Računalništvo in internet 3 23.07.2008 08:32
Domače računalniško omrežje Marko ZIBELNIK Računalništvo in internet 5 14.04.2008 14:53
kako ustvariti domače omrežje? davor92 Računalništvo in internet 2 10.04.2008 13:07
Sagem vs. Callisto mikrohard Tehnična pomoč 13 05.09.2006 17:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:20.