Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.06.2015, 14:24
nescafe Uporabnik nescafe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 435
Privzeto Hitrost interneta preko wi-fi

Živjo!

Prosim za pomoč, če ima kdo podoben problem. Pred kratkim sem prešel na Top trio C paket (internet 30/5), prej sem imel 20/5, vendar pa je hitrost interneta preko wi-fi še vedno prenizka. Ob izključenih obeh boxih in vseh drugih napravah je hitrost prek wi-fi okoli 20 Mb/s, čeprav je prenosnik zraven modema. Zanimivo pa je, da ko na boxu istočasno spremljam HD program, ostane hitrost interneta nespremenjena. Ko pa spremljam 2 HD programa ali pa še snemam HD program, pa se hitrost zniža na okoli 17-18 Mb/s. Internet preko kabla deluje normalno. Hitrost ob ugasnjenih boxih in drugih napravah je blizu 30 Mb/s. Ko vklopim HD program, se hitrost zniža na okoli 24 Mb/s.
Težavo sem že javil tehnični pomoči, kjer so ponastavili modem, vendar sprememb ni. Sklicujejo se na okoliščino, da je povezava prek wi-fi bolj nestabilna kot prek kabla, kar razumem, vendar je razlika v hitrosti občutno prevelika, sploh ker sem imel prenosnik ob testiranju v neposredni bližini modema. Po mojem bi bila normalna razlika okoli 0,5 do 1 Mb/s, ne pa skoraj 10Mb/s. Sem testiral tudi na ženinem prenosniku in je hitrost podobna (malo čez 20 Mb/s).
V čem je problem? Ali je treba kaj prenastaviti na modemu?
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2015, 15:19
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Hitrost interneta preko wi-fi

Ti hitrost stestiraj prek kabla,šele potem začni iskat napake in prijavljaj na tehnično pomoč,ker wifi ni verodastojen podatek o tvoji hitrosti.
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2015, 10:36
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Nekje okoli 20 Mb je čisto normalna praksa za brezžično omrežje tipa G. Če hočeš kaj več boš moral ali kupiti svoj usmerjevalnik, ki podpira tip N ali pa doseči, da ti TS zamenja modem.

Dober članek: http://www.speedguide.net/faq/what-i...f-wireless-374
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2015, 13:20
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508

Drži, kot je napisal mnheia. Hitrost je odvisna tudi od tipa (standarda) brezžične povezave (tako na strani modema kot tudi brezžične kartice v računalniku).
Na ZS mi lahko pošljete uporabniško ime in bom preveril kater modem imate in kakšen standard podpira.

lp
Jasmin
Staro 08.06.2015, 17:04
Pripravnik

Sem vse pregledal. Moj modem podpira standard 802.11n in tudi kartica v prenosniku podpira ta standard. Hitrost pa je še vedno pod 20 Mb/s, naročenih pa imam 30 Mb/s.
Odgovorite s citatom
Staro 08.06.2015, 17:23
Forenzik Uporabnik Forenzik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 104

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Sem vse pregledal. Moj modem podpira standard 802.11n in tudi kartica v prenosniku podpira ta standard. Hitrost pa je še vedno pod 20 Mb/s, naročenih pa imam 30 Mb/s.
Jaz imel podoben problem. V modemu je nastavljeno na avtomatska izbira kanala in pri meni je bil izbran prvi kanal. Potem sem pa dal na ročno izbiro in potem mi je delovalo veliko hitreje. Ni pa mi jasno zakaj je tako. Poleg tega si na mobilni telefon naloži Wifi Analyzer, poglej kako je kaj zasedeno s kanali Wifija v zraku in na modemu izberi prazen kanal. Meni je pomagalo. Prvo je delalo okoli 20 M (lahko občasno tudi malo več), po ročni blokadi pa mi dela 40 M.

Sporoči če bo kaj efekta. Imam pa modem Innbox V50U Home Gateway.
Odgovorite s citatom
Staro 08.06.2015, 19:41
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Potem ti priporočam, da narediš tako kot je napisal krepki. Ko bomo vedeli, da ti gre skozi kabel polna hitrost pa lahko ugotavljamo naprej.
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2015, 10:51
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Forenzik Prikaži sporočila
Jaz imel podoben problem. V modemu je nastavljeno na avtomatska izbira kanala in pri meni je bil izbran prvi kanal. Potem sem pa dal na ročno izbiro in potem mi je delovalo veliko hitreje. Ni pa mi jasno zakaj je tako. Poleg tega si na mobilni telefon naloži Wifi Analyzer, poglej kako je kaj zasedeno s kanali Wifija v zraku in na modemu izberi prazen kanal. Meni je pomagalo. Prvo je delalo okoli 20 M (lahko občasno tudi malo več), po ročni blokadi pa mi dela 40 M.

Sporoči če bo kaj efekta. Imam pa modem Innbox V50U Home Gateway.
Sem probal spreminjati nastavitve kot si napisal, vendar ni spremembe na bolje. Preko kabla je hitrost okoli 30 Mb/s ob ugasnjenih ostalih porabnikih. Res ne vem, kaj je narobe. Tako modem kot mrežna kartica v prenosniku podpirata N standard.
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2015, 18:16
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508

Če pogledate podrobnosti povezave, ali se vam povezava vzpostavi v N standardu? Kolikšna je hitrost vzpostavljene lokalne brezžične povezave med modemom in računalnikom?

LP
Matej
Staro 10.06.2015, 11:24
Pripravnik

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Če pogledate podrobnosti povezave, ali se vam povezava vzpostavi v N standardu? Kolikšna je hitrost vzpostavljene lokalne brezžične povezave med modemom in računalnikom?

LP
Matej
Hitrost brezžične povezave na mojem prenosniku je okoli 20 Mbps in odstopa za do 0,5 Mbps gor ali dol. Na ženinem prenosniku pa je hitrost od 25 Mbps do 27 Mbps. Moj prenosnik je star 4 leta, ženin pa slabo leto. Imam mrežno kartico Broadcom 802.11n. Ali bi moral posodobiti gonilnik?

Lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, interneta, preko, wifi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hitrost Interneta + TV - VDSL koli99 SiOL TV 12 28.03.2013 12:05
Hitrost interneta pri Siolu jaznanetu O storitvah 3 01.07.2011 08:58
Zvišanje hitrost interneta mckmck O storitvah 3 28.09.2009 13:48
Kazenske točke maestro II. Avtomobilizem 23 05.09.2009 14:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:41.