Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.07.2013, 06:45
bosoturk Uporabnik bosoturk ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Naslov: Ribnica
Sporočila: 213
Privzeto wireless omrežje z Inbox V50 modemom

Imam eno vprašanje.

DO nedavnega mi je zadeva delovala brez problema, potem pa kar naenkrat vse skupaj padlo dol. Baje da naj bi bila kriva menjava zadnjega modela Siolovega modema z zgoraj omenjenim.

V glavnem, ko mi je tehnik zamenjal modem, sem naredil zopet wireless omrežje z istim imenom kot sem ga imel na prejšnjem. No tukaj so se začeli problemi. Kakšen dan je vse lepo delovalo, potem pa so se na prenosnikih začeli pojavljati klicaji, ko je bila povezava vzpostavljena. Zatem pa sploh ni bilo več možno se niti povezat. Po klicu na 080 1000 mi tehnik prijazno razloži, da je verjetno krivo kreiranje omrežja z istim imenom na drugem modemu/ruterju. Ok, sem spremenil ime omrežja (vsaj 5x) vendar težava še vedno prisotna. Potem pred 2mi dnevi zopet kličem na TP in mi gospodična na drugi strani prijazno priskoči na pomoč in me po 30ih minutah pokliče, da je skonfigurirala modem in naredila novo omrežje. Ves vesel se priklopim in res zadeva je delovala na 2 prenosnikih (na teh sem preizkusil).

Vendar pa hladen tuš naslednje jutro, zadeva spet ne dela

Zdaj pa vprašanje, ali je možno da sem (po nesreči, ker nisem nek stručko) kje v nastavitvah modema kaj preveč obkljukal ali odkljukal, ker dvomim da bi bilo lahko kaj narobe s 4imi prenosniki, iPadom in 2 telefoni, da se ne morejo povezati v omrežje (če pa se že povežejo, pa dobim obvestil da ni dostopa do interneta). Ali je imel mogoče kdo izmed vas kakšen podoben primer.

Aja, pa poskusil sem tudi s svojim ruterjem, z Belkinom in TP Linkom, v obeh primerih iste težave. Pa še en važen podatek, ko se s kablom povežem direktno na modem Inbox preko ETH1 zadeva deluje (sicer se je v 2 od 4ih poskusov tudi pri tej vrsti povezave pojavil za kratek čas klicaj).

Prosim za kakršnkoli nasvet, ker sem izčrpal vse svoje zmožnosti in preguglal cel internet in poskusil z vsemi možnimi nasveti ki se jih zasledil vendar neuspešno.

Na treh prenosnikih imam Win7 na enem pa Win8.

Hvala že vnaprej

Boštjan
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 08:59
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504
Privzeto Re: wireless omrežje z Inbox V50 modemom

Citat:
Objavil-a bosoturk Prikaži sporočila
Imam eno vprašanje.

DO nedavnega mi je zadeva delovala brez problema, potem pa kar naenkrat vse skupaj padlo dol. Baje da naj bi bila kriva menjava zadnjega modela Siolovega modema z zgoraj omenjenim.

V glavnem, ko mi je tehnik zamenjal modem, sem naredil zopet wireless omrežje z istim imenom kot sem ga imel na prejšnjem. No tukaj so se začeli problemi. Kakšen dan je vse lepo delovalo, potem pa so se na prenosnikih začeli pojavljati klicaji, ko je bila povezava vzpostavljena. Zatem pa sploh ni bilo več možno se niti povezat. Po klicu na 080 1000 mi tehnik prijazno razloži, da je verjetno krivo kreiranje omrežja z istim imenom na drugem modemu/ruterju. Ok, sem spremenil ime omrežja (vsaj 5x) vendar težava še vedno prisotna. Potem pred 2mi dnevi zopet kličem na TP in mi gospodična na drugi strani prijazno priskoči na pomoč in me po 30ih minutah pokliče, da je skonfigurirala modem in naredila novo omrežje. Ves vesel se priklopim in res zadeva je delovala na 2 prenosnikih (na teh sem preizkusil).

Vendar pa hladen tuš naslednje jutro, zadeva spet ne dela

Zdaj pa vprašanje, ali je možno da sem (po nesreči, ker nisem nek stručko) kje v nastavitvah modema kaj preveč obkljukal ali odkljukal, ker dvomim da bi bilo lahko kaj narobe s 4imi prenosniki, iPadom in 2 telefoni, da se ne morejo povezati v omrežje (če pa se že povežejo, pa dobim obvestil da ni dostopa do interneta). Ali je imel mogoče kdo izmed vas kakšen podoben primer.

Aja, pa poskusil sem tudi s svojim ruterjem, z Belkinom in TP Linkom, v obeh primerih iste težave. Pa še en važen podatek, ko se s kablom povežem direktno na modem Inbox preko ETH1 zadeva deluje (sicer se je v 2 od 4ih poskusov tudi pri tej vrsti povezave pojavil za kratek čas klicaj).

Prosim za kakršnkoli nasvet, ker sem izčrpal vse svoje zmožnosti in preguglal cel internet in poskusil z vsemi možnimi nasveti ki se jih zasledil vendar neuspešno.

Na treh prenosnikih imam Win7 na enem pa Win8.

Hvala že vnaprej

Boštjan
Pozdravljeni,

prek spletnega pogovora ste sicer dobili danes še nekaj nasvetov in popravkov v nastavitvah. Samih prekinitev na liniji ni videti, predlagam pa, da kot sva se dogovorila preverite delovanje še z tam omenjenimi nastavitvami.

Rezultate lahko sporočite tu, na ZS ali prek spletnega pogovora.

Lep pozdrav
Sašo
Staro 12.07.2013, 09:08
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Tukaj pa imaš res zanimivo težavo. Najbolje, da najprej poizkusimo povezavo vzpostaviti na enem izmed prenosnikov - recimo s tistim, ki ima nameščen Windows 7 in modemom.

Pojdi do upravitelja naprav najdeš ga v start > nadzorna plošča > strojna oprema in zvok > upravitelj naprav. Tukaj najdeš svojo omrežno kartico oz. WIFI adapter.

Nanj klikni z desnim klikom in izberi odstrani ter ponovno zaženi računalnik. To bo začasno izbrisalo gonilnik, ki se bo namestil, ko se bo računalnik znova zagnal. Prav tako pa bo trajno izbrisalo vse omrežne nastavitve in dostopne točke na katere si se kadarkoli povezal.

Če ti povezava po tem ne bo uspela pokliči na tehnično pomoč in prosi, da ti modem ponastavijo - usmeri jih na forum za več informacij ali jim podrobno opiši težavo.

Ko ti modem ponastavijo znova poizkusi z povezavo. Če ti bo ta po par dnevih znova prenehala delovati najprej poizkusi ponovno zagnati modem. Če ti povezave še vedno ne bo uspelo vzpostaviti potem gre najverjetneje za nek program, ki ti onemogoča dostop do interneta. To so največkrat različni požarni zidovi, antivirusni programi, ...
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 11:32
Pripravnik

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila

Nanj klikni z desnim klikom in izberi odstrani ter ponovno zaženi računalnik. To bo začasno izbrisalo gonilnik, ki se bo namestil, ko se bo računalnik znova zagnal. Prav tako pa bo trajno izbrisalo vse omrežne nastavitve in dostopne točke na katere si se kadarkoli povezal.
no na tole pa sploh nisem pomislil bom najprej poskusil z navodili, ki sem jih dobil od tehnične pomoči, če pa ne bo delovalo pa poskusim tvoj predlog. moram priznat da se mi zdi zelo v redu

sporočim kaj sem zrihtal
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 13:27
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Če je težava v tvojem računalniku potem ti bo tole morda pomagalo ampak nekako dvomim, da gre za to ker ti povezava ne deluje kot praviš na nobeni napravi.

Če z nasvetom od tehnične pomoči ne bo šlo lahko vseeno poizkusiš samo toliko, da izločimo vsaj eno napravo. Si nastavil kaj posebnega, ko si povezoval naprave ali karkoli spreminjal po tistem, ko so ti iz tehnične pomoči nastavili zadevo?

Nazadnje uredil mnheia : 12.07.2013 ob 13:31.
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 14:47
Pripravnik

no zaenkrat zadeva funkcionira, karkoli je Sašo naredil. Še vedno pa je v nastavitvah modema pri Diagnostics vrednost pinganja v obeh primer FAIL.
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 15:28
Pripravnik

no vmesnem času mi je prvi ping uspel, DNS pa ne...zdaj pa spet oba FAIL...internet še vedno deluje...upam da tako ostane...
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 18:10
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.054

Tist FAIL- i nekako nakazujejo na težavo pri tebi.

Mogoče res poskusiš onemogočiti in potem omogočiti omrežno kartico.
Ker imaš težavo že s pingom do modema.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 20:14
Pripravnik

poskusil tudi to opcijo, zadeva ni funkcionirala...sem spet klical TP kjer so mi rekli naj umaknem nastavljene IPje in DNSje in so se računalniki povezali...naredili so mi tudi novo omrežje (dodali na koncu št. 1). zaenkrat zadeva dela, me zanima kako bo zjutraj.

tudi sam sumim da je problem pri meni, samo mi ni jasno kako je do tega prišlo. do pred enega tedna je vse delalo kot urca, potem pa so se začela sranja...nč jasno :S
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2013, 20:48
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.054

Ja če si imel Ip-je ročno nastavljene je velika verjetnost da je vzrok težav tu.
Nekje si imel pa nastavljen dhcp in so problemi tu.
Najenostavneje je imeti na dhcp.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
inbox, modemom, omrežje, v50, wireless

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol box - video preko wireless? Trick SiOL TV 5 06.11.2010 17:21
Nedosegljivost med wireless odjemalci PilotEn Tehnična pomoč 2 03.06.2010 19:28
problemi z wireless prospero623 (optika) kabul Tehnična pomoč 5 14.02.2010 19:30
Sagem modem in opcija wireless! tommyboy7 Tehnična pomoč 5 29.04.2009 04:46
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 20:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:14.