Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.03.2013, 18:08
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765
Privzeto Ruckus in PLC

Prvo vprašanje. Na Ruckus oddajnik imam povezan port iz modema za TV. Sedaj bi dodal še en sprejemnik k obstoječemu in me zanima, če se lahko več TV kanalov prenaša preko enega porta na modemu.

Drugo vprašanje. Če zgornje velja me zanima, če port nastavim na trunk zaradi boxa bo sagem normalno deloval na drugem sprejemniku.

Tretje vprašanje. Kako se današnje dni obnašajo PLC sistemi. Nekje sem bral, da so odpravili omejitev povezave na isti fazi. Kako se ta sistem obnese za prenos TV signala po hiši.

Hvala za odgovore
Odgovorite s citatom
Staro 22.03.2013, 18:34
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.054
Privzeto Re: Ruckus in PLC

Citat:
Objavil-a Schime Prikaži sporočila
Prvo vprašanje. Na Ruckus oddajnik imam povezan port iz modema za TV. Sedaj bi dodal še en sprejemnik k obstoječemu in me zanima, če se lahko več TV kanalov prenaša preko enega porta na modemu.

Drugo vprašanje. Če zgornje velja me zanima, če port nastavim na trunk zaradi boxa bo sagem normalno deloval na drugem sprejemniku.

Tretje vprašanje. Kako se današnje dni obnašajo PLC sistemi. Nekje sem bral, da so odpravili omejitev povezave na isti fazi. Kako se ta sistem obnese za prenos TV signala po hiši.

Hvala za odgovore
Na en ruckus oddajnik(serije28) mislim,da lahko priključiš do 3 ruckus sprejemnike.
Moraš pa vedeti,da ruckus serije 28 prebavlja brez problema nekje do 18Mb prenosa.
Jaz sem imel težave ko sem želel skozi spraviti 3 hdmini in je rahlo kockalo.Sem misli da je kaj narobe z linijo a sem kasneje ugotovil,da normalno deluje 2hd mini.

Več si preberi tule:
http://www.telos.si/ruckus/ruckusMF2825.htm

Za višje prenose širine so ruckusi serije 70 (40-60Mb),so pa dosti dražji.

Če imaš na istem portu sagema in box,moraš imeti nastavljeno na video,drugače sagem ne deluje.

Plc kolikor jaz vem ,mora bii na isti fazi,kar je tudi nekje logičnoDrugače pa če imaš extremno željo po plc,ti lahko poskusi kakšen električar v omarici spraviti na isto fazo.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 22.03.2013, 18:50
Uporabnik

2xHD mini je za mene polna kapa. Zaenkrat mi linija tko ne omogoča 2xHD mini. Mogoče bo šlo, ko mi bodo prišli zrihtat VDSL2b.

Za PLC sem pa bral, da so ta problem rešli. No tule sem prebral:
https://www.homeplug.org/about/faqs/

What are the challenges of using power outlets to connect devices in the home?
Past challenges of using power outlets to connect devices in the home included a lack of industry specifications, multiple sources of electric noise, and difficulty passing through phases in the home. HomePlug technology has overcome these challenges by creating specifications with advanced, optimized algorithms that are realized in semiconductor technology.

- Problem Solved: Lack of standards
- Problem Solved: Multiple sources of noise
- Problem Solved: Connecting through different electrical phases

Bi pa dobro bilo, da bi si to lahko kje sposodil, da malo pretestiraš preden greš v nakup.

Mam pa še eno vprašanje. Če imam port nastavljen na trunk se da urediti, da bi se prek tega povezal še z računalnikom na internet.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2013, 12:15
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

Citat:
Objavil-a Schime Prikaži sporočila
2xHD mini je za mene polna kapa. Zaenkrat mi linija tko ne omogoča 2xHD mini. Mogoče bo šlo, ko mi bodo prišli zrihtat VDSL2b.

Za PLC sem pa bral, da so ta problem rešli. No tule sem prebral:
https://www.homeplug.org/about/faqs/

What are the challenges of using power outlets to connect devices in the home?
Past challenges of using power outlets to connect devices in the home included a lack of industry specifications, multiple sources of electric noise, and difficulty passing through phases in the home. HomePlug technology has overcome these challenges by creating specifications with advanced, optimized algorithms that are realized in semiconductor technology.

- Problem Solved: Lack of standards
- Problem Solved: Multiple sources of noise
- Problem Solved: Connecting through different electrical phases

Bi pa dobro bilo, da bi si to lahko kje sposodil, da malo pretestiraš preden greš v nakup.

Mam pa še eno vprašanje. Če imam port nastavljen na trunk se da urediti, da bi se prek tega povezal še z računalnikom na internet.
Testne opreme ki bi bila na voljo za testiranje PLC-jev res ni.

Zakonsko določeno, da lahko katerokoli napravo v roku 8 dni vrnete v prodajalno z originalno embalažo in računom ter zahtevate vračilo kupnine.

Preko porta trunk na modemu lahko priklučite na kabel tako računalnik kot SiOL BOX. Da lahko oba uporabljate istočasno je treba povezavo deliti z delilnikom (switch).

Lp
Sandi
Staro 23.03.2013, 12:47
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.054

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Testne opreme ki bi bila na voljo za testiranje PLC-jev res ni.

Zakonsko določeno, da lahko katerokoli napravo v roku 8 dni vrnete v prodajalno z originalno embalažo in računom ter zahtevate vračilo kupnine.

Preko porta trunk na modemu lahko priklučite na kabel tako računalnik kot SiOL BOX. Da lahko oba uporabljate istočasno je treba povezavo deliti z delilnikom (switch).

Lp
Sandi
Če bi dobro prebrali vprašanje od @schime bi videli da njega zanima hkraten priklop sagema in box na enem izhodu iz modema,nastavljenega na trunk.Kot switch je v tem primeru ruckus.In kot sem jaz to preizkusil sagem ni deloval preko trunka.

"
@schime je postavil vprašanje :

lp
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2013, 13:04

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Če bi dobro prebrali vprašanje od @schime bi videli da njega zanima hkraten priklop sagema in box na enem izhodu iz modema,nastavljenega na trunk.Kot switch je v tem primeru ruckus.In kot sem jaz to preizkusil sagem ni deloval preko trunka.

"
@schime je postavil vprašanje :

lp
Hvala za opozorilo, a ker ste na omenjeno vprašanje že odgovorili vi, jaz ponovno nisem odgovarjal nanj.

Omenjeni priklop preko porta TRUNK za SiOL BOX in Sagem istočano res ne deluje.

Vendar ogovarjal sem na vprašanje, ki ga je @schime podal v svojem zadnjem zapisu kjer je postavil vprašanje:"Mam pa še eno vprašanje. Če imam port nastavljen na trunk se da urediti, da bi se prek tega povezal še z računalnikom na internet. "

Port TRUNK lahko istočasno uporabljate za priklop SiOL BOX-a in računalnika.

LP

Sandi

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 23.03.2013 ob 13:08.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2013, 13:10
Uporabnik

Sedaj sem kupil še en sprejemnik 2111. Sicer z malo truda je vse skupaj shodilo.Me pa še nekaj zanima. Sedaj mi tv dela in epg tudi (sem dal na posredni priklop in na video na modemu). Imam pa probleme še s časovnim zamikom, ki ne dela.
Zanima me pa tudi, če vzamem še en box za drugi TV a potem normalno nastavim port na trunk. Nekaj sem bral (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=38669&page=22), da je bil potreben upgrade za Ruckus 3811, da je podpiral trunk port (jaz imam Ruckus 2811).
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2013, 13:13
Uporabnik

Kar se tiče priklopa računalnika na internet me zanima predvsem to, da bi za vse priklope uporabil Ruckus. Sedaj imam 2xTV na ruckus za internet pa drug router. Zanima me, če bi imel Ruckusa priključenega na trunk port ali bi se lahko preko tega povezal še z mrežno kartico iz računalnika in preko Ruckusa potem vspostavil intenretno povezavo.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2013, 20:34

Pozdravljeni,

ne deluje Časovni zamik ali Ogled nazaj? Razliko najdete na http://box.siol.net/box/moznosti_uporabe

Na kratko: Časovni zamik snema zadnji dve uri vseh spremljanih programov (vsebine snema na trdi disk), Ogled nazaj omogoča ogled vsebin za 48 ur nazaj na izbranih programih.

Vsi SiOL BOXi omogočajo priklop prek TRUNK izhoda. Ruckus 2811 pa že omogoča pretok podatkov prek TRUNKa.

Hkratno uporabo TV in računalnikov prek Ruckusa ne priporočam, sploh če imate priključena dva komunikatorja. Pri višjih hitrostih prenosa na računalniku, lahko prihaja do motenj slike na komunikatorjih. Stestirate lahko, če pa prihaja do težav, je še vedno bolje da za računalnike uporabljate namenski router. Če je izhod na modemu konfiguriran na TRUNK, potem mrežna kartica v računalniku po privzetih nastavitvah avtomatsko pridobiva internetni promet, ne glede na to, če je povezava prek Ruckusev ali neposredno na modem.

Prosim še za uporabniško ime SiOLa na ZS, da preverimo BOX.

Lp,
Marko
Staro 24.03.2013, 06:22
Uporabnik

Ja zmotil sem se. Ne deluje ogled nazaj. Prebiram še občasno t-2 forum in tam to funkcijo imenujejo časovni zamik.
Sedaj paket imam variabilni do 4Mb/s. Kolikor sem bral po forumu so problemi pri hitrejših povezavah z ruckusom (10Mb/s). Bi lahko do problemov prišlo tudi pri nižjih prenosih?
Sem poslal ZS.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
plc, ruckus

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ruckus - nedelujoč internet in onemogočen dostop TheAnswer89 SiOL TV 2 20.06.2010 11:52
ruckus komplet jan90 SiOL TV 10 02.04.2010 13:53
Ruckus komplet in DHCP Cavallo Tehnična pomoč 3 24.02.2010 13:23
IP TV z Ruckus Wireless MediaFlex J_O SiOL TV 22 19.02.2009 12:43
Težave z Ruckus Wireless povezavo Dravlje Tehnična pomoč 4 27.03.2007 07:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:14.