Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL telefonija

SiOL telefonija Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL telefoniji...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.04.2014, 18:44
DamirK Uporabnik DamirK ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2014
Sporočila: 2
Exclamation Komplikacije za VoIP telefon preko Oxygen

Danes so mi na podpori prijazno razlozili, da lahko na moj IAD Oxygen na VoIP port priklopim le pri Telekomu kupljen VoIP telefon (etrgovina trenutno ponuja le brezvrvicni Siemens) oziroma v vsakem primeru mi morajo MAC naslov telefona dodati v bazo. Vmesnik modema ima sicer ze neke skoraj zadovoljive nastavitve za VoiP, a ne pomagajo, saj je zgleda DHCP omogocen le za Data porte in tako pac ne vem niti kako bi rocno nastavil IP za telefon da pride do SIP streznika na modemu, ali kje... IAD ima svoj VoIP IP nekaj 10.98.66.* torej zgleda v nekem namenskem Telekom omrezju. Prav tako ni vidnih Voice Service menijev, ki jih ta naprav sicer ima nekej v originalu (gledal admin manual proizvajalca...). Bi taksno omejitev celo poskusal razumeti, ce ne bi vedel da nasproti temu poslovni uporabniki za cisto isti denar (primer paket TopTrio Bar Wifi za 55EUR) dobijo dosti boljso napravo ki to in se marsikaj vec omogoca (Fritz 7390)...

Ima kdo kaksen nasvet kako do uporabe (upravljanja) lastnih VoIP telefonov za fizicne osebe:
- kak drug ADSL modem?
- trik da se Oxygen "spravi k pameti" in omogoci DHCP za Voice in voice service menu oz. kar se pac rabi da dela VoIP trunk?
- bi delal Fritz 7390 na ADSL ce si ga sam priskrbim (ker proizvajalec pravi da ja, tehnicna pomoc Telekoma pa da ga oni dajejo le na VDSL)

Sicer vidim lepo resitev da kot pravna oseba oz. z dejavnostjo mi nekdo naroci poslovni komplet oz. tisti TopTrio Bar Wifi, ki je celo enak strosek kot moj zdajsnji TopTrio MegaHD paket, in dobim Fritz, ampak da si jaz tako zakompliciram zivljenje, grem raje do drugega operaterja.... Tudi mi ne pomaga veliko "usluga" da bi mi na zahtevek registrirali dolocen telefon, saj nocem biti omejen nanj, ali teziti vsakic ko menjam oz. poskusim kaj drugega. Saj ne klicarimo tudi za vsak drug racunalnik oz. analogni telefon, kje je tu logika razen zgresene politike operaterja...

Hvala!
Odgovorite s citatom
Staro 27.04.2014, 19:23
tbc Uporabnik tbc ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2012
Sporočila: 41
Privzeto Re: Komplikacije za VoIP telefon preko Oxygen

Pozdravljen

Pokliči na teh. pomoč da se ti zamenja modem za sinope ali innbox modem zaradi nedelovanja voip telefona na oxygen-u.Top trio bar wifi ne boš mogel naročiti če res ni lokal na tej lokaciji kjer je priključek.Lahko pa preveriš če je možen priklop vdsl2b in boš dobil ali fritzbox 7360 ali innbox modem.
Odgovorite s citatom
Staro 27.04.2014, 20:38
DamirK Uporabnik DamirK ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2014
Sporočila: 2
Thumbs up Re: Komplikacije za VoIP telefon preko Oxygen

tbc, hvala! Hm ,tale Fritz 7360 se ne slisi slabo ..Bom sel "gnjavit"...

Citat:
Objavil-a tbc Prikaži sporočila
Pozdravljen

Pokliči na teh. pomoč da se ti zamenja modem za sinope ali innbox modem zaradi nedelovanja voip telefona na oxygen-u.Top trio bar wifi ne boš mogel naročiti če res ni lokal na tej lokaciji kjer je priključek.Lahko pa preveriš če je možen priklop vdsl2b in boš dobil ali fritzbox 7360 ali innbox modem.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
komplikacije, oxygen, preko, telefon, voip

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ip kamera preko Oxygen Gateway IAD plazydor Tehnična pomoč 3 08.01.2014 21:06
[VoIP/WiFi] - Nakup WiFi VoIP telefona kristinav Tehnična pomoč 6 18.12.2012 14:41
Nokia E60/N80 VoIP telefonija preko domacega WiFi prikljucen na SiOL PuLpKeKs Tehnična pomoč 5 20.05.2007 00:29
Nokia E61 kot VoIP telefon na Sinope 568+ VivinC Tehnična pomoč 0 23.03.2007 22:35
VOIP telefon Dule19 Tehnična pomoč 5 05.12.2006 06:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:31.