Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.05.2014, 20:33
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Media center

Tako je media center je neuporaben,ker predvaja samo xvid filme,na računalnik je potrebno naložit razne media playerje,ki pa ne podpirajo vseh podnapisov,tudi dvd ni mogoče predvajati,za blu ray sploh nisem probaval.

Sam uporabljam vd tv live predvajalnik praktično ni formata,da ga ne predvaja,deluje tekoče brez napak.
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2014, 22:19
siko77 Uporabnik siko77 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Od kje tebi da predvaja samo xvid datoteke? Če si prebral moj post, sem napisal, da predvajam v glavnem samo mkv in tudi podnapisi delujejo BP.
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2014, 19:44
stilc Uporabnik stilc ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2012
Naslov: Zg. Besnica
Sporočila: 7

Kakor sam opažam, ga praktično ni formata, ki ga media center nebi podpiral. Sploh kar se tiče .mkv, deluje praktično vse! Od 1080p, do vseh zvokov (DD 5.1, DTS, Master-HD), če je le povezano na zunanjo audio/video napravo z optičnim kablom. Podnapisi niso problem, dokler gre za .srt format z istim imenom, kot je posnetek sam.
Edini problem je včasih "štekanje" zvoka, če gre za velik .mkv posnetek (15GB+) z veliko kvaliteto slike in zvoka. Ampak mislim, da je tu problem v zunanjem disku, ker nima svojega napajanja in ne zmore prenašati toliko podatkov na enkrat. Pa še to se zgodi res, res redko.
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2014, 22:47
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a stilc Prikaži sporočila
Kakor sam opažam, ga praktično ni formata, ki ga media center nebi podpiral. Sploh kar se tiče .mkv, deluje praktično vse! Od 1080p, do vseh zvokov (DD 5.1, DTS, Master-HD), če je le povezano na zunanjo audio/video napravo z optičnim kablom. Podnapisi niso problem, dokler gre za .srt format z istim imenom, kot je posnetek sam.
Edini problem je včasih "štekanje" zvoka, če gre za velik .mkv posnetek (15GB+) z veliko kvaliteto slike in zvoka. Ampak mislim, da je tu problem v zunanjem disku, ker nima svojega napajanja in ne zmore prenašati toliko podatkov na enkrat. Pa še to se zgodi res, res redko.
Po tem kar si napisal sem se odločil da zadevo sprobam in se morda poslovim od starega xtreamerja pro in vse kar se tiče televizije predvajam preko boxa...

Na USB ključek sem dal najbolj zahteven film, ki sem ga na hitro našel, Blueray Remux z zvokom DTS, velikosti 24 GB. Format v katerem gledam vse filme.
1. Meni Media centra bi lahko bil bolj pregleden
2. DTS zvoka ne predvaja preko HDMIja na TV
3. Velikosti slike ne spremeni, čeprav se da nastavit med igranjem filma
4. Slika med hitrejšim dogajanjem krepko šteka

To so bila moja opažanja med 5 minutnim testiranjem. Torej Box niti približno ne igra vsega kar mu ponudiš. Morda pri manj zahtevnih filmih ni težav, ampak nebom niti preverjal. Moj stari xtreamer pro pa ta film in vse ostalo kar sem mu ponudil RES prebavlja brez težav in ga bom obdržal kot player. Box pa je za gledanje TVja čist vredu...
Odgovorite s citatom
Staro 23.05.2014, 07:13
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Res je tako, če je zvok preko ..., če so podnapisi...če je film... s tem smo se ukvarjali pred desetimi leti v času Yamade. Danes pa ne mislim za ogled filma, konvertirat, ponastavljat, prenašat film na medijih...potem ko le uspeš usposobit nek server, ki ga Mediacenter prepozna, deluje ena tretjina filmov. En brez zvoka ( stereo problem) drug brez podnapisov, tretji le ti zamujajo, tudi mojih posnetkov s kamere ne zna predvajat, ostanejo samo fotografije. Meni se ne da s tem ukvarjat in ni vredno reprezentiranja Media centra. Stari Xtreamer za 30€ predvaja vse.
Odgovorite s citatom
Staro 23.05.2014, 07:50
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
Res je tako, če je zvok preko ..., če so podnapisi...če je film... s tem smo se ukvarjali pred desetimi leti v času Yamade. Danes pa ne mislim za ogled filma, konvertirat, ponastavljat, prenašat film na medijih...potem ko le uspeš usposobit nek server, ki ga Mediacenter prepozna, deluje ena tretjina filmov. En brez zvoka ( stereo problem) drug brez podnapisov, tretji le ti zamujajo, tudi mojih posnetkov s kamere ne zna predvajat, ostanejo samo fotografije. Meni se ne da s tem ukvarjat in ni vredno reprezentiranja Media centra. Stari Xtreamer za 30€ predvaja vse.
Mar nekateri namerno iščete video vsebine, katere potem ne morete predvajati na Box-u?
Sam še nisem naletel na video vsebino, katero mi Box ne bi predvajal. Pa na njega pošiljam formate xvid, mkv, avi (telefon, kamera...)... Prav tako še nikoli še nisem imel problema z zvokom.

Problem so edino podnapisi v direktnem toku (če npr. nek program IPTV, YouTube, internetna TV... prenašaš preko DLNA takrat Box ne predvaja podnapisov, kljub temu da lahko izbereš jezik, velikost...). To so verjetno naredili namerno saj so v starejših verzijah FW takšni podnapisi delovali.
Staro 23.05.2014, 08:09
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Žal sem sam preizkusil vse serverje z DLNA podporo, ki so bili tukaj omenjeni, da bi lahko spremljal samo MKV filme na Boxu. Drugih fotmatov ne uporabljam, tudi direktni stream že dolgo ne. Ali ni zvoka, drug server problem sinhronizacija, ni podnapisov oz. jih ni mogoče nastaviti. Lepo, da ostalim vse dela.
Odgovorite s citatom
Staro 23.05.2014, 08:13
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Mar nekateri namerno iščete video vsebine, katere potem ne morete predvajati na Box-u?
Niti ne. Jaz sem sprobal točno to kar gledam. Bi še lahko dal večjo datoteko, pa ni šla na 32 GB ključek . Če bi mi to delalo potem bi delalo verjetno vse... So pa verjetno to težave, ki jih ne morejo odpravit... DTS zvoka Box zgleda ne dekodira, prenaša ga samo zunanjemu dekoderju preko optičnega priključka, da video šteka pa je pomoje kriv prepočasen USB. Jaz sem sprobal z USB 3.0 ključkom, ki je dovolj hiter. Na vgrajeni disk pa ne moremo prenest datoteke za lažji ogled. Namenski predvajalniki vse to z lahkoto ponudijo.

Vem da nisi mojega posta komentiral...
Odgovorite s citatom
Staro 27.07.2014, 06:05
ilokar Uporabnik ilokar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ilokar
Član od: Dec 2007
Sporočila: 352

Po zadnji posodobitvi (6.0.05-106) BOX-a v Media centru ni možna izbira podnapisov

Prav tako ne predvaja vseh filmov, ki so prej delovali. Napiše Neznan format, datoteke ni mogoče predvajati.
Staro 27.07.2014, 09:03
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

Citat:
Objavil-a ilokar Prikaži sporočila
Po zadnji posodobitvi (6.0.05-106) BOX-a v Media centru ni možna izbira podnapisov

Prav tako ne predvaja vseh filmov, ki so prej delovali. Napiše Neznan format, datoteke ni mogoče predvajati.
Pozdravljeni,

kaj se prikaže, če kliknete "Podnapisi"?

Prosim tudi za bolj podrobne podatke katerih formatov vam ne predvaja.

Lep pozdrav
Sašo
Odgovori

Značke
center, media

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
siol tv media center simon26 O storitvah 6 25.09.2013 14:46
SIOL TV preko Windows Media Centra matejdro SiOL TV 266 18.12.2012 07:31
"Streaming" SIOL TV FCB Tehnična pomoč 68 24.08.2011 09:15
PC na Media centru leonlea Tehnična pomoč 1 17.01.2011 19:18
Windows media center (WMC) - črno bela slika 5elin Računalništvo in internet 4 13.09.2009 18:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:57.