Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.01.2013, 13:06
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Privzeto Re: Komunikacijski prehod

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

modemov z višjo sinhronizacijo kot 100MB ni. Hitrost sinhronizacije je tudi omejena že na portu v centrali na 100MB.

Lp,
Borut
Na optiki imam Innbox V50U z 100 Mbit optičnim ethernet SFP. Torej 100 Mbit ethernet vmesnik več kot 100 Mbit ne bo potegnil. Tole SFP liziko bi moral zamenjati z gigabitno verzijo, ki deluje na istih valovnih dolžinah: TX 1310nm / RX 1550nm. Potem še na opremi v centrali urediti stvari.

Citat:
Objavil-a Gregor K. Prikaži sporočila
Zaradi teh težav tega sem tudi stopil v stik s tehnično podporo, a so mi žal zatrdili, da je WLAN le dodatna funkcija, katere delovanje ne rabi biti zanesljivo.
Če hočeš imeti zanesljivo delovanje, SiOL "modem" uporabi zgolj kot managed switch, ki ločuje iz trunk na video, voice in data. Onemogoči DHCP in "Internet", to je vzpostavljanje PPPoE povezav s tvojim uporabniškim imenom.

Za SiOL telefonijo je sicer OK, vendar imam sam Patton vmesnik, zaradi boljšega delovanja fax.
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2013, 14:06
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363
Privzeto Re: Komunikacijski prehod

Citat:
Objavil-a Gregor K. Prikaži sporočila
Glede na moje izkušnje z modemom Gennet OxyGEN lahko rečem, da je izredno osnoven modem, ki se (vsaj pri meni) zaradi preobremenitve ponovno zažene že ko en uporabnik brska po spletu oz. pregleduje elektronsko pošto.

Zaradi teh težav tega sem tudi stopil v stik s tehnično podporo, a so mi žal zatrdili, da je WLAN le dodatna funkcija, katere delovanje ne rabi biti zanesljivo.

Glede različic tega modema (v kolikor resnično obstajajo), pa pri stari različici teh težav ni bilo, zato torej sklepam, da je novejša različica ali tehnično ali pa programsko slabša.

Je pa zanimivo, da mi je tehnik po prenehanju delovanja starega modema Gennet OxyGEN, najprej dal modem Sinope, ki pa je bil več kot očitno rabljen in v okvari, šele nato pa sem bil deležen novega modema Gennet OxyGEN.
meni je rekel tehnik, da je odvisno od regije.. na tehnični pa so mi ga takoj menjali oz. sem šel po novega v Telekomov center in rekel, da ne deluje..
sem imel tudi jaz starega in je deloval brez problema, po 2-eh menjavah novega pa zdaj deluje, vseeno pa morem 1x na teden ga izklopit in vklopit čene ne deluje telefon.
ko sem pa imel sinopeja nobene težave in sem ga imel po 1 mesec prižganega..
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
komunikacijski, prehod

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Komunikacijski prehod INNBOX V50 MOBIKING O storitvah 20 30.09.2011 07:36
Kateri komunikacijski prehod? sax O storitvah 9 22.12.2007 20:23
Prehod s Sinfonike in izbira novega paketa oz. kako so me lepo nategnili mihapin O storitvah 7 24.09.2007 09:52
Brezplačen prehod z ISDN na PTSN dal O storitvah 16 09.08.2007 18:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:08.